Dot2Dot przenosi główną siedzibę grupy do 7R Park Gdańsk II

7R Park Gdańsk II
default

Grupa Dot2Dot, lider branży opakowań z tektury litej, wprowadzi się do kompleksu 7R Park Gdańsk II w Kowalach, gdzie ulokuje linię produkcyjną, magazyn oraz biuro. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Grupa Dot2Dot dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. W swoich trzech zakładach w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie zatrudnia 500 pracowników i posiada możliwości produkcyjne na poziomie miliona opakowań rocznie. W listopadzie firma przeniesie swoją gdańską siedzibę do 7R Park Gdańsk II, gdzie zajmie ponad 7 500 mkw. powierzchni podzielonej na obszar magazynowy (ok. 2 000 mkw.) i produkcyjny (ok. 5 000 mkw.), oraz dwupiętrowe biuro mierzące prawie 1 350 mkw.

W nowej lokalizacji w 7R Park Gdańsk II w Kowalach będziemy prowadzić szereg operacji składających się na produkcję wysokiej klasy opakowań dla naszych klientów z Polski i Europy. Wykrawanie i tłoczenie, składanie i klejenie, laminowanie folią, druk offsetowy, hot i cold stamping, druk flexo to tylko część czynności, jakie będziemy równolegle prowadzić w zajmowanym budynku. Współpraca z deweloperem 7R na wczesnym etapie planowania nowej siedziby pozwoliła odpowiednio przygotować przestrzeń do wielu naszych potrzeb, od produkcyjnych po biurowe, co znacząco wpłynie na komfort naszej pracy, – mówi Krzysztof Rosłaniec, Prezes Dot2Dot.

7R Park Gdańsk II to obiekt budowany zgodnie ze standardami systemu BREEAM, co zapewni wykorzystanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań.

Przygotowujemy dla Dot2Dot powierzchnię specjalnie dostosowaną pod konkretne wymagania produkcji opakowań z tektury oraz maszyny drukujące. Zapewniliśmy infrastrukturę dla wag kontenerowych, czy sprężone powietrze i nawilżacze, które zapewnią prawidłowe warunki operacyjne. 5 000 mkw. powierzchni zostanie doświetlona światłem dziennym, w tym w części produkcyjnej budynku na poziomie 12,5%. 7R Park Gdańsk II to wysokiej klasy kompleks przemysłowo-logistyczny, gdzie stworzymy także wygodną przestrzeń biurową. Wierzymy, że ten nowy adres sprawdzi się doskonale jako główne centrum dowodzenia firmy, – dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

W wyborze nowej gdańskiej siedziby grupie DOT2DOT doradzała agencja AXI IMMO.

Zwiększenie możliwości produkcji, lepszy standard powierzchni operacyjnej oraz udoskonalenie środowiska pracy to główne czynniki, które skłoniły klienta do wyboru oferty 7R Gdańsk II. Wybór nowej lokalizacji firmy Dot2Dot w Trójmieście był podyktowany także terminem dostarczenia powierzchni oraz elastycznością i otwartością do negocjacji ze strony dewelopera. Położony w Kowalach park magazynowy to także komfortowa lokalizacja dla pracowników firmy. Klient powinien zająć nową powierzchnię już pod koniec bieżącego roku, – mówi Danuta Dzierżak, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych AXI IMMO.

7R Park Gdańsk II to kompleks trzech nowoczesnych obiektów, który powstaje w miejscowości Kowale, przy ul. Magnackiej, tuż przy węźle Szadółki i Trójmiejskiej Obwodnicy, zaledwie kilka kilometrów od Autostrady A1 oraz południowej obwodnicy S7. Atutem kompleksu jest bliska odległość do centrum Gdańska oraz Gdyni, a także międzynarodowego portu lotniczego w Gdańsku. Usytuowanie
w granicach aglomeracji gwarantuje dostęp do odpowiedniej infrastruktury oraz komunikacji miejskiej, co sprawia, że jest to atrakcyjna lokalizacja również dla pracowników.