CEVA Logistics wyróżniona tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, po raz pierwszy dołączyła do Liderów Magicznego Kwadrantu Gartnera 2021 logistyki 3PL, opublikowanego w najnowszym raporcie międzynarodowej firmy badawczo-doradczej Gartner „Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide”*. Przez ostatnich 8 lat CEVA klasyfikowana była jako Challenger.

W opracowanym przez firmę Gartner raporcie ocena globalnych dostawców usług logistycznych dokonywana jest na podstawie „kompletności wizji i zdolności do jej realizacji”. W zależności od uzyskanych wyników, firmy umieszczane są w jednym z czterech kwadrantów i nadawany jest im status: Leaders (Liderzy), Visionaries (Wizjonerzy), Challengers (Pretendenci) oraz Niche Players (Gracze Niszowi). Według Gartnera, Liderami są te firmy, które realizują swoje wizje i są dobrze przygotowane na przyszłość.

CEVA Logistics znalazła się w gronie 17 globalnych firm wyróżnionych w najnowszym raporcie Gartnera, a zarazem jest jedną z siedmiu, które umieszczono w kwadrancie Liderów.

Zdaniem analityków Gartnera „Liderzy dobrze wypadają w wysoko cenionych kryteriach tj. zdolność do realizacji i kompletność wizji. To oznacza, że wiodący dostawcy mają rozbudowaną ofertę usług i infrastrukturę, dostępną na całym świecie. Rozumieją rynek, trendy oraz potrzeby klientów i wiedzą jak przełożyć je na wdrażanie oferty usług, specjalizując się w obsłudze wielu branż”.

„Są znakomici w realizacji usług logistycznych we wszystkich sektorach, prowadzą bardzo profesjonalny i kompleksowy biznes. Liderzy mają też dobrze opracowane strategie i modele biznesowe, które pozwalają im na ciągłe rozszerzanie potencjału, zasięgu i specjalizacji branżowej, doskonale radzą sobie także z oferowaniem usług dla różnych segmentów klientów. Inwestują w innowacyjne mechanizmy i możliwości, tak aby rozwijać sztukę logistyki w branży. Liderzy cieszą się zaufaniem największych światowych korporacji, pomagając im w realizacji globalnych łańcuchów dostaw”.

Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Realizujemy bardzo agresywny plan rozwoju oparty na kierunku, w którym jak widzimy zmierza branża, a naszym celem jest znalezienie się w Top 5 największych graczy branży logistycznej. Choć przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia celów i pełnego potencjału, uważamy, że bycie „Liderem” w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021 jest potwierdzeniem ciężkiej pracy, jaką dla klientów wykonał nasz doświadczony zespół. Przebyliśmy długą drogę w bardzo krótkim czasie i chciałbym podziękować ponad 78 tys. naszych pracowników i wciąż powiększającej się liście klientów za ich zaufanie. To dzięki temu mogliśmy dostarczać rozwiązania logistyczne odpowiadające potrzebom ich łańcucha dostaw.”

Guillaume Col, dyrektor operacyjny CEVA Logistics, mówi: „W ciągu ostatnich kilku lat CEVA Logistics z powodzeniem rozszerzała działalność na rynkach rozwijających się, zwłaszcza dzięki strategicznym przejęciom w Afryce. Usprawniliśmy wiele wewnętrznych procesów: operacyjnych, technologicznych i rozwoju produktu. Wierzymy, że to właśnie te czynniki przyczyniły się do sukcesu i osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku, naszym zdaniem pozycja „Lidera” potwierdza, że plany, które konsekwentnie realizujemy, są ukierunkowane na jeszcze lepszą obsługę klientów.”

Zobacz także: Panattoni Park Wrocław S8 South otwarty jeszcze w tym roku – 18 000 m kw. potencjału na działalność krajową i międzynarodową

Oświadczenie firmy Gartner

Firma Gartner nie popiera żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali tylko te firmy, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze Gartner wyrażają opinie firmy badawczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenie faktów. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

  • Gartner, “Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide”, Susan Boylan, David Gonzalez, Farrah Salim, Brian Whitlock, Chris Kina, publikacja: 28 czerwca 2021 r. 

O CEVA LOGISTICS

CEVA Logistics jest jednym z największych globalnych operatorów logistycznych na świecie. To również jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Od maja 2019 roku CEVA Logistics jest częścią CMA CGM – globalnego lidera w spedycji i logistyce. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług transportowo-logistycznych, od zarządzania frachtem drogowym, morskim i lotniczym, globalnymi łańcuchami dostaw i dystrybucją, aż po rozwiązania w zakresie dedykowanej logistyki kontraktowej w ok. 1000 lokalizacjach w ponad 160 krajach. Obsługuje najbardziej wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego. Średnie roczne obroty CEVA Logistics w 2019 r. wyniosły ponad 7 mld USD. Firma zarządza magazynami o łącznej powierzchni 9 mln mkw. w 750 lokalizacjach na świecie. CEVA zatrudnia ponad 78 tys. pracowników. W Polsce, CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników.

Więcej na www.cevalogistics.com   

1 KOMENTARZ

Comments are closed.