Apartamenty o wyjątkowym standardzie w sercu Wrocławia

Młyn Maria
Tétris, lider rynku fit-out, odpowiadał za prace wykończeniowe we wnętrzach inwestycji mieszkaniowej Młyn Maria.

Młyn Maria we Wrocławiu to kolejny projekt, którego odrestaurowaniem zajęła się firma deweloperska RealCo Property Investment and Development, działająca na polskim rynku nieruchomości od 2010 roku. Firma Tétris odpowiadała za prace wykończeniowe w tej inwestycji.

Inwestycja obejmowała rewitalizację dwóch niedziałających już młynów – Maria i Feniks. Głównym założeniem było przywrócenie do życia od lat niszczejącego zabytku i dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji. Inwestor zajął się też zagospodarowaniem przestrzeni przyległej i w ramach działań zrealizował ogólnodostępny teren o kaskadowym układzie, pod którym wybudował garaż ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Oryginalne położenie na dwóch odrzańskich wyspach: Młyńskiej i Piasek oraz barwna, wielowiekowa historia sprawiają, że odrestaurowany Młyn Maria pretenduje do miana jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce – Monika Szostek, Marketing Manager, RealCo

Lokalizacja bezpośrednio nad Odrą, w historycznej przestrzeni Wrocławia wolnej od reklam, objętej uchwałą Wrocławski Park Kulturowy „Stare Miasto”, to dodatkowy atut obiektu – Monika Szostek, Marketing Manager, RealCo

Wyróżnikiem wrocławskiej inwestycji jest standard „do zamieszkania” wypracowany wspólnie przez RealCo, architektów i projektantów wnętrz. Klient otrzymuje gotowy do wprowadzenia się lokal, kompleksowo wykończony. Standard do zamieszkania obejmuje: w pełni wykończoną łazienkę, kuchnię w zabudowie meblowej wraz ze sprzętem AGD, podłogi drewniane, zabudowę szaf i drzwi wewnętrzne.

Koncepcja sprzedaży apartamentów już wykończonych jest odpowiedzią na potrzeby osób ceniących swój czas i wygodę. Taka oferta jest charakterystyczna dla nieruchomości z segmentu premium. Estetyka oraz dopracowane detale, nawiązujące do historii tego miejsca, dodatkowo podkreślą walory całej inwestycji. Natomiast w duchu nowoczesności wdrożyliśmy najnowsze rozwiązania techniczne, jak system inteligentnego zarządzania domem – FIBARO – Monika Szostek, Marketing Manager, RealCo

Za prace wykończeniowe we wnętrzach Młyna Maria odpowiadał zespół ekspertów od fit-outu Tétris. Łącznie przygotował 119 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do 130 mkw. oraz hole wejściowe do 4 klatek inwestycji. To kolejna udana współpraca obu firm. Wcześniej Tétris dla RealCo zrealizował prace w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Wilczej w Warszawie.

Piękna lokalizacja inwestycji była jednocześnie dla nas największym wyzwaniem. Nie o każdej porze mogliśmy wjechać do centrum miasta z dużym transportem, dodatkowo musieliśmy zmierzyć się z ograniczeniami tonażowymi i gabarytowymi. Organizowaliśmy transport materiałów tak, by nie blokować przejazdu na drogach i nie utrudniać życia mieszkańcom okolicznych budynków. Nasz zespół poradził sobie z tym zadaniem bez problemu. Realizujemy wiele projektów, w których logistyka i sprawne zarządzanie są niezwykle istotnym elementem – Bartłomiej Wasik, Senior Project Manager, Tétris

Zakres prac obejmował wykonanie zabudowy gipsowo-kartonowej (sufity, przedścianki), układanie płytek i deski podłogowej, montaż cokołów, biały montaż, malowanie, szpachlowanie i koordynację firm podwykonawczych zajmujących się m.in. montażem zabudów kuchennych, szaf i drzwi.
Realizacja powierzonych zadań zajęła firmie Tétris 7 miesięcy, a w kulminacyjnym momencie zespół osób zaangażowanych w projekt liczył niemal 130 pracowników. Prace przypadły na czas obostrzeń związanych z pandemią i wymagały zastosowania szczególnej ostrożności.
Tétris jako firma projektująca i wykonawcza ma na swoim koncie w obszarze wykańczania mieszkań również, poza wspomnianą już kamienicą Wilcza 19, takie realizacje jak np. apartamenty Złota 44, czy Cosmopolitan, jak również projekty dla Aurec Capital, Tacit Investment czy Dom Development.

Tétris jest spółką zależną JLL, firmy z listy Fortune 500. To wiodąca firma projektująca i wykonawcza. Jej misją jest projektowanie i budowanie tętniących życiem przestrzeni, które inspirują ludzi do lepszego myślenia, lepszej pracy i lepszego życia. Z globalnym zespołem inżynierów, architektów i projektantów, Tétris jest w stanie dostarczyć pełen zakres usług, aby zaspokoić potrzeby klientów od projektu po budowę i wybór mebli (FF&E). W skali globalnej, od momentu powstania w 2003 roku, firma rozwinęła się w 18 krajach na trzech kontynentach, z zespołem ponad 820 osób zlokalizowanych w 35 biurach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tetris-db.com.