Warsaw Trade Tower z nowym najemcą

Warsaw Trade Tower

Kakadu Zoo dołącza do społeczności najemców Warsaw Trade Tower. W biurowcu należącym i zarządzanym przez Globalworth, firma wynajęła blisko 1 600 mkw. W wyborze najlepszego budynku i negocjacjach warunków umowy firmę reprezentowała agencja doradcza Newmark Polska.

Kakadu Zoo to kolejna firma, która dostrzegła potencjał naszej flagowej inwestycji w stolicy oraz doceniła wysoki standard i liczne udogodnienia, zarówno w budynku, jak i w jego sąsiedztwie. Szereg już przeprowadzonych i planowanych modernizacji technicznych sprawia, że najemcy wiążą swoje biznesowe plany właśnie z tą lokalizacją i wybierają Warsaw Trade Tower” – mówi Anna Zygmunt, Junior Asset Management & Leasing Specialist w Globalworth Poland.

Firma Kakadu Zoo gotowa była na otwarcie biura w centrum Warszawy, do którego przeniesie się z biur przy podwarszawskim magazynie. Dla najemcy kluczowe było dobre skomunikowanie obiektu. Nasze zadanie polegało na znalezieniu i przedstawieniu propozycji spełniających oczekiwania Klienta . O wyborze warszawskiego biurowca Warsaw Trade Tower zdecydowało kilka czynników, w tym wspomniana dobra komunikacja, atrakcyjne warunki najmu, efektywność powierzchni i plany inwestycyjne właściciela budynku. Cieszymy się, że firma Kakadu Zoo nam zaufała i mogliśmy ją wesprzeć w dalszym rozwoju. Cały proces usprawniła bardzo dobra współpraca z Globalworth – Joanna Bartosiewicz, Senior Associate w dziale Reprezentacji Najemców Biurowych w firmie Newmark Polska.

Kakadu Zoo (wcześniej Kakadu) to firma z branży zoologicznej obecna na rynku od 1999 roku. Głównym obszarem jej działalności jest sprzedaż detaliczna karm, przysmaków, zabawek i produktów do pielęgnacji psów, kotów, ptaków, gryzoni i innych zwierząt. Wybrane produkty konsumenci mogą nabyć w jednym z 66 sklepów stacjonarnych zlokalizowanych w centrach i parkach handlowych w całej Polsce. Do końca 2022 roku sieć sklepów detalicznych zwiększy się do 72 a w roku przyszłym planowane jest otwarcie kolejnych ok. 20 nowych lokalizacji. Firma jest aktywna również na rynku e-commerce. W sklepach stacjonarnych sprzedawane są także zwierzęta, które znajdują się tam pod stałym nadzorem wykwalifikowanych opiekunów oraz lekarzy weterynarii.
Warsaw Trade Toweto jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyższych budynków biurowych Warszawy. Licząca 42 piętra, 208 m wysokości i ponad 45 000 mkw. powierzchni biurowej wieża zlokalizowana jest przy ulicy Chłodnej 51 na Woli, w pobliżu skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności oraz stacji drugiej linii metra Rondo Daszyńskiego. W kwietniu 2019 roku nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth. W Warsaw Trade Tower swoją siedzibę ma firma ubezpieczeniowa UNIQA, a także m.in. MSD, American Express, Avanssur i BNI Najemcy mają do dyspozycji ponad 400 miejsc parkingowych, nowoczesną przestrzeń dla rowerzystów z szatniami i prysznicami oraz atrakcyjne części wspólne, które są na bieżąco poddawane modernizacjom. Wieżowiec posiada też zielony certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, certyfikat WELL Health & Safety 2022 oraz korzysta w 100% z odnawialnych źródeł energii.
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

 

Zobacz także: Łużycka Office Park i Łużycka Plus z nowym właścicielem