Brain Park działa – pierwszy etap kompleksu gotowy na najemców

Brain Park

Zakończyły się prace przy budowie pierwszego etapu kompleksu biurowego Brain Park w Krakowie. Dwa budynki, zrealizowane przez Echo Investment u zbiegu Alei Pokoju z ulicą Fabryczną, uzyskały pozwolenie na użytkowanie. To oznacza, że firma PepsiCo – jako pierwszy najemca – wprowadziła się już do swojego nowego biura.

Nowa inwestycja Echo Investment w Krakowie to ponad 43 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Realizację kompleksu biurowego Brain Park podzielono na dwa etapy. Budowa pierwszego rozpoczęła się w marcu 2021 roku. Dwa z trzech dziesięciokondygnacyjnych budynków z dwupoziomowym garażem podziemnym uzyskały właśnie pozwolenie na użytkowanie. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia BE DDJM Architekci.

Blisko dwadzieścia miesięcy potrzebowaliśmy, aby nowy, biznesowy punkt na mapie Krakowa otworzył się dla najemców. Przy Alei Pokoju, w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta –  Grzegórzki –  zaczyna działać nowoczesny park biurowy o powierzchni blisko 30 tys. mkw. – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w dziale projektów komercyjnych Echo Investment. –  Pod nowym adresem zaczął już pracę zespół PepsiCo. Jestem przekonana, że oddajemy miejsce, w którym można komfortowo i bezpiecznie pracować. Budynek wyposażony został w szereg rozwiązań technologicznych wspierających dobrostan pracowników –  podkreśla Joanna Nicińska.

Oni już tu pracują – PepsiCo

Biuro w Brain Parku przyciąga świetnych najemców. Wraz z pozwoleniem na użytkowanie, przestrzenie dla swoich pracowników otwiera firma PepsiCo. Warto przypomnieć, że to centrum usług biznesowych dla kluczowych, europejskich oddziałów firmy zajmuje przy ul. Fabrycznej 1A ponad 5 tys. mkw. Z nowej, świetnie zaprojektowanej przestrzeń do pracy skorzysta już ponad siedmiuset pracowników. Nad realizacją projektu biura PepsiCo czuwali eksperci z zakresu fit-out z Echo Investment.

Grunt to równowaga i bezpieczeństwo

Brain Park został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM. Park biurowy już w fazie projektowania uzyskał wysoką notę Excellent wprowadzając wiele rozwiązań wspierających, m.in. oszczędność energii i wody, politykę gospodarki odpadami oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko. Łącznie w całym kompleksie deweloper zaplanował 34 stacje ładowania aut elektrycznych, 5 tarasów do wyłącznej dyspozycji najemców oraz zaawansowaną infrastrukturę rowerową. Miłośnicy jednośladów skorzystać mogą z prawie 300 miejsc parkingowych oraz specjalnych stref z szatniami i prysznicami.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników biurowce uzbrojono w specjalny system monitorujący i poprawiający jakość powietrza w budynku. Urządzenia te oczyszczają powietrze, a technologia, którą wykorzystuje może być bez przeszkód stosowana podczas normalnego użytkowania budynku, kiedy przebywają w nim ludzie.

Brain Parku ciąg dalszy

Oddanie do użytkowania pierwszego etapu inwestycji to dopiero początek zmiany krajobrazu tej części Krakowa. Trwa realizacja II etapu projektu – biurowca o powierzchni ponad 13 tys. mkw. który wzniósł się już na poziom 5 kondygnacji. Zakończenie prac zaplanowane jest na III kwartał 2023 roku.

W trakcie realizacji jest także serce inwestycji – zielone, wielofunkcyjne, otwarte patio. Na fragmencie o powierzchni blisko 10 tys. mkw. zaplanowano strefę z zielenią. Poza miejscami do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu zaoferuje ona ciekawe funkcje dodatkowe, takie jak miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki czy strefę aktywności „street workout”. Najemcy będą mogli korzystać z tej strefy w III kwartale 2023 roku.

Zobacz także: Biurowiec P180 od Skanska oddany do użytku. Do budynku wprowadzają się właśnie specjaliści z Netcompany

1 KOMENTARZ

Comments are closed.