GrECo nowym najemcą The Warsaw HUB

Zainteresowanie projektami Ghelamco nie maleje, podpisywane są kolejne umowy. W kwietniu do grona najemców The Warsaw HUB dołączyła firma GrECo Polska, jeden z wiodących brokerów ubezpieczeniowych.

Umowa pomiędzy GrECo Polska a deweloperem, firmą Ghelamco, została podpisana na okres 5 lat. Spółka zajmie 740 mkw. powierzchni biurowej na 16. piętrze wieży B w kompleksie The Warsaw HUB.

Projekty Ghelamco powstające w nowym biznesowym centrum Warszawy przyciągają najbardziej liczące się na rynku spółki z sektora nieruchomości, ubezpieczeń i finansów. Cieszymy się, że do grona naszych najemców dołączył kolejny kluczowy gracz z tej branży. Jesteśmy przekonani, że najwyższej jakości przestrzeń biurowa oraz znakomita lokalizacja będzie sprzyjać rozwojowi biznesu  – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Wybraliśmy The Warsaw HUB ze względu na doskonałą lokalizację oraz bardzo ciekawą koncepcję architektoniczną.. W tej chwili wspólnie z architektami pracujemy nad takim zaaranżowaniem przestrzeni naszego nowego biura, które zapewni pracownikom jak najlepsze warunki do pracy i integracji, a także umożliwi korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że firma to nie tylko biuro, jego ściany i wyposażenie, ale przede wszystkim zespół, który ją tworzy. Jako że zatrudniamy najlepszych specjalistów na rynku, chcemy im stworzyć możliwie najbardziej optymalne warunki do kreatywnej pracy – podkreśla Paweł Paluszyński, prezes zarządu GrECo Polska.

Ghelamco w transakcji doradzała firma JLL, która jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni biurowej, handlowej i usługowej w The Warsaw HUB. Najemcę reprezentowała firma Terra Investments.

GrECo dołączył do stale poszerzającego się grona prestiżowych najemców The Warsaw HUB, wśród których znajdują się uznane polskie i międzynarodowe firmy, m.in.: Getin Noble Bank, Standard Chartered, The Heart Warsaw, GATX, Atradius, Elanco, WeWork i Cushman & Wakefield. W wieży A kompleksu będą się mieściły hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express. W grupie najemców z branży handlowo-usługowej są natomiast m.in. supermarket Biedronka, klub fitness Zdrofit, drogeria Rossmann oraz restauracja McDonald’s.

GrECo Polska to oparty całkowicie na prywatnym kapitale dostawca ubezpieczeniowych usług brokerskich oraz usług w zakresie zarządzania ryzykiem, działający na polskim rynku od 2000 roku. Firma należy do globalnej grupy GrECo, która od 95 lat czynnie wspiera swoich klientów z różnych obszarów, między innymi przemysłu, handlu, budownictwa czy sektora zamówień publicznych.

O The Warsaw HUB

The Warsaw HUB to wielofunkcyjny kompleks wieżowców, który powstaje w najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Składa z trzech budynków: 86-metrowego obiektu hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych połączonych wspólnym, pięciokondygnacyjnym podium. Nowoczesna architektura obiektu to dzieło renomowanej pracowni AMC Andrzeja Chołdzyńskiego, projektanta m.in. Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i centralnego odcinka II linii metra warszawskiego.

The Warsaw HUB jest najbardziej innowacyjnym projektem realizowanym obecnie przez Ghelamco Poland, wychodzącym daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców. Charakter inwestycji opiera się na idei huba, czyli wielkiego węzła komunikacyjnego i funkcjonalnego. Kompleks łączy w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnego biznesu. Na powierzchni 113 tys. mkw. znajdą się najwyższej klasy przestrzenie biurowe i coworkingowe, centrum konferencyjne, hotele, lokale handlowo-usługowe, klub fitness oraz centrum współpracy startupów i korporacji.

Inwestycja zaoferuje swoim najemcom liczne nowoczesne rozwiązania – m.in. dostęp do budynku i nawigację za pomocą smartfonu, system rozpoznawania samochodów w podziemnym parkingu czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 28 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 10 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni ponad 330 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Więcej publikacji na temat biurowców tutaj