OKAM ROZBUDOWUJE INWESTYCJĘ BOHEMA – STREFA PRAGA

BOHEMA

Deweloper z prawomocnym pozwoleniem na budowę nowych budynków
i prawomocnym pozwoleniem zamiennym na rewitalizację historycznych budynków w Etapach D i E

Pozwolenie na budowę wydane zostało dla Etapów D i E inwestycji BOHEMA – Strefa Praga:  nowych budynków mieszkalno-usługowych i biurowych, które zbudowane zostaną od podstaw. OKAM otrzymał także prawomocne pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznego kompleksu w ramach Etapów D i E inwestycji składających się z budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni, Budynku Elektryka a także rewitalizacji Budynku Zarządu Fabryki. W części rewitalizowanej powstaną lokale mieszkaniowe / lofty w 100-letnich przestrzeniach, a także atrakcyjne powierzchnie komercyjne. W ten sposób OKAM zamknie całość projektu BOHEMA – Strefa Praga od strony metra Szwedzka.  

– Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę nowych budynków w kolejnych etapach naszej sztandarowej warszawskiej inwestycji oraz prawomocnego pozwolenia zamiennego dotyczącego rewitalizacji zabytkowych budynków, to dla nas kolejny krok naprzód. Otwiera nam drogę do dalszej realizacji tego wyjątkowego, ze względu na swój historyczny charakter, projektu, jakim jest BOHEMA – Strefa Praga. Liczymy, że we współpracy z partnerami uda się sprawnie zrealizować tę część przedsięwzięcia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych Etapów A, B i C. Dzięki budowie nowych obiektów i rewitalizacji przestrzeni historycznych domkniemy praktycznie całą inwestycję od strony Metra Szwedzka. Mamy nadzieję, że to, co zaoferujemy Klientom, spotka się z dużym zainteresowaniem, zapewniając im oczekiwany komfort życia. Ta część BOHEMY będzie naprawdę wyjątkowa – podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM.

Pozwolenia wydano dla działki o powierzchni 1,76 ha. W ramach tej części inwestycji zaplanowano wybudowanie 371 mieszkań oraz podziemnego parkingu z 530 miejscami postojowymi. W części budynków znajdzie się również przestrzeń komercyjna.

W ramach etapu D i E powstaną cztery całkowicie nowe, budowane od podstaw budynki mieszkalne (B2, B3, C2, C3) oraz biurowy (E), wszystkie z częścią parterową przeznaczoną na handel i usługi. Przeprowadzona zostanie również rewitalizacja budynku Zarządu Fabryki, który zostanie zintegrowany z nowoczesnym budynkiem D – obiekt w większości posiadać będzie funkcję biurową. W etapie E również w wyniku rewitalizacji zabudowań historycznych: budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni oraz Budynku Elektryka, powstanie ok. 200 loftów a także przestrzeń komercyjna na poziomie parteru.

BOHEMA – Strefa Praga to wyjątkowy projekt, który wyróżnia się na urbanistycznej mapie Warszawy. Jego kluczowym atutem jest mariaż nowoczesnego designu nowo powstających zabudowań z industrialnym charakterem istniejącej już zabudowy. Stąd lokale mieszkalne, handlowo-usługowe i biurowe umiejscowione w ponad 100-letnich budynkach, utrzymane będą w industrialnej stylistyce. W oryginalnym budynku Produkcyjnym i Magazynie Centralnym liczącym ponad wiek, powstaną unikatowe na skalę stolicy lofty – o wysokości do 3,60 m. Poddany rewitalizacji Budynek Zarządu Fabryki z dobudowanymi szklanymi skrzydłami bocznymi przeznaczony zostanie na biura.

Niewątpliwy walor stanowić będzie zamknięty dziedziniec ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną, który znajdzie się pomiędzy nowo wybudowanymi budynkami mieszkalnymi. Część lokali usługowych idealnie nadaje się pod restauracje z ogródkami, a pomiędzy budynkami zaplanowano pasaż spacerowy z lokalami z przeznaczeniem pod sklepy i punkty usługowe. Pasaż będzie prowadził do głównego placu znajdującego się przy Kominie – centralnego miejsca rekreacji i rozrywki dla mieszkańców oraz usługobiorców. Całości dopełni starannie zaprojektowana zieleń łącząca zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie nowe i historyczne budynki. Wyjątkowym udogodnieniem będzie możliwość bezpośredniego przejścia z Metra Szwedzka do wnętrza BOHEMY przez Budynek Produkcyjny.

Rozpoczęcie realizacji Etapów D i E kompleksu BOHEMA planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale roku, a zakończenie na III kwartał 2024 roku. Rewitalizując budynki historyczne oraz stawiając nowoczesne zabudowania mieszkaniowe i usługowo-handlowo-biurowe, OKAM sfinalizuje inwestycję BOHEMA – Strefa Praga od strony Metra.

OKAM odnotował sukces w stuprocentowej sprzedaży mieszkań w ramach Etapu A, a także jest na końcówce sprzedaży mieszkań w etapie C. Łącznie do nabywców trafiło ok. 580 lokali. W ramach etapu A – 303 mieszkania (oddane do użytkowania w 2021 roku), zaś z etapu C – ok. 280 mieszkań (zostaną oddane do użytkowania w IV kwartale 2022 roku).

Zobacz także: Zielona inwestycja PRS w Gdańsku: @Home rusza na wiosnę

________________________

OKAM Capital od ponad 17 lat jest liderem wśród firm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajduje się 25 projektów w 7 miastach w Polsce, m.in. Strefa PROGRESS, Strefa Piotrkowska 217 i ŁÓDŹ.WORK w Łodzi, INCITY oraz CITYFLOW na Woli, MOKKA, VISTA i CENTRAL HOUSE na Mokotowie, ARLET HOUSE na Ochocie, ŻOLI ŻOLI na Żoliborzu, BOHEMA – Strefa Praga na Pradze Północ w Warszawie a także 62 ha na warszawskim Żeraniu. W Katowicach firma realizuje trzy inwestycje w Dolinie Trzech Stawów: DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW oraz INSPIRE. W aktywach OKAM znajdują się również zabytkowe kamienice w centrum Katowic a także w Krakowie. Pod koniec 2018 roku OKAM wprowadził Nową Politykę Jakości będącą wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu. Począwszy od inwestycji CENTRAL HOUSE, wszystkie inwestycje mieszkaniowe OKAM zostaną wyposażone w proekologiczne i funkcjonalne rozwiązania wspomagające ochronę klimatu i poprawiające komfort życia np.: wypożyczalnia pojazdów elektrycznych, wypożyczalnia rowerów, oczyszczacze powietrza, fotowoltaika, powtórne wykorzystanie deszczówki, etc.

www.okam.pl  |  www.facebook.com/okamcapital  |  www.linkedin.com/company/okam-capital  | www.twitter.com/okamdeveloper

www.instagram.com/okam_developer

1 KOMENTARZ

Comments are closed.