Znamy finalistów MIPIM Awards, na najlepsze ukończone lub dopiero powstające projekty z branzy nieruchomosci komercyjnych na całym świecie

W tym roku dwa polskie projekty zostały nominowane łącznie w trzech kategoriach.
Nominowane zostały:
Norblin Factory w Warszawie, zrealizowany przez Capital Park, otrzymał nominację w dwóch kategoriach: „Best mixed-use project” oraz „Best urban regeneration project”.
Panattoni Danfoss BTO, również zlokalizowany w stolicy, został nominowany jako „Best industrial & logistics project”.

Zwycięzcy zostaną wybrani zarówno głosami jury, jak i glosami  zarejestrowanych na MIPIM delegatów, oddanymi online i na miejscu.
Ponadto jury przyzna jedną dodatkową nagrodę – „Special Jury Award”, która trafi do ich ulubionego projektu spośród wszystkich głosujących. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród MIPIM 16 marca w Palais des Festivals w Cannes. Finaliści pochodzą z 22 krajów. najwięcej projektów w finale ma Francja-sześć. Kolejne miejsca zajmują Chiny i Niemcy z czterema projektami, a następnie Belgia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone – po trzy. Edycja 2023 ma przyciągnąć 23 000 delegatów z ponad 90 krajów.

Oprócz zwykłych kryteriów, w tym roku jury skupiło się na tym, w jaki sposób projekty starają się zwiększyć perspektywy środowiska zbudowanego zgodnie z celami ESG.

Mipim trwa w dniach 14-17 marca 2023.

 

Autor: Krystyna Swojak