Ceetrus Properties oraz Nhood wprowadzają zmiany w strukturze

Nhood
Etienne Dupuy
Firmy realizują w ten sposób przyjęte strategiczne cele w zakresie transformacji ekologicznej, rozwoju i rewitalizacji obszarów miejskich 

Antoine Grolin, prezes Ceetrus Properties oraz firmy Nhood – operatora świadczącego usługi w sektorze nieruchomości – 10 czerwca 2022 roku mianował Etienne’a Dupuy na stanowisko dyrektora zarządzającego Ceetrus Properties oraz Marco Balducciego na stanowisko dyrektora generalnego Nhood.

Powyższe nominacje wchodzą w życie ze skutkiem natychmiastowym. Potwierdzają przyspieszenie realizacji długoterminowych strategii obu firm w dwóch obszarach – zwiększania aktywów portfela nieruchomości oraz zapewnieniu dobrych wyników operacyjnych zarządzanych obiektów oraz ich rozwoju w kierunku nieruchomości mixed-use.

  • Strategia zwiększania aktywów dla portfela nieruchomości spółki Ceetrus
    • Etienne Dupuy, mianowany na stanowisko dyrektora zarządzającego Ceetrus Properties (wcześniej CEO/DG w Nhood Francja), wykorzysta swoje doświadczenie w obszarze finansów w zarządzaniu nieruchomościami należącymi do Ceetrus.

Jego priorytety to wzmocnienie pozycji Ceetrus jako wiodącej marki o pozytywnym wpływie, działającej w sektorze nieruchomości oraz wzmocnienie jej celów strategicznych. Umożliwienie stworzenia różnorodności miejskiej, dzięki wdrożeniu koncepcji 15-minutowego miasta, przy mniejszym wykorzystaniu terenu i przy zrównoważonym zarządzaniu zagęszczeniem mieszkańców. Przyspieszenie budowy mieszkań w odpowiedzi na kryzys podaży – 25 tysięcy mieszkań.

  • Skupienie się na wynikach operacyjnych zarządzanych obiektów, wdrożeniu innowacyjności, rozwoju i przekształcaniu zarządzanych obiektów w wielofunkcyjne przestrzenie
  • Marco Balducci, mianowany nowym dyrektorem generalnym Nhood i dyrektorem zarządzającym we Francji. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Nhood we Włoszech. Będzie wykorzystywał swoją wiedzę z zakresu handlu detalicznego i innowacji do tworzenia wielofunkcyjnych dzielnic. Zarządzając włoskim oddziałem Nhood, był odpowiedzialny za stworzenie nowej dzielnicy Merlata Bloom w Mediolanie. Jej otwarcie zaplanowano na 2023 rok, a także za rozpoczęcie projektu rewitalizacji i stworzenia przestrzeni bez ruchu kołowego w Piazzale Loreto. Ten drugi projekt zwyciężył w konkursie C40 Reinventing Cities.

Priorytetem Marco Balducciego jest zwiększenie wpływu firmy Nhood, oferującej kompleksowe usługi dla branży nieruchomości we Francji, Europie i Afryce Zachodniej, na rozwój i rewitalizację miast, walka z globalnym ociepleniem oraz uzyskanie efektywności komercyjnej.

– Nasze spółki działające w sektorze nieruchomości przyspieszają realizację strategii przekształcania i rewitalizacji aktywów w wielofunkcyjne przestrzenie. Jesteśmy odpowiedzialni za wzorcowe, cieszące się międzynarodowym uznaniem projekty, które kształtują nowoczesne i rozwijające więzi miasta. Dlatego też mianuję dwóch menedżerów, ekspertów w dziedzinie podnoszenia jakości miast oraz transformacji handlu i nieruchomości, aby wykorzystać nowe możliwości rynkowe. Nasza strategia rozwoju przyczynia się do zmian w zasobach naszych klientów, głównie marek należących do AFM i otwiera nas na współpracę z inwestorami – powiedział Antoine Grolin, prezes spółek sektora nieruchomości AFM.

 Zobacz także: MLP Group wzmacnia zespół odpowiedzialny za rozwój w Niemczech

DODATKOWE INFORMACJE:

Nhood – nowa spółka na rynku nieruchomości wielofunkcyjnych. Nhood jest nowym graczem w sektorze rewitalizacji nieruchomości miejskich o potrójnym pozytywnym wpływie: społecznym, środowiskowym, gospodarczym (People, Planet, Profit). Specjalistyczna wiedza firmy obejmuje działania w zakresie asset management, zarządzania, komercjalizacji, rozwoju i planowania nowych inwestycji na rzecz wizji tworzenia prężnego, odpowiedzialnego ekologicznie miasta, posiadającego atut w postaci wielofunkcyjności usług świadczonych lokalnie mieszkańcom (lokalne sklepy, mieszkania, biura, obiekty użyteczności publicznej, miejsca odpoczynku i rekreacji). Nhood łączy umiejętności, wiedzę i doświadczenie w zakresie obsługi nieruchomości – to 1029 ekspertów z 10 krajów europejskich, którzy będą rewitalizować i trwale przekształcać istniejący portfel nieruchomości obejmujący prawie 300 lokalizacji handlowych w Europie, w tym 76 we Francji, z potencjałem 30 000 mieszkań w ramach 40 realizowanych projektów i 23 planowanych. Zarządza aktywami o wartości ponad 8 mld euro. Więcej informacji na Nhood.com, Twitter

Nhood Polska (Nhood Services Polska sp. z o.o.) zarządza 24 centrami i galeriami handlowymi Ceetrus Polska oraz odpowiada za ich komercjalizację. Firma tworzy również projekty mixed-use wpisujące się w tkankę miejską i odpowiadające na potrzeby lokalnej społeczności. Obecnie zarządza powierzchnią handlową o wielkości blisko 700 tys. mkw. Ponadto spółka jest wyłącznym komercjalizatorem lokali o łącznej powierzchni handlowej ponad 47 tys. mkw. w 28 obiektach handlowych z hipermarketami i supermarketami Auchan. Nhood Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe czy biura. Więcej informacji na www.nhood.pl oraz www.linkedin.com/company/nhoodpolska.

Ceetrus to spółka powiązana z New Immo Holding. Posiada portfel nieruchomości składający się z około 300 centrów handlowych i 23 projektów deweloperskich zlokalizowanych w 10 krajach Europy. W styczniu 2021 r. firma Ceetrus zleciła firmie Nhood rozwój, rewitalizację i przekształcanie swojego portfela nieruchomości, by stały się miejscami o potrójnym pozytywnym wpływie na społeczności, środowisko i gospodarkę.

Ceetrus Polska (Ceetrus Properties Polska sp. z o.o.) jest właścicielem 24 obiektów, w tym 22 Centrów Handlowych Auchan oraz Galerii Łomianki i Galerii Bronowice. Firma dysponuje również portfolio blisko 230 ha terenów inwestycyjnych. Firma powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 10 krajach w Europie. W Polsce spółka prowadzi działalność od 1996 roku. Więcej informacji na www.ceetrus.pl, www.landbankceetrus.pl oraz w serwisie LinkedIn www.linkedin.com/company/ceetrus-polska.