DLA Piper doradcą Elite Partners Capital przy nabyciu magazynu w Mszczonowie – obiekt będzie w pełni wynajęty przez PepsiCo

Elite Partners Capital

Kancelaria DLA Piper doradzała Elite Partners Capital przy zakupie budynku magazynowego zlokalizowanego w parku logistycznym w Mszczonowie. Budynek o powierzchni 58 500 metrów kwadratowych jest w całości wynajęty przez PepsiCo i jest ich największym magazynem w sieci dystrybucyjnej. Dzięki tej transakcji, Elite Partners Capital zwiększyło swoją obecność w parku do sześciu budynków o łącznej powierzchni ponad 260 000 metrów kwadratowych, po przejęciu pięciu budynków w marcu 2020 roku (była to jedna z największych transakcji w polskim sektorze logistycznym w tym roku).

Elite Partners Capital jest firmą private equity z siedzibą w Singapurze, zaangażowaną w inwestycje i zarządzanie nieruchomościami. Ostatnie przejęcie będzie częścią funduszu Elite Logistics Fund, który składa się z wyspecjalizowanych aktywów logistycznych w Europie w celu wykorzystania możliwości powstałych na skutek pandemii COVID-19.

Transakcję prowadzili Michał Pietuszko (Partner) wraz z Agatą Koczorowską (Senior Associate), wspierani przez Pawła Szymańskiego (Associate) z praktyki prawa nieruchomości. Kwestie dotyczące finansowania projektu były prowadzone przez Bartka Palusiaka (Counsel) oraz Annę Jarczok (Senior Associate) z praktyki prawa rynków finansowych, projektów infrastrukturalnych oraz restrukturyzacji.

O DLA Piper

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą, która zatrudnia 4 200 prawników w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach.

Więcej informacji na temat biura i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com

Więcej publikacji na temat magazynów tutaj