Dwa razy więcej Barry Callebaut w Łodzi

Firma Barry Callebaut renegocjowała umowę najmu 3007 mkw. dla swojego centrum usług wspólnych w łódzkim budynku University Business Park II. Dodatkowo, najemca, wspierany w transakcji przez firmę doradczą Colliers International, zdecydował się na ekspansję o 3011 mkw.

Firma Barry Callebaut w University Business Park II jest już obecna od 2015 roku. Dynamiczny rozwój spółki w Polsce spowodował, że zapotrzebowanie na powierzchnię biurową wzrosło ponad dwukrotnie.

– Nasza organizacja zakotwiczyła w Łodzi i widzi w tym miejscu ogromny potencjał. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju w tym mieście – mówi Maciej Kulbat, dyrektor zarządzający centrum usług wspólnych Barry Callebaut.

– Rozwój naszych klientów daje nam niezwykłą satysfakcję nie tylko ze względu na ich sukcesy, ale także ze względu na sukces Łodzi. Moment, w którym ponownie możemy reprezentować klienta w transakcji najmu, tak jak ma to miejsce w przypadku firmy Barry Callebaut, pozwala zweryfikować, jak szybko rośnie potencjał biznesowy naszego miasta i jak firmy działające na lokalnym rynku potrafią go wykorzystać – mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny w Łodzi, Colliers International.

Zadowolenia z kontynuacji udanej współpracy nie kryje także właściciel kompleksu, firma GTC.

– Cieszę się, że firma Barry Callebaut zdecydowała się nie tylko pozostać w University Business Park, ale także powiększyć powierzchnię najmu. Dokładamy starań, by w tak dynamicznie zmieniających się okolicznościach biznesowych nasi najemcy widzieli w nas partnera wspierającego ich działalność – komentuje Grzegorz Boczek, dyrektor działu wynajmu w Globe Trade Centre S.A.

Barry Callebaut to międzynarodowa grupa, powstała z fuzji dwóch koncernów zajmujących się produkcją czekolady – francuskiej firmy Cacao Barry i belgijskiej Callebaut. Obecnie jest jednym z największych na świecie przetwórców kakao i producentów czekolady. Główna siedziba spółki znajduje się w Zurychu. W Łodzi, prócz centrum usług wspólnych w University Business Park II, firma posiada działającą od 1995 r. fabrykę ulokowaną na Nowym Józefowie.

University Business Park  to kompleks dwóch 7-kondygnacyjnych biurowców o łącznej powierzchni ponad 40 tys. mkw. Lokalizacja przy ul. Wólczańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Piotrkowskiej i Politechniki Łódzkiej  zapewnia swobodny dostęp do usług i komunikacji miejskiej. Nieruchomość otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

– Koniec –

O Colliers International

Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers International w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.