Adgar Poland i Echo Investment zdecydowały się na wdrożenie w swoich inwestycjach nowoczesnej aplikacji bezdotykowego otwierania pomieszczeń Blue Bolt, zaawansowanej technologii stworzonej z myślą o rynku nieruchomości

Blue Bolt

Firmy Echo Investment oraz Adgar Poland wprowadzają mobilne rozwiązania bezdotykowe Blue Bolt we wszystkich nowo powstających budynkach. Innowacyjny system Blue Bolt to technologia umożliwiająca dostęp do pomieszczeń za pomocą smartfona, bez konieczności dotykania powierzchni. Aplikacja zapewnia użytkownikom nie tylko komfort, ale także najwyższy poziom bezpieczeństwa i higieny, niezwykle ważny w czasach pandemii.

System Blue Bolt składa się z modułów umożliwiających otwieranie dowolnych drzwi, szlabanów i bram garażowych za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Bezpieczeństwo i higiena w czasach pandemii stały się dla użytkowników budynków biurowych czy mieszkaniowych niezwykle ważnym elementem korzystania z pomieszczeń. Firma Echo Investment, deweloper budujący m.in. osiedla mieszkaniowe, od wielu lat stawia na nowe technologie, wdraża inteligentne systemy aby dopasować inwestycje do indywidualnych potrzeb mieszkańców, podnosząc tym samym  poziom komfortu i bezpieczeństwa. Realizowane projekty mieszkaniowe wyposażone w aplikację Blue Bolt pozwolą użytkownikom praktycznie bezdotykowo poruszać się po osiedlach. Rozwiązanie zostało wdrożone już na terenie inwestycji Reset II w Warszawie oraz będącej na ukończeniu Stacji 3.0 we Wrocławiu.

Nowa technologia Blue Bolt zapewnia mieszkańcom oszczędność czasu, najwyższy komfort oraz higienę. Mieszkańcy osiedli mieszkaniowych za pomocą smartfona mogą otworzyć szlaban, bramę garażową, drzwi wejściowe do budynku czy zamówić windę na dany poziom, bez potrzeby wprowadzania kodów, używania kart i co najważniejsze, całkowicie bezdotykowo. Dzięki temu nie tracą czasu oraz unikają dotykania powierzchni wspólnych.

– Naszym celem było zaprojektowanie takiego systemu, który swoją funkcjonalnością będzie możliwie uniwersalny. Okazuje się, że potrafi spełniać oczekiwania zarówno deweloperów mieszkaniowych i biurowych, jak i branży logistycznej. Niezwykle cieszymy się ze współpracy z Adgar Poland oraz Echo Investment. Intensywnie pracujemy nad wdrożeniem systemu w kolejnych inwestycjach biurowych i mieszkaniowych – mówi Maciej Grabowski, pomysłodawca aplikacji Blue Bolt. – Zaprojektowany przez nas system Blue Bolt składa się z inteligentnych modułów i dedykowanej aplikacji, wszystkie jego elementy tworzone są przez nas od podstaw i mogą być dostosowane do potrzeb klienta oraz konkretnego budynku, a także zintegrowane z istniejącymi w nim wcześniej technologiami. Ułatwienie bezdotykowego otwierania pomieszczeń czy zamawiania wind okazało się niezwykle ważne w ostatnich kilku miesiącach i okolicznościach pandemii, z którą wszyscy musieliśmy się zmierzyć. Nieustannie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami podążając za oczekiwaniami użytkowników dodaje Maciej Grabowski.

W czasach pandemii bezpieczeństwo i ochrona zdrowia w miejscach pracy stały się najwyższą wartością. Taki komfort zapewnia właśnie system Blue Bolt. Innowacyjny system z powodzeniem działa od kilku miesięcy w kompleksie Adgar Park West. Adgar Poland jako firma, dla której innowacje mają szczególne znaczenie, planuje wdrożenie rozwiązania Blue Bolt we wszystkich obiektach biurowych, znajdujących się w portfolio w Polsce. W budynkach biurowych, oprócz podstawowych funkcji, aplikacja oferuje możliwość rozszerzenia o np. wirtualne recepcje, optymalizację parkingu, efektywną komunikację z najemcami czy też moduły społecznościowe, ułatwiające m.in. networking.

Inwestorzy na rynku nieruchomości doceniają potencjał w nowoczesnych technologii i dostrzegają zalety instalowania systemów, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowania budynku oraz dają dostęp do danych pozwalających na analizę eksploatacji budynku np. w celu zmniejszenia zużycia energii. Na szczególną uwagę zasługują instalacje nowoczesnych technologii w budynkach biurowych, gdzie komfort pracy i udogodnienia dla pracowników zyskują coraz większe znaczenie.

Zobacz także: Wola Retro inwestuje w nowoczesne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo najemców

1 KOMENTARZ

Comments are closed.