Cavatina z umową przedwstępną sprzedaży trzech obiektów

Cavatina

Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie – to pakiet nieruchomości, który ma trafić w ręce partnera Lone Star Funds. Budynki te, należące do Cavatina Holding, jednego z największych polskich deweloperów biurowych, oferują łącznie niemal 66 tys. mkw. GLA, a ich średni stopień wynajmu kształtuje się na poziomie ok 90%. Planowana sprzedaż to kolejna transakcja portfelowa grupy Cavatina, która w 2020 r. sprzedała trzy biurowce Equal Business Park (A, B i C).

14 czerwca br. Cavatina Holding podpisała umowy przedwstępne sprzedaży projektów Carbon Tower, Ocean Office Park oraz Tischnera Office. Zgodnie z ich zapisami, po spełnieniu warunków zawieszających, sprzedaż nieruchomości ma zostać sfinalizowana do końca listopada 2022 r.

Dobrze przemyślane, korzystne dla nas transakcje, jak ta którą chcemy zawrzeć z Lone Star, są efektem naszej filozofii i modelu działania. W Grupie Cavatina mamy zgromadzone kompetencje niezbędne na każdym etapie inwestycji w nieruchomości komercyjne, co umożliwia sprzedaż aktywów w optymalnym dla nas momencie” – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding.

Wszystkie nieruchomości projektowane i realizowane przez Cavatina Holding charakteryzują się niebanalną architekturą, wysoką jakością wykonania i zastosowanych rozwiązań, wygodną lokalizacją zapewniającą komunikację z różnymi częściami miasta oraz przemyślanym miksem punktów usługowych, stref relaksu i zieleni. W efekcie, bez względu na zmienną sytuację rynkową, cieszą się zainteresowaniem ze strony najemców, którzy dodatkowo doceniają elastyczny pakiet usług Cavatina Holding obejmujący także fit-out oraz dostosowania przestrzeni do specyficznych potrzeb firm. Całe portfolio Cavatina Holding jest certyfikowane środowiskowo w międzynarodowym standardzie BREEAM oraz w WELL Health-Safety Rating.

Działamy głównie na rynkach regionalnych w Polsce. Dobrze znamy ich specyfikę i bardzo indywidualnie podchodzimy do każdego z projektów, dzięki czemu z sukcesem wpisujemy je w otoczenie i trafiamy w oczekiwania najemców” – mówi Daniel Draga, Wiceprezes Zarządu Cavatina Holding.

Carbon Tower to 15-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A o nietuzinkowej architekturze. Zlokalizowany jest w sercu zachodniej, biznesowej dzielnicy Wrocławia, przy ul. Fabrycznej, ale w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych miasta, ul. Legnickiej i AOW oraz lotniska. Biurowiec oferuje ponad 19 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej. Znajduje się w nim rozbudowana infrastruktura rowerowa, liczne udogodnienia dla najemców, biura serwisowane Quickwork oraz placówka medyczna. Jakość i wysoki standard wykonania, jeżeli chodzi o aspekty wpływu na środowisko, potwierdza posiadany certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.
Ocean Office Park A to pierwszy z budynków kompleksu wielofunkcyjnego powstającego na krakowskim Zabłociu. Biurowiec oddany do użytku w III kw. 2021 r. oferuje ok. 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz miejsca postojowe w podziemnym garażu na dwóch poziomach. Dzięki użyciu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań kompleks uzyskał zielony certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Tischnera Office to biurowiec o łącznej powierzchni najmu niemal 34 tys. mkw. Wśród najemców budynku znajdują się firmy Sabre, Skanska, SII, Tyrens, drEryk czy INNERGY. Inwestycja spełnia wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec wyróżnia się nie tylko lokalizacją i oryginalnym projektem bryły, ale również udogodnieniami. Na terenie obiektu znajdują się zielone kaskadowe tarasy o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw. oraz wewnętrzne patio ze strefą zieleni i małą architekturą.
Specjalizująca się w projektach wielofunkcyjnych grupa Cavatina Holding wcześniej z powodzeniem dokonała sprzedaży udziałów w sumie czterech nieruchomościach. W czerwcu 2020 r. poinformowano o sprzedaży budynków A, B i C w ramach kompleksu Equal Business Park w Krakowie, we wrześniu 2020 r. – 65% udziałów w Chmielna 89, a w 2019 r. o transakcji dotyczącej Diamentum Office we Wrocławiu.

 

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. jest największym polskim deweloperem powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w dużych miastach w Polsce. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. kładzie nacisk na zrównoważone budownictwo, a także komfort i bezpieczeństwo użytkowników jej biur, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach BREEAM oraz WELL Health & Safety Rating. Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności.

Lone Star Funds

Lone Star jest wiodącą firmą private equity, założoną przez Johna Graykena, doradzającą funduszom, które inwestują na całym świecie w nieruchomości, akcje, kredyty i inne aktywa finansowe. Od momentu założenia pierwszego funduszu w 1995 roku, Lone Star zorganizowała 22 fundusze private equity o łącznym zaangażowaniu kapitałowym wynoszącym około 85 miliardów USD. Firma organizuje swoje fundusze w trzech seriach: seria Commercial Real Estate Fund; seria Opportunity Fund; oraz seria U.S. Residential Mortgage Fund. Lone Star inwestuje w imieniu swoich partnerów, do których należą inwestorzy instytucjonalni, tacy jak fundusze emerytalne i państwowe fundusze majątkowe, a także fundacje i fundusze wieczyste wspierające badania medyczne, szkolnictwo wyższe i inne cele filantropijne. Więcej informacji na temat funduszy Lone Star można znaleźć na stronie www.lonestarfunds.com.

 

Zobacz także: 7R sprzedało centrum badawczo-rozwojowe Grupy BWI zlokalizowane w Balicach

1 KOMENTARZ

Comments are closed.