Colliers International wprowadza narzędzie online, które umożliwi firmom tworzenie nowych strategii w zakresie środowiska pracy

Workplace Expert

Colliers International, czołowa firma oferująca usługi w zakresie nieruchomości oraz zarządzania inwestycjami, wprowadziła na rynek narzędzie online pod nazwą Workplace Expert. Rozwiązanie powstało w odpowiedzi na zmiany zachodzące w sposobach pracy. Pomaga ono firmom wykonać pierwsze kroki w kierunku opracowania strategii dotyczącej planowania przyszłości swoich środowisk pracy oraz ich optymalizacji, tak by zaspokajały potrzeby organizacji i ich pracowników.

Workplace Expert to bezpłatne narzędzie, które tworzy rekomendacje dotyczące różnych środowisk biurowych oraz ich konfiguracji w oparciu o odpowiedzi na pytania o cele organizacji oraz sposoby i kulturę pracy. Narzędzie wykorzystuje obszerne dane porównawcze, wnioski z globalnych badań przeprowadzonych przez firmę Colliers podczas trwania pandemii COVID-19 oraz najnowsze trendy rynkowe.

– Pandemia Covid-19 zmusiła nas do przemyślenia modelu naszej pracy i refleksji na temat przyszłości przestrzeni biurowej. Wiele firm staje obecnie przez zapytaniem, jak zorganizować środowisko pracy, aby, aby odpowiadało wyzwaniom stawianym przez nową rzeczywistość oraz przyszłym potrzebom pracowników i firmy. Workplace Expert jest narzędziem, które pomaga odpowiedzieć na to pytanie w oparciu o informacje dotyczące potrzeb konkretnej organizacji. Umożliwia wstępną weryfikację strategii i wygenerowanie danych na temat modelu pracy oraz potrzeb w zakresie powierzchni biurowej, tak aby nowe środowisko stało się narzędziem wspierającym cele biznesowe firmy. Na prośbę klienta możemy pogłębić wstępną analizę, tworząc docelowe rozwiązania w oparciu o szczegółowe badanie potrzeb organizacyjnych, uwzględniające style pracy, profile funkcjonalne oraz potrzeby pracowników – mówi Dorota Osiecka, dyrektor Działu Workplace Innovation w Colliers International.

Zobacz także: SAVILLS: W EUROPIE ROSNĄ INWESTYCJE W CENTRA DANYCH

Workplace Expert, oprócz rekomendacji dotyczących konkretnego modelu środowiska biurowego, dostarcza również zalecenia odnoszące się do wielkości biura oraz wymaganej liczby stanowisk i stref funkcjonalnych.

– W Colliers doskonale wiemy, że dane dostarczane za pośrednictwem zaawansowanych technologii pomagają naszym klientom w podejmowaniu najlepszych decyzji strategicznych dla ich biznesu, także tych związanych z wynajem powierzchni biurowych. Wprowadzenie na rynek narzędzia Workplace Expert jest kolejnym krokiem, który ma na celu wsparcie firm na ważnym etapie ewolucji środowiska pracy – przestrzeń biurowa znajduje się bowiem w przełomowym momencie – mówi Paweł Skałba, senior partner, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers International.

Link do narzędzia Workplace Expert.

— Koniec —

O Colliers International

Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers International w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.