Alzare Office – nowy budynek biurowy przy głównej arterii Gdańska spod kreski Design Atelier

Alzare Office

Nowoczesny budynek biurowo-handlowy, Alzare Office o powierzchni 2100 m2 przygotowywany przez spółkę Intuo uzupełnia pierzeję alei Grunwaldzkiej w sercu gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. Wyjątkowy design, doskonała lokalizacja i świetne skomunikowanie budynku powoduje, że jest to jeden z najgorętszych adresów w Trójmieście.

Alzare Office powstaje w doskonałym miejscu, przy Alei Grunwaldzkiej 144. To ścisłe centrum Wrzeszcza, jednej z najstarszych, centralnie położonych gdańskich dzielnic. Wrzeszcz łączy w sobie willową zabudowę w jego najstarszych częściach oraz nowoczesną, w której znajdują się budynki biurowe, galerie handlowe i prestiżowe apartamentowce. Alzare położony jest w pobliżu Galerii Bałtyckiej, jednej z najpopularniejszych galerii Trójmiasta, w pobliżu stacji SKM i PKM, a także przy głównej drodze dojazdowej do lotniska Gdańsk Rębiechowo.

Budynek oferuje 6 kondygnacji naziemnych, po 350 m2 każda. Wszystkie poziomy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić niezależność, a zarazem niezliczone możliwości aranżacji przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, a także niższe koszty wynajmu, utrzymania i eksploatacji powierzchni. Rozległe przeszklenia zapewnią dostęp do naturalnego światła na całej jego powierzchni. Doskonały projekt spowodował, że Wojciech Jaworski – inwestor obiektu zdecydował się przenieść do niego główną siedzibę spółki Intuo.

Wrzeszcz od lat oczarowuje swoją różnorodnością – mówi arch. Barbara Reiter, współautor projektu Alzare Office. Z jednej strony jest to willowa dzielnica, wypełniona historyczną zabudową, otoczona majestatycznymi lasami i morenowymi wzgórzami, a z drugiej Wrzeszcz zawsze zapewniał typowo miejską atmosferę, ciągnącą się wzdłuż głównej arterii Trójmiasta. To we Wrzeszczu były sławne domy handlowe Sezam i Neptun, ulubione miejsca zakupów mieszkańców Trójmiasta. Dzielnica wciąż się rozwija, a kolejnym tego dowodem jest przygotowywany obecnie Alzare Office. Doskonale wpisuje się w ideę piętnastominutowego miasta, w którym mieszkańcy dzielnicy nie muszą codziennie pokonywać dużych odległości, aby dostać się do pracy, placówki medycznej czy zrobić codzienne zakupy. Dostępne wokół funkcje z pewnością tworzą z Alzare jedną z najciekawszych inwestycji biurowych w Trójmieście, gdyż lokując tutaj biuro pracownicy mają nie tylko ułatwiony codzienny dojazd do pracy, ale wszystkie najważniejsze funkcje miejskie w zasięgu ręki.

Termin oddania do użytku budynku Alzare Office planowany jest na II połowę 2023 roku.

Zobacz także: Viessmann kładzie podwaliny pod szybki i skuteczny rozwój segmentu pomp ciepła dzięki inwestycji na kwotę 200 mln euro w nowy, zaawansowany technologicznie zakład w Legnicy

1 KOMENTARZ

Comments are closed.