Colliers liderem na warszawskim rynku najmu powierzchni biurowych

0
127

– Pion Reprezentacji Właściciela w Dziale Biurowym przedstawił wyniki za 2019 rok –

Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, opublikowała wyniki Działu Powierzchni Biurowych w pionie Reprezentacji Właściciela. W 2019 roku doradcy Colliers wynajęli w sumie ponad 118 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wynik ten jest o blisko 40% wyższy niż w 2018 (88 106 mkw.) i o 260% w stosunku do 2017 roku (32 824 mkw.).

Największą transakcją, w której uczestniczyli eksperci Colliers z pionu Reprezentacji Właściciela, a jednocześnie rekordową transakcją w historii polskiego rynku biurowego, był wynajem ponad 46 tys. mkw. firmie mBank w wieżowcu Mennica Legacy Tower na Woli. Wśród pozostałych dużych transakcji najmu firmy doradczej znajdują się m.in. 12 780 mkw. powierzchni biurowej dla AXA w wieżowcu Warsaw Trade Tower należącym do Globalworth, 9 009 mkw. dla BOŚ Banku w obiekcie Feniks, 5 400 mkw. wynajęte firmie SII w warszawskim Metronie oraz 4788 mkw. dla Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE w Pałacu Młodziejowskiego, którego właścicielem jest fundusz Patrizia.

W ubiegłym roku doradcy Colliers w imieniu właścicieli budynków wynajęli 28% powierzchni biurowych dostępnych w Warszawie, czym zwiększyli swój wynik o 9% w stosunku do roku 2018 i zostali niekwestionowanym liderem o największym udziale na stołecznym rynku.

Wzrosty w regionach

Dział Powierzchni Biurowych w pionie Reprezentacji Właściciela w ostatnich latach rozwija się dynamicznie również w miastach regionalnych. Colliers zwiększył swój udział na tych rynkach z 1% w 2017 roku do 20% w 2019. Aktualnie firma w swoim portfolio posiada 39 budynków w całej Polsce i współpracuje z 24 właścicielami.

—  2019 rok był dla nas rekordowy pod względem wynajętej powierzchni. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa – planujemy intensywny rozwój działu nie tylko w Warszawie, ale przede wszystkim umacniamy swoją pozycję w regionach. Jestem przekonana, że ta strategia w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów przełoży się na kolejne znakomite wyniki — mówi Izabela Kapil, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych – Reprezentacja Właściciela w Colliers International.

— Koniec —

O Colliers International

Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą, globalną firmą oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Posiada biura w 68 krajach, w których zatrudnia ponad 14 000 specjalistów. Eksperci Colliers oferują pełen zakres usług podmiotom związanym z rynkiem nieruchomości. Firma wspiera najemców, właścicieli nieruchomości oraz inwestorów. Od ponad 20 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający ponad 40% udziałów firmy, zapewnia akcjonariuszom zyski na wiodącym poziomie w branży. Przychody firmy w 2018 roku osiągnęły poziom $2,8 mld ($3,3 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $26 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na colliers.com, lub śledź nas na Twitterze (@Colliers_EMEA) i LinkedInie.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Lublinie, w których łącznie zatrudnia ponad 250 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers International w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

Skontaktuj się z nami:

Sylwia Skubiszewska

Tel.: +48 666 819 228

Email: sylwia.skubiszewska@colliers.com

Małgorzata Ciechanowska

Tel.: +48 882 014 424

Email: malgorzata.ciechanowska@colliers.com