Oczko w transakcjach zamyka komercjalizację Sportowa Centrum w Gdyni

Sportowa Centrum

Podpisana w czerwcu br. 21 transakcja w kompleksie Sportowa Centrum w Gdyni zakończyła proces komercjalizacji budynku C. Knight Frank był wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wsparcie właściciela obiektu, spółki Sportowa Centrum, w negocjacjach.

„Podpisanie ostatniej umowy najmu niewielkiego modułu biurowego – 110 m kw., ale jakże istotnego z punktu widzenia doradztwa właścicielowi, kończy proces komercjalizacji budynku C. W ciągu ostatnich 2 lat nasz zespół podpisał, w ramach nowych negocjacji i renegocjacji istniejących porozumień, łącznie 21 umów. Wśród najemców są przedstawiciele różnych branż, m.in. logistycznej, technologicznej, energetycznej, morskiej” – komentuje Joanna Gomułkiewicz, Leasing Manager w Knight Frank.

Kompleks Sportowa Centrum to 3 budynki biurowe o powierzchni 6 200 m kw., położone tuż obok Gdyńskiego Centrum Sportu, w skład którego wchodzą m.in. boiska i hale sportowe. W sąsiedztwie inwestycji znajduje się ulica Łużycka, która z uwagi na liczne biurowce uchodzi za biznesowe centrum Gdyni. Nie bez znaczenia pozostaje dobra komunikacja i dogodny dostęp do środków transportu publicznego, w postaci Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Pomorskiej Kolei Metropolitarnej oraz licznych przystanków autobusowych. W bliskiej odległości znajduje się duże centrum handlowe Riviera.

Budynek C oferuje blisko 3 500 m kw. powierzchni biurowej, pod budynkiem znajdują się dwa poziomy parkingowe. Charakterystyczna bryła obiektu, według założeń architektonicznych, nawiązuje do morskiego klimatu miasta. Na najwyższej kondygnacji biurowca zrealizowano przestronny taras, który pozwala na chwilę wytchnienia i relaksu.

Knight Frank to wiodący niezależny międzynarodowy doradca w nieruchomościach. Z siedzibą główną w Londynie, Knight Frank zatrudnia ponad 19 000 ekspertów w 512 biurach w 60 krajach. Grupa doradza zarówno indywidualnym właścicielom i kupującym, jak i znaczącym deweloperom, inwestorom i najemcom korporacyjnym. Dowiedz się więcej o firmie na stronie knightfrank.com

Więcej publikacji na temat biurowców i zarządzania nieruchomościami.