Alstom Konstal powiększa biuro w Warsaw Financial Center

Alstom Konstal

Firma Alstom Konstal S.A., światowy lider ekologicznych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności, przedłużyła umowę najmu powierzchni biurowej w biurowcu Warsaw Financial Center. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Alstom Konstal S.A. to część międzynarodowego koncernu Alstom, lidera zrównoważonej mobilności na świecie, który w 1997 roku wykupił większościowy pakiet udziałów w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowych (w skrócie: Konstal). Spółka jest najbardziej znana w Polsce m.in. z produkcji wagonów dla Metra Warszawskiego, 25% składów warszawskiego metra to Metropolis produkcji Alstom, czy z wprowadzenia na polski rynek oraz serwisowania pierwszych pociągów dużych prędkości – Pendolino. 20 pociągów Pendolino jeżdżących obecnie w Polsce – które łącznie pokonują 21 000 km odwiedzając 34 miasta dziennie – jest serwisowanych w warszawskim centrum serwisowym Pendolino Alstom. Alstom Konstal S.A. wyprodukował także wagony metra Metropolis dla Arabii Saudyjskiej i Dubaju oraz pociągi Coradia dla Niemiec i Holandii.

Siedziba Alstom Konstal S.A. i największy w Europie Środkowej i Wschodniej zakład produkcyjny mieszczą się w Chorzowie. W Warszawie, przy ulicy Emilii Plater w biurowcu Warsaw Financial Center, znajduje się biuro sprzedaży firmy, a od 1 września również siedziba centrali na Europę Środkową i Wschodnią.

– Spółka Alstom Konstal docenia idealne położenie biurowca WFC – w sercu biznesowej Warszawy ze świetną komunikacją. Cieszymy się, że proces renegocjacji przyniósł satysfakcjonujące rozwiązania dla obu stron transakcji, a firma zdecydowała się na zapewnienie większej przestrzeni, która pozwoli na swobodną rearanżację i dostosowanie do obecnych wymogów sanitarnych, czy rozwoju w przyszłości – mówi Łukasz Dreger, Senior Associate w firmie Cresa Polska.

CPI Property Group jest właścicielem biurowca Warsaw Financial Center.

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Więcej informacji na www.cresa.pl

Więcej publikacji na temat zarządzania nieruchomościami tutaj