Cushman & Wakefield skomercjalizuje budynek Podolska 21 w Gdyni

Podolska 21

Gdynia Podolska sp. z o.o. (spółka z grupy First Property) zleciła międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield komercjalizację obiektu Podolska 21. Jako wyłączny agent, firma zajmie się wynajmem 13.500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Budowa budynku biurowego przy Podolskiej 21 zakończyła się w 2003 roku i od tamtej pory zdążył się on wpisać w pejzaż miasta. Jego głównym atutem jest doskonała lokalizacja. Budynek usytuowany jest zaledwie kilometr od stacji PKP i SKM Gdynia Główna. W pobliżu znajdują się inne obiekty biurowe, takie jak Baltic Business Center, Chipolbrok, Enter oraz wiele lokali gastronomicznych i bankowych. Droga do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy zajmuje około 25 minut.

Podolska 21 to budynek klasy A, który posiada około 13 500 mkw. powierzchni biurowej rozłożonej na dziewięciu kondygnacjach nadziemnych. Przestrzeń jest wyposażona w otwierane okna, podnoszone podłogi, czujniki dymu oraz klimatyzację, co wpływa na komfort pracy. Przeszklona fasada pozwala na dobre naturalne doświetlenie w pomieszczeniach. Budynek monitorowany jest przez 13 tysięcy punktów pomiarowych kontrolujących temperaturę, oświetlenie, otwarcie okien, drzwi, zagrożenie pożarem, zabezpieczają przed awariami sieci energetycznej. Zainstalowany system zabezpieczenia energetycznego pozwala na 22 godziny nieprzerwanej pracy wszystkich systemów budynku, przy pełnym obciążeniu. Budynek dysponuje dwu poziomym garażem podziemnym oraz rozległym parkingiem zewnętrznym.

Budynek przy ulicy Podolskiej 21 stał się już symbolem swojej okolicy. Jest widoczny z wielu, nawet odległych, punktów w mieście i stał się rozpoznawalny wśród mieszkańców Gdyni. Dziś funkcjonujący pod nazwą Podolska 21 obiekt spełnia wszystkie standardy dla budynków biurowych klasy „A” i sprawia, że okolica ul. Śląskiej wraca do biznesowych korzeni – mówi Daria Zagożdżon-Dembicka, Senior Negotiator, Cushman & Wakefield.

Zobacz także: Imagination wybiera Quorum od Cavatina Holding

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2020 roku jej przychody wyniosły 7,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWake

1 KOMENTARZ

Comments are closed.