E.Leclerc z nowym operatorem logistycznym

E.Leclerc

Blisko 20 tysięcy metrów kwadratowych magazynu (w tym chłodnia) z miejscem na 15 tysięcy palet, 38 doków załadunkowych – to tylko niektóre fakty o nowym centrum dystrybucyjnym E.Leclerc. Obiektem w Woli Rakowej k. Łodzi zarządza ID Logistics, firma która od teraz odpowiada za przechowywanie, konfekcjonowanie i dystrybucję towarów (także chłodzonych) do sklepów E.Leclerc w Polsce. Ruszyły właśnie pierwsze załadunki.

Ze względu na stały wzrost wolumenu obsługiwanych towarów, stałe poszerzanie asortymentu i idące w ślad za tym, rosnące potrzeby w zakresie logistyki, sieć E.Leclerc zdecydowała się na zmianę dotychczasowego operatora logistycznego. Za operacje całkowicie dopasowane do indywidualnych oczekiwań odpowiadać będzie firma ID Logistics, specjalizująca się w dedykowanej logistyce kontraktowej.

Jesteśmy dumni, że tak znacząca firma jak E.Leclerc zdecydowała się skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia, powierzając nam kompleksową obsługę logistyczną – mówi Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics. Posiadamy wiedzę na gruncie obsługi logistycznej wymagających klientów, którzy potrzebują dedykowanych rozwiązań zarówno w obszarze magazynowania, jak i dystrybucji. W nowym centrum, poza tranzytem dry i chłodzonym, zajmiemy się ponadto etykietowaniem produktów importowanych. Wierzymy, że przyczynimy się do dalszego rozwoju E.Leclerc w Polsce – dodaje.

Dla sprawności obsługi niebagatelne znaczenie ma fakt, że znaczną część załogi obiektu pracuje już od dawna w obsłudze logistycznej na rzecz sklepów E. Leclerc.  Znajomość specyfiki i indywidualnych wymagań firmy bezpośrednio przekłada się na tempo i efektywność operacji.

Nasz rozwój, a także różnorodność naszych sklepów oferujących tak wiele grup towarowych wymaga poszukiwania rozwiązań idealnie dopasowanych do naszych potrzeb – mówi Jean Philippe Magre, Prezes Zarządu E.Leclerc w Polsce. Możliwości, jakie płyną z nowego magazynu i z nowych rozwiązań informatycznych w zakresie realizacji usług magazynowania i dystrybucji dedykowanej, pozwolą nam podnieść jakość naszej oferty na jeszcze wyższy poziom. Nie bez znaczenia są też dla nas aspekty związane z ekologią. Poprawa efektywności działań ma także duży wpływ na te kwestie – dodaje.

Prace przygotowawcze, projektowe i wdrożeniowe trwały kilkanaście miesięcy. Specjalnie na potrzeby tej inwestycji ponad dwuhektarowy obiekt niedaleko Łodzi wybudowała firma Panattoni.

Zobacz także: MLP Group wybuduje 23 tys. mkw. w MLP Poznań West

***

E.Leclerc działa w Polsce od 1995. To Grupa niezależnych przedsiębiorców, którzy w sposób autonomiczny zarządzają własnymi firmami, współpracują z regionalnymi producentami, wspierają lokalne społeczności, dopasowując swoją ofertę do lokalnych warunków. Każdy sklep to odrębny podmiot. Kluczowym momentem dla rozwoju E.Leclerc w Polsce był rok 2010 i przejęcie od grupy Rewe sklepów Billa Polska, w celu stworzenia niezależnych spółek dystrybucyjnych.

Obecnie E.Leclerc zatrudnia ponad 5000 pracowników w 45 sklepach znajdujących się na terenie 15 województw. Strategia biznesowa Stowarzyszenia E.Leclerc opiera się na trzech podstawowych filarach: rozwój sklepów już istniejących, zrzeszanie niezależnych partnerów oraz na zewnętrznym rozwoju.  W roku 2017 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,8 mld złotych. E.Leclerc została laureatem prestiżowej nagrody branży retail i FMCG – Retailer of the Year 2011 oraz Retailer of the Year 2012 w kategorii Hipermarket.

ID Logistics jest międzynarodową grupą specjalizującą się w logistyce kontraktowej, z przychodami na poziomie ponad 1,642 mld EUR w 2020 roku. Siedziba główna firmy mieści się w Orgon we Francji. ID Logistics ma ponad 340 lokalizacji w 17 krajach, w tym 6 mln mkw.  powierzchni magazynowych obsługiwanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Afryce. Firma zatrudnia 21,5 tys. pracowników. Z portfolio klientów reprezentujacych branże handlu detalicznego, przemysłu, detail picking, healthcare i e-commerce, ID Logistics wyróżnia się ofertą o wysokim poziomie technologicznym i podejściem opartym na zrównoważonym rozwoju. Akcje ID Logistics są notowane na rynku regulowanym NYSE Euronext w Paryżu, Compartment B (ISIN Code: FR0010929125, Ticker: IDL). Grupa jest zarządzana przez Erica Hemara. Więcej informacji na: www.id-logistics.com

ID Logistics Polska jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics i wiodącym operatorem w dedykowanej logistyce kontraktowej dla branży retail (spożywczy i specjalistyczne sieci handlowe), odzieżowej, kosmetycznej, dóbr luksusowych, FMCG i e-commerce. Zapewnia klientom pełne wsparcie w efektywnym zarządzaniu w ramach łańcucha dostaw. ID Logistics obsługuje w Polsce klientów w 16 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej ponad 600 tys. mkw., posiada też 2 oddziały transportowe. Obecnie firma zatrudnia ok. 3500 osób. Siedziba główna mieści się w Katowicach. Dyrektorem Generalnym ID Logistics Polska jest Yann Belgy.  Więcej informacji na:  www.id-logistics.com/pl.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.