Colliers International wyłącznym agentem komercjalizującym Senatora

Senator

Międzynarodowa firma doradcza Colliers International została wybrana do roli wyłącznego agenta ds. komercjalizacji warszawskiego biurowca Senator, którego właścicielem jest otwarty fundusz nieruchomości zarządzany przez Union Investment Real Estate GmbH. To inwestor nieruchomościowy z siedzibą w Hamburgu, zarządzający portfelem 20 nieruchomości komercyjnych w 11 lokalizacjach w Polsce i wycenianych na ok. 2 mld euro.

– Senator to wyjątkowy biurowiec na mapie Warszawy. W jego murach zachowano fragment polskiej historii, wspaniale łącząc tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami. Cieszymy się, że będziemy odpowiedzialni za jego komercjalizację – mówi Izabela Kapil, dyrektor pionu Reprezentacji Właściciela w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers International.

Senator to wysokiej klasy budynek biurowy zlokalizowany przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Łącznie oferuje ok. 25 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wśród najemców budynku znajdują się takie firmy jak PKN Orlen czy Discovery Polska. Wzniesiono go w 2012 r. w miejscu historycznie związanym z najważniejszymi polskimi instytucjami finansowymi. W XVII w. mieściła się tam Mennica Państwowa, w czasach zaborów Bank Państwa, a w latach 20. XX wieku Bank Polski. We wnętrzach Senatora zachowano zabytkowe elementy ścian i fundamentów zburzonej części gmachu Banku, która uległa uszkodzeniu w trakcie wojny.

— Koniec — 

O Colliers International

Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers International w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

Więcej publikacji na temat zarządzania nieruchomościami tutaj.