Karolkowa Business Park z kluczowym najemcą na dłużej

Karolkowa Business Park

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) przedłużył umowę najmu w biurowcu Karolkowa Business Park, należącym do Menora Group, Shikun&Binui Group i M&A Capital. Renegocjacja kontraktu na 10 000 mkw. to jedna z największych transakcji na warszawskim rynku biurowym w drugim kwartale 2022 r., według danych Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to państwowa instytucja, która ma na celu rozwijanie polskiego rolnictwa oraz terenów wiejskich. Wśród zadań KOWR wymienić można m.in. działania inwestycyjne w zakresie innowacyjności oraz odnawialnych źródeł energii, a także gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Najemca wprowadził się Karolkowa Business Park w 2015 r. Przedłużenie umowy oznacza, że KOWR pozostaje w biurowcu na kolejne sześć lat.

W ramach renegocjacji kontraktu postanowiliśmy utworzyć nowe biuro obsługi klienta, jest ono dostępne na parterze budynku. Wybraliśmy to miejsce z wielu powodów. Biurowiec jest doskonale zlokalizowany, w pobliżu znajduje się stacja drugiej linii metra – Rondo Daszyńskiego oraz liczne przystanki komunikacji miejskiej, dzięki czemu wszystkie osoby, które z nami współpracują, mogą w łatwy i szybki sposób do nas dojechać z każdego miejsca w stolicy. Karolkowa Business Park zapewnia nam również komfortowe przestrzenie do pracy, a sam budynek jest innowacyjny, proekologiczny i energooszczędny – mówi Artur Gruszczyński, p.o. Dyrektor Biura Administracyjnego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Jesteśmy dumni z faktu, że Karolkowa Business Park pozostanie siedzibą tak ważnej polskiej instytucji państwowej, jaką jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Przedłużenie umowy najmu potwierdza, że budynek spełnia wysokie wymagania techniczne i organizacyjne najemcy – komentuje Sylwia Pytko-Burska Asset Manager w M&A Capital SARL.

Karolkowa Business Park to 11-piętrowy biurowiec klasy A – elegancki i nowoczesny, na którego dachu znajdują się tarasy z zielonymi ogrodami dostępne dla najemców oraz gości. W szklaną fasadę budynku zostały wkomponowane odrestaurowane, zabytkowe fragmenty murów pierwszej fabryki Philipsa w Polsce. Ekologiczne rozwiązania zastosowane w biurowcu zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Karolkowa Business Park wyróżnia się wyjątkowym klimatem, to biurowiec, który łączy historię z nowoczesnością. Liczne rozwiązania budynkowe i innowacyjne technologie, uzupełnia bogata roślinność, wśród której można złapać chwilę wytchnienia. Nasi najemcy mogą również cieszyć się wygodą, jaką daje dostępność dużej liczby miejsc parkingowych dla aut i rowerów. W kompleksie są także inne udogodnienia, np. duże delikatesy FRAC oraz bardzo ciekawy koncept kulinarny, jakim jest restauracja Shoku, czy  też pierwsza w Europie kawiarnia Shell Cafe Premium. Co warto podkreślić, oprócz KOWR, w ostatnim czasie udało nam się również przedłużyć umowy z tak cenionymi markami jak Electrolux czy Volkswagen Home – dodaje Sylwia Pytko-Burska.

Budynek Karolkowa Business Park oferuje łącznie 18 500 mkw. nowoczesnej powierzchni użytkowej klasy A. Biurowiec jest skomercjalizowany w 96%. Funkcję Asset Managera biurowca pełni M&A Capital Sarl.