Savills ponownie doradza firmie Webinterpret

Webinterpret
Gdański Business Center, źródło: Savills IM

Reprezentująca branżę IT firma Webinterpret zdecydowała się pozostać w kompleksie Gdański Business Center w Warszawie podpisując umowę najmu 2045 m kw. powierzchni biurowej. Najemcy w procesie renegocjacji ponownie doradzała firma Savills, która wspierała go również w 2015 r. w trakcie przeprowadzki do budynku.

Webinterpret jest dostawcą oprogramowania dla branży e-commerce, oferując rozwiązania dla sprzedawców wspierające ich działalność handlową w serwisach takich jak eBay czy Amazon. Firma została założona przez Benjamina Cohena i Patryka Smarzyńskiego. Obecnie posiada biura w Polsce, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Chinach i Kanadzie.

„Gdański Business Center jest jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w północnej części Warszawy, położonym bezpośrednio przy stacji metra, dworcu kolejowym oraz przystankach tramwajowych i autobusowych. Bliskość mostu Gdańskiego zapewnia dogodny dojazd samochodem a pobliskie centrum handlowe Westfield Arkadia bogate zaplecze gastronomiczne i dostęp do oferty handlowo-usługowej. Tak atrakcyjna lokalizacja sprawia, że jego najemcy chętnie pozostają w budynku i przedłużają umowy najmu,  podobnie jak uczyniła to firma Webinterpret. Cieszymy się, że nasz klient zaufał nam ponownie i że mogliśmy pomóc mu w negocjacjach związanych z zabezpieczeniem powierzchni biurowej na kolejne lata” – mówi Dominik Reszetko, associate, dział powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy, Savills.

Gdański Business Center to nowoczesny kompleks czterech budynków biurowych klasy A, zlokalizowany na warszawskim Muranowie. Inwestycja oferująca 101 000 mkw. powierzchni komercyjnej, powstała w latach 2014 (faza I) oraz 2016 (faza II). Obiekt posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Biuro firmy Webinterpret znajduje się w budynku A. Inwestycja została zakupiona przez Savills Investment Management w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych.

Więcej publikacji na temat zarządzania nieruchomościami i biurowców