Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5 w Poznaniu

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito client: Kinnarps

Kinnarps, europejski lider rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni pracy, przeprowadza się w Poznaniu do prestiżowej biznesowej lokalizacji w kompleksie biurowym PIXEL. W poznańskim showroomie Kinnarps nie tylko zostaną wyeksponowane produkty marek należących do portfolio grupy, lecz także będą odbywać się spotkania dla klientów, architektów i partnerów biznesowych.

Lokalizacja nowego showroomu w kompleksie biznesowym PIXEL podkreśla podejście Kinnarps do promowania idei nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni pracy oraz pozycję lidera, wyznaczającego kierunki w branży. Blisko 150 m2 ekspozycji wraz z biurem handlowym Kinnarps prezentuje czytelny koncept aranżacyjny opracowany przez architekta Marcina Cieślę.

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
client: Kinnarps

„Ze względu na usytuowanie lokalu na przeszkolonym parterze, które daje wrażenie dostępności, zależało nam na tym, aby aranżacja przestrzeni była w jak największym stopniu adekwatna do charakteru lokalizacji. Usytuowanie stanowisk pracy bezpośrednio przy oknach miało za zadanie nie tyko odpowiednie doświetlenie miejsc pracy, lecz także podkreślenie otwartości pracującego w Poznaniu zespołu handlowego. W warstwie stylistycznej aranżacji chcieliśmy z jednej strony zachować nieco industrialny charakter wnętrza, a z drugiej uzyskać efekt przytulności i gościnności. To połączenie udało się osiągnąć dzięki trafnemu doborowi wyposażenia z bogatego portfolio produktów oferowanych przez Kinnarps” – mówi architekt Marcin Cieśla, autor projektu.

Poznański showroom Kinnarps ma raczej charakter studia niż butikowej ekspozycji najatrakcyjniejszych elementów oferty. Zgodnie z założeniem wnętrze ma przede wszystkim inspirować, dlatego, aby zachować spójność aranżacji zastosowaliśmy bardzo oszczędną kolorystykę tapicerek i wykończeń” – dodaje architekt.

Podział przestrzeni i układ ścian wewnętrznych przełamuje i uatrakcyjnia geometrię pomieszczenia, co umożliwia gościom odkrywanie poszczególnych stref we wnętrzu. Dzięki swojej wielofunkcyjności i elastyczności przestrzeń jest wykorzystana bardzo efektywnie. Poznański showroom zapewnia nie tylko możliwość ekspozycji koncepcji i oferty Kinnarps, lecz także przyjazne miejsce do współpracy z klientami i architektami z centralnie usytuowanym stanowiskiem do pracy projektowej oraz strefą dla chillout z „przenikającą” z zewnątrz zielenią oraz otwartym aneksem kuchennym.

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
client: Kinnarps

W dobie Internetu meble można obejrzeć w sieci, ale nic nie zastąpi rozmowy w miłej atmosferze i dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Dlatego nasz nowy showroom w Poznaniu nie jest typową ekspozycją, a stanowi raczej miejsce spotkań i inspiracji. Przy wejściu zlokalizowana jest strefa spotkań i współpracy z otwartą kuchnią, gdzie w komfortowych warunkach można omówić szczegóły projektu, wybrać tapicerki oraz wykończenia. Do spotkań zdalnych jest przeznaczony pokój do wideokonferencji – wyjaśnia Jarosław Skrzyniarz, Dyrektor Sprzedaży Regionu Zachodniego.

Kinnarps jest marką o ugruntowanej pozycji, obecną w Poznaniu już od 20 lat. W całym regionie zachodnim obsługujemy wiele lokalnych i międzynarodowych firm, a chcąc zaprezentować klientom najbardziej aktualne trendy w rozwoju środowiska pracy, a także inspirować do zmiany, poszukiwaliśmy lokalizacji o biznesowym charakterze. PIXEL, który jest jednym z najbardziej prestiżowych i charakterystycznych obiektów w Poznaniu, stanowi doskonałe miejsce do realizacji tej koncepcji. Spodziewamy się dużego zainteresowania biznesowej społeczności Poznania naszą nową lokalizacją– dodaje Jarosław Skrzyniarz.

Serdecznie zapraszamy do showroomu Kinnarps w budynku Pixel 5 w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 184, więcej na https://www.kinnarps.pl/showroomy/poznan/

photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito
client: Kinnarps

PIXEL to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej, składający się z 5 obiektów o łącznej powierzchni 55.000 m2. Park biznesowy zaprojektowany przez studio JEMS Architekci. W 2013 pierwszy budynek kompleksu otrzymał nagrodę Quadro przyznawaną architektonicznym ikonom Poznania. Nowoczesna infrastruktura obiektu zapewnia komfortowe warunki pracy, a na jego terenie znajdują się ogólnodostępne zielone tarasy. Do dyspozycji najemców pozostają m.in.: restauracja, żłobek i przedszkole, punkty handlowo-usługowe, klub fitness i gabinety lekarskie.

KINNARPS to firma skupiona na rozwiązaniach do przestrzeni biurowej. Kinnarps zapewnia rozwiązania w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej i obiektów użyteczności publicznej, placówek edukacyjnych i opiekuńczych oraz hoteli. System wartości spółki charakteryzuje się wysoką jakością produktów i niskim poziomem oddziaływania na środowisko – od surowców po gotowe rozwiązania dla przestrzeni pracy. Obecnie firma Kinnarps jest jednym z największych dostawców rozwiązań w zakresie wyposażenia przestrzeni biurowej. Prowadzi sprzedaż w około 40 krajach, a rok finansowy 2017/2018 firma zakończyła z rocznym obrotem na poziomie 4,214 miliarda SEK (419 milionów EUR). Założona w 1942 roku przez Jarla i Evy Andersonów. Pozostaje firmą rodzinną, którą obecnie zarządzają dzieci i wnuki założycieli.
www.kinnarps.pl