SAVILLS: poznański Kwadraciak w pełni wynajęty

Kwadraciak

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego wynajęło 720 m kw. powierzchni biurowej w Kwadraciaku, budynku biurowym znajdującym się w sąsiedztwie słynnego poznańskiego Okrąglaka. W transakcji najmu właściciela nieruchomości reprezentowała firma doradcza Savills a najemcę firma Cushman & Wakefield.

Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego realizuje, przypisane ustawowo samorządowi województwa, zadania z zakresu planowania przestrzennego, m.in.: sporządza plan zagospodarowania przestrzennego województwa, prowadzi analizy i studia służące określeniu uwarunkowań i kierunków polityki przestrzennej samorządu województwa, a także współdziała w zakresie planowania przestrzennego z gminami i powiatami Wielkopolski.

Budynki Okrąglak i Kwadraciak znajdują się w ścisłym centrum Poznania, u zbiegu ulic 27 grudnia i Seweryna Mielżyńskiego. Okrąglak powstał na przełomie lat 40. i 50. w miejscu Banku Cukrownictwa. W 2012 r. przy okazji modernizacji nieruchomości oddano do użytku również Kwadraciaka. Właścicielem obu nieruchomości są firmy Benson Elliot i Sharow Capital. Za wynajem powierzchni na wyłączność odpowiada firma Savills.

„Okrąglak to ikona Poznania. Budynek, wraz ze zbudowanym później Kwadraciakiem, stanowią niezwykle atrakcyjną lokalizację biurową, znajdującą się w samym sercu miasta. Dzięki umowie podpisanej z Wielkopolskim Biurem Planowania Przestrzennego Kwadraciak został w pełni wynajęty. W Okrąglaku nadal dostępne są jeszcze wolne moduły biurowe i handlowe” – mówi Piotr Skuza, menadżer regionalny, dział powierzchni biurowych, Savills.

-koniec-

Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości.  Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.

Więcej publikacji na temat biurowców tutaj.