Z wizytą na budowie Global Office Park

Global Office Park

Trwa budowa Global Office Park w Katowicach. Wielofunkcyjny projekt powstaje w samym sercu miasta, u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki. Deweloper Cavatina Holding nie zwalnia tempa prac budowlanych i wznosi nową architektoniczną ikonę Śląska.

Kompleks Global Office Park z pewnością zmieni krajobraz Katowic. W centrum miasta staną trzy 100-metrowe wieże o zróżnicowanych funkcjach: dwie biurowo-usługowe i jedna mieszkaniowa. Wieże osadzone na wspólnym podium, liczące po 25 kondygnacji, dostarczą ok 60 000 m kw. wysokiej klasy powierzchni do pracy i 670 mieszkań w rozlicznych wariantach metrażowych.

W pięciokondygnacyjnym podium, w układzie galeryjnym znajdą miejsce liczne lokale gastronomiczne i usługowe. Na przeciwko wielofunkcyjnego obiektu stanie również niewielki, klasyczny w formie budynek biurowy liczący ok. 4 000 m kw. powierzchni biurowej klasy A.

Global Office Park

Na ten moment, została ukończona ściana szczelinowa stanowiąca element nośny konstrukcji wież biurowych oraz zabezpieczenie wykopu pod dwupoziomowy parking podziemny, gdzie toczą się prace ziemne i wzmacnianie podłoża poprzez palowanie. Trwa realizacja ściany szczelinowej pod wieżę mieszkaniową.

Najbardziej zaawansowany w budowie jest najniższy budynek biurowy, który już posiada gotową konstrukcję żelbetową parteru i garażu podziemnego wraz z hydroizolacją. Na finiszu są prace budowlane drugiej z sześciu kondygnacji nadziemnych tego obiektu.

Global Office Park

Realizacja Global Office Park wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno lokalnych mediów jak i mieszkańców Katowic. Wielowymiarowy charakter kompleksu i światowej klasy, odważna architektura, doceniona już poza granicami naszego kraju, mogą uczynić ten projekt nową ikoną Śląska – rozpoznawalną nie tylko w Polsce, ale i na świecie. – komentuje Daniel Draga, członek zarządu Cavatina Holding.

Global Office Park będzie nie tylko komfortowym, nowoczesnym miejscem do pracy, mieszkania, zakupów i spotkań, ale również do rekreacji na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Na powierzchni aż 2 300 m kw. projektanci Cavatina Holding zaplanowali atrakcyjne strefy zieleni i relaksu. Wytchnienie od miejskiego gwaru znajdują tu użytkownicy biur, mieszkańcy i goście kompleksu, pozostając jednocześnie w centrum wydarzeń, w centrum Katowic.

Global Office Park

W 2019 r. śląski projekt został doceniony w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Property Awards i zyskał tytuł najlepszego wysokościowego projektu mieszkaniowego w kraju, w kategorii Residential High Rise Architecture Poland. Wyróżnienie otrzymały również wieże biurowe projektu w kategorii Office Architecture Poland.

Jest to pierwszy na Śląsku projekt typu mixed-use realizowany na tak dużą skalę.

Global Office Park

Więcej publikacji na temat: budownictwa i biurowców