Colliers skomercjalizuje University Business Park

University Business Park

Colliers, wiodąca firma doradcza oferująca usługi w zakresie nieruchomości oraz zarządzania inwestycjami, została wyłącznym doradcą odpowiedzialnym za komercjalizację nowoczesnego kompleksu biurowego University Business Park przy ul. Wólczańskiej 178/180 w Łodzi.

Na University Business Park składają się dwa 7-kondygnacyjne budynki biurowe klasy A, oferujące łącznie 40 400 mkw. powierzchni do wynajęcia, po 20 200 mkw. każdy. Do dyspozycji najemców są powierzchnie o różnej wielkości, od 50 mkw. Budynek wyróżnia się jednym z największych na łódzkim rynku biurowym metrażem kondygnacji (blisko 2700 mkw.).

– Metraż kondygnacji to wyjątkowo istotny aspekt dla najemców, ponieważ pozwala na dużą swobodę w projektowaniu przestrzeni biurowej. Umożliwia zlokalizowanie biura w obrębie jednego piętra, co wpływa m.in. na usprawnienie komunikacji wewnętrznej oraz pozwala uniknąć podziałów między zespołami pracującymi na różnych kondygnacjach – mówi Andrzej Szczepanik, Senior Associate z łódzkiego biura Colliers.

Kompleks dysponuje około 300 miejscami parkingowymi, ze specjalnie wyznaczonymi miejscami postojowymi dla gości obiektu oraz taksówek. University Business Park może pochwalić się również licznymi zielonymi rozwiązaniami takimi, jak wykorzystanie ekologicznych materiałów budowlanych czy wprowadzenie zrównoważonego systemu zarządzania odpadami.

–  W dobie wzrostu znaczenia zielonych rozwiązań w budynkach biurowych, University Business Park staje się jednym z najlepszych wyborów dla potencjalnych najemców. Ekologiczność obiektu, potwierdzona certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, gwarantuje m.in. liczne udogodnienia dla rowerzystów takie jak stacje naprawcze i prysznice. Budynek wykorzystuje również nowoczesne technologie, które pozytywnie wpływają na komfort użytkowników, oferując m.in. możliwość lokalnej kontroli temperatury oraz utrzymania optymalnej wilgotności powietrza – mówi Anna Wilhelmsson-Polak, Senior Associate z Działu Powierzchni Biurowych w Colliers.

University Business Park wyróżnia także doskonała lokalizacja w centrum Łodzi, jednak w oddaleniu od najbardziej ruchliwych arterii komunikacyjnych oraz 2 dogodne wjazdy na teren kompleksu z czterech stron świata, co pozwala na spokojny i płynny dojazd do budynków samochodem z różnych części miasta. Kompleks umożliwia szybki i wygodny dostęp również do innych środków transportu. Nieopodal University Business Park znajdują się przystanki kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych, w planach jest także poprowadzenie ścieżki rowerowej ul. Wólczańską. W odległości raptem kilku minut spacerem od budynków znajduje się ul. Piotrkowska z licznymi restauracjami, kawiarniami i obiektami usługowymi, a także Politechnika Łódzka, na której studiuje blisko 20 tys. studentów, głównie kierunków technicznych. Kompleks dzieli jedynie ok. 7 minut jazdy samochodem od dworca PKP Łódź Fabryczna i ok. 15 minut od Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

– W ostatnich latach University Business Park stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych miejsc na biznesowej mapie Łodzi. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z tak doświadczonym partnerem jak Colliers, nasz biurowiec zostanie w pełni skomercjalizowany i zyska na wartości – mówi Grzegorz Boczek, Dyrektor Działu ds. najmu powierzchni biurowych GTC.

– Rok 2020 był jednym z najbardziej owocnych w historii rynku biurowego w Łodzi pod względem popytu. Ostatni rok spowodował jednak, że zmieniły się oczekiwania najemców, którzy poszukują powierzchni coraz lepszej jakości, pozwalającej im zadbać o dobrostan pracowników i zapewnić im bezpieczeństwo, a także możliwie najlepsze warunki pracy. Nowoczesne i ekologiczne budynki takie, jak University Business Park są to w stanie zagwarantować, o czym przekonali się już jego wieloletni najemcy m.in. Accenture, Barry Callebaut, DXC Technology, Ericsson, Fujitsu, Geberit, Mobica i wielu innych – mówi Andrzej Szczepanik.

Zobacz także: CBR Events w drugim etapie przetargu na obsługę Hali Gwardii

O Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 20% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,0 mld ($3,3 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $40 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na Colliers.com oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.