Koncerty z muzyką Wieniawskiego w biurowcach Globalworth

Globalworth

Globalworth – największy inwestor i zarządca obiektów biurowych w Polsce oraz Julian Cochran Foundation, zapraszają na cykl recitali z muzyką Henryka Wieniawskiego. We wrześniu wnętrza wybranych biurowców wypełnią brzmienia najpiękniejszych utworów polskiego wirtuoza. Koncerty odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Krakowie oraz we Wrocławiu. Wybitni soliści zagrają w akompaniamencie fortepianu flagowej marki Bösendorfer.

W ramach tej niezwykłej, muzycznej inicjatywy odbędzie się seria 40-minutowych koncertów. Wystąpią młodzi soliści, Judyta Kluza-Sporniak i Robert Łaguniak, uczestnicy Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego i jednocześnie stypendyści programu “Bridge to the Future – Young Artist Support Fund” prowadzonego przez Fundację Globalworth.

Muzyczny klimat nie tylko dla melomanów 

Inaugurację projektu „Wieniawski on Tour” rozpoczniemy już w ten czwartek, 8 września, o godz. 17.00, w lobby biurowca Warsaw Trade Tower, recitalem Roberta Łaguniaka. Wstęp wolny.

Kolejne koncerty odbędą się we Wrocławiu (Judyta Kluza, 15 września, o godz. 17:00 w lobby Retro Office House), Krakowie (Judyta Kluza, 20 września, o godz. 17.00 w Podium Park) oraz w Gdańsku (Robert Łaguniak, 28 września, o godz. 17:00 w Tryton Business House). Artyści będą mieli przyjemność zagrania wszystkich koncertów z towarzyszeniem flagowego fortepianu marki Bösendorfer będącą najstarszą manufakturą tego instrumentu na świecie. Wiedeńska firma jest jednocześnie partnerem strategicznym recitali „Wieniawski on Tour”.

Wieniawski on Tour to kolejne wydarzenie muzyczne, dla których sceną będą nasze biurowce. To świetna okazja dla naszych najemców i odwiedzających nasze budynki, by na żywo posłuchać pięknej muzyki stworzonej przez wybitnego skrzypka w znakomitych aranżacjach. Seria popołudniowych koncertów doskonale wpisuje się w bogaty program wydarzeń oferowanych społeczności najemców Globalworth. Nasz najnowszy projekt nawiązuje do cyklu koncertów fortepianowych „Chopin na dobry wieczór”, który organizowaliśmy jesienią ubiegłego roku w naszych biurowcach. Recitale uczestników Konkursu Chopinowskiego cieszyły się dużą popularnością. Jestem przekonany, że wrześniowe występy uczestników Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego i jednocześnie stypendystów programu „Bridge to the Future” Fundacji Globalworth, spotkają się z zainteresowaniem słuchaczy – Paweł Słupski, Marketing & Communications Director w Globalworth Poland

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego to najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych konkursów skrzypcowych na świecie. Wielokrotnie nagradzani na całym świecie młodzi soliści, Judyta Kluza-Sporniak oraz Robert Łaguniak, którzy wystąpią przed publicznością w biurowcach są stypendystami “Bridge to the Future – Young Artist Support Fund”. Program ten organizowany jest przez Julian Cochran Foundation oraz Fundację Globalworth. Należy nadmienić, że dotychczas stypendia o łącznej wartości 30,000 euro zostały ufundowane przez Fundację Globalworth i wsparły 15 stypendystów w wyzwaniach związanych z ich rozwojem artystycznym. W efekcie Fundacja Globalworth pokryła, m.in. koszty czesnego na studia, warsztatów muzycznych, czy udziału w polskich i międzynarodowych konkursach.

Robert Łaguniak (ur. 1997), skrzypek, doktorant Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Najmłodszy polski uczestnik 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wyróżniony nagrodą specjalną przewodniczącego jury – Maxima Vengerova. Jest laureatem ponad 130 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach skrzypcowych.

Judyta Kluza-Sporniak (ur. 1996) – skrzypaczka, absolwentka UMFC w Warszawie, studentka Koninklijk Conservatorium Brussel. Jej wspaniałą grę i poruszające interpretacje doceniono na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych – jest laureatką m.in. I miejsca na Bach Solo Competition w Poznaniu. W 2021 roku jako jedyna Polka zakwalifikowała się do ćwierćfinału prestiżowego konkursu ARD w Monachium.

 

Zobacz także: Fasada Roku 2022: półmetek zgłoszeń