Jakie będą biurowce przyszłości?

Colliers International opublikował drugi odcinek swojej nowej serii filmów Future Talks by Colliers pt. „Biurowce przyszłości”. Zaproszeni eksperci opowiadają w nim m.in. o najnowocześniejszych rozwiązaniach w budynkach biurowych, innowacyjnych technologiach, nad którymi pracują obecnie deweloperzy, przestrzeniach coworkingowych, a także architektonicznych trendach.

– Nowoczesne biurowce nie są już tylko prostymi budynkami, które mają dostarczyć przestrzeń do pracy. To coraz bardziej skomplikowane, naszpikowane nowymi technologiami obiekty, które uczą się naszych zachowań i preferencji, aby stworzyć jak najbardziej komfortowe, a zarazem przyjazne środowisku miejsca pracy – mówi Sylwia Pędzińska, senior partner oraz Innovation & Knowledge Director w Colliers International.

Seria Future Talks by Colliers prezentuje rynek nieruchomości w kontekście obecnych i nadchodzących trendów. W celu wszechstronnego zaprezentowania poruszanej tematyki do współpracy zapraszani są profesjonaliści z różnych dziedzin. Czego dowiemy się z najnowszego odcinka?

Anna Tryfon-Bojarska, manager ds. innowacji w Skanska CDE, oprowadza widzów po jednym z najnowocześniejszych biurowców w Polsce – Spark zlokalizowanym na warszawskiej Woli. Dowiemy się m.in. o systemach dostępu i nawigacji po budynku za pomocą smartfonu, produkujących energię ogniwach fotowoltaicznych z perowskitów, a także o bioróżnorodności i digitalnej interakcji w biurowcach.

Agnieszka Krzekotowska, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers International, wprowadza nas w świat rozwiązań technologicznych, które pomagają w pracy zarządcom nowoczesnych biurowców, a także opowiada o smart buildings.

Marcin Sadowski, architekt i partner w pracowni JEMS Architekci, mówi m.in. o tym, jak budować mądrze i ekologiczne, czym są budynki energetycznie dodatnie, a także jak będą wyglądać biurowce przyszłości.

Z kolei Paweł Skałba, senior partner i dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers International, wyjaśnia, czym są coworkingi, skąd wzięła się ich popularność oraz jak zmieniły model pracy w biurowcach i rynek nieruchomości.

Zapraszamy do obejrzenia odcinka: https://humancentered.colliers.pl/video/future-talks-odc-2-biurowce-przyszlosci

– Koniec –

O Colliers International

Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą, globalną firmą oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Posiada biura w 68 krajach, w których zatrudnia ponad 14 000 specjalistów. Eksperci Colliers oferują pełen zakres usług podmiotom związanym z rynkiem nieruchomości. Firma wspiera najemców, właścicieli nieruchomości oraz inwestorów. Od ponad 20 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający ponad 40% udziałów firmy, zapewnia akcjonariuszom zyski na wiodącym poziomie w branży. Przychody firmy w 2018 roku osiągnęły poziom $2,8 mld ($3,3 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $26 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów corporate.colliers.com, Twitter @Colliers, LinkedIn.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Lublinie, w których łącznie zatrudnia ponad 250 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o nas na www.colliers.pl.

Kontakt

 Sylwia Skubiszewska

Senior Communication Specialist

Tel: +48 666 819 228

E-mail: sylwia.skubiszewska@colliers.com

 

Małgorzata Ciechanowska

PR Specialist

Tel: +48 882 014 424

E-mail: malgorzata.ciechanowska@colliers.com