Wola Retro inwestuje w nowoczesne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo najemców

Wola Retro
Develia S.A. szuka ponadstandardowych rozwiązań, mających zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko pracy w obiektach biurowych spółki. Jeszcze w tym miesiącu w warszawskiej Woli Retro zainstalowane zostaną innowacyjne urządzenia do dezynfekcji powietrza w przestrzeniach wspólnych. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby najemców.

Warszawski biurowiec Wola Retro do końca 2020 roku zwiększy poziom ochrony pracowników poprzez zakup innowacyjnych urządzeń dezynfekujących. We wszystkich holach windowych oraz przy głównym wejściu do budynku, przez które dziennie przechodzi nawet kilkaset osób, zainstalowane zostaną przepływowe lampy  wirusobójcze i bakteriobójcze. Ponadto w windach planowane jest umieszczenie specjalistycznych oczyszczaczy, zapewniających czystsze i zdrowsze powietrze.

Zaimplementowane w holach windowych lampy UV-C Care Flow Light skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów w otoczeniu. Emitowane światło UV-C, dotychczas popularne w szpitalach czy gabinetach lekarskich, zagwarantuje stałą dezynfekcję powietrza. Dzięki solidnej obudowie urządzeń emisja światła jest w pełni bezpieczna. Równie wydajne i zaawansowane technologicznie oczyszczacze powietrza poprawią komfort korzystania z wind, działających w biurowcu Wola Retro. Urządzenia te, funkcjonujące na zasadzie utleniania fotokatalitycznego, ograniczą ilość zanieczyszczeń w kabinach. Oba rozwiązania pozwolą zminimalizować ilość używanych środków chemicznych przez obsługę budynku podczas codziennej dezynfekcji pięter.

Zauważamy konieczność inwestowania w nowoczesne rozwiązania, które zapewnią naszym najemcom i przede wszystkim ich pracownikom pełne poczucie bezpieczeństwa. Zarówno wentylatory KONE, jak i lampy UV-C będą służyły nie tylko w obecnym trudnym czasie, ale także w okresie popandemicznym, gdy znacznie zwiększy się przywiązywanie wagi do higieny i bezpieczeństwa osobistego mówi Piotr Pirogowicz, Dyrektor Zarządzający Obiektami Komercyjnymi DEVELIA S.A.

Inwestycje poprawiające bezpieczeństwo korzystających z przestrzeni biurowca Wola Retro wynikają z całościowej strategii przyjętej przez spółkę Develia, właściciela warszawskiej nieruchomości. Jedną z podstawowych dewiz przyjętych przez zarządzających obiektem jest zapewnienie maksymalnego komfortu pracy wszystkim najemcom i ich pracownikom.

Minimalizowanie skutków pandemii

Biurowiec Wola Retro od początku pandemii stosuje rozwiązania mające na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Osoby wchodzące do budynku mają każdorazowo mierzoną temperaturę oraz możliwość dezynfekowania rąk za pomocą rozmieszczonych przy każdym wejściu bezdotykowych dozowników. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, na które zdecydowali się zarządcy Woli Retro, jest dodatkowe odkażanie powierzchni wspólnych nieruchomości poprzez metodę zamgławiania ULV w dwu- lub czterotygodniowych cyklach.

Dzięki wdrożonym procedurom nasi najemcy czują się bezpiecznie i są w stanie zapewnić pracownikom komfortowe miejsca pracy. Jest to realizacja naszej strategii, dzięki której zyskujemy zaufanie wielu czołowych firm z różnych branż zaznacza Piotr Pirogowicz.

Wola Retro, poza wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych, wyróżnia się także nowatorskim podejściem do zapewniania komfortu pracy. W czasach, gdy przedsiębiorcy boją się o zdrowie swoich pracowników, oferta warszawskiego biurowca doskonale wpisuje się w potrzeby rynku.

Zobacz także: Pierwszy etap Centrum Południe w całej swojej okazałości