Colliers International komercjalizuje Prosta Office Centre

Prosta Office Centre

Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, jako wyłączny doradca w wynajmie powierzchni biurowej w Prosta Office Centre, reprezentował właściciela nieruchomości – AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG w renegocjacjach umów najmu.

Renegocjacje dotyczyły wynajmu łącznie 2013 mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Wśród najemców, którzy zdecydowali się pozostać w biurowcu są: Szkoła IT Coders Lab (849 mkw.), Monedo Technology Polska (614 mkw.), Monedo Polska (509 mkw.) oraz salon optyczny Optique (41 mkw.).

– Prosta Office Centre to jeden z bardziej rozpoznawalnych budynków na warszawskiej Woli, dzielnicy będącej nowym centrum biznesowym stolicy. Doskonała lokalizacja, bliskość metra i innych środków komunikacji miejskiej, a także ścieżek rowerowych zapewnia wygodny dojazd z każdej części Warszawy. Atuty te sprawiają, że budynek cieszy się uznaniem wielu najemców, czego potwierdzeniem są kolejne transakcje zakończone sukcesem – mówi Paulina Petynka, Senior Associate w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers International.

Prosta Office Centre to 9-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A oferujący prawie   20 tys. mkw. powierzchni biurowej i 800 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Daszyńskiego – jednego z najdynamiczniej rozwijających się rejonów Warszawy i nowego centrum biznesowego stolicy. Budynek został oddany do użytku w 2007 roku, a jego deweloperem i generalnym wykonawcą była firma Ghelamco. Obecnym właścicielem Prosta Office Centre jest niemiecka firma AMASI Grundstücksgesellschaft mbH & Co. KG, zarządzana przez spółkę KGAL Investment Management GmbH & Co. KG, inwestującą i zarządzającą różnego rodzaju nieruchomościami na całym świecie.

– Koniec –

O Colliers International


Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers International w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

 Więcej publikacji na temat zarządzania nieruchomościami tutaj