Startuje V edycja konkursu Top Woman in Real Estate

Top Woman in Real Estate

Wystartowała V edycja konkursu Top Woman in Real Estate. To unikatowy plebiscyt dedykowany kobietom, działającym w branży nieruchomości na rynku polskim, które w ubiegłym roku odniosły sukces lub wyróżniły się osiągnieciami na tle innych. Jego celem jest także wyróżnienie firm wspierających kobiety – a następnie ich promocja, upowszechnienie dobrych praktyk i relacji biznesowych w branży. Zwycięzcy plebiscytu zostaną wyłonieni podczas spotkania jury, które odbędzie się na początku kwietnia.

W konkursie mamy jedną kategorię specjalną Personality of the Year, w której nagradzane są najważniejsze panie w branży, rozpoznawalne w Polsce i na arenie międzynarodowej, które w ubiegłym roku miały znaczący wpływ na rynek. W tej kategorii nagrodę przyznaje Rada Programowa, a zwyciężczyniami do tej pory w tej kategorii były: Monika Dębska Pastakia (prezes knight Frank), Monika Rajska Wolińska (Managing Partner Colliers), Katarzyna Zawodna- Bijoch (CEO Skanska comercial Development)

Do konkursu można zapisać się samemu, zgłosić mogą nas koleżanki i koledzy z pracy, a także pracodawca, agencja PR lub organizacja branżowa. Składanie kandydatur trwa od 2 lutego do 20 marca 2022 roku. Aby przystąpić do konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dla kandydatki lub firm i zespołów dostępny na stronie https://www.topwoman.pl/konkurs/.

Czuję ogromną dumę z sukcesu, jaki osiągnął konkurs Top Woman in Real Estate. Każda kolejna edycja to dziesiątki wspaniałych, inspirujących kobiet, okazja do uhonorowania ich pracy oraz do wzajemnego wsparcia w świadomym i odważnym budowaniu kariery mówi Krystyna Swojak, Managing Director, Top Woman.

Znajdź swoją kategorię

W tegorocznej edycji zgłoszenia konkursowe będą dodatkowo premiowane za wskazanie osiągnięć w obszarze prowadzenia odpowiedzialnego biznesu i wdrażanie działań z zakresu ESG, czyli ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ładu korporacyjnego.

Uczestniczki zostaną ocenione w 15 kategoriach, w tym 4 kategoriach specjalnych, które wyłonią najlepszy zespół zarządzany przez kobietę, firmę wspierającą kobiety, osobowość roku – czyli kobietę zajmującą stanowisko top management, jaka miała największy wpływ na branżę nieruchomości, oraz niezależną kategorię „People’s choice” – głosowanie online, w którym spośród finalistek konkursu internauci wybierają ulubioną i najbardziej rozpoznawalną kobietę branży.

Kategorie konkursu 2022:

 • Architecture, Design & Workplace
 • Asset & Property Management
 • Business Development
 • Commercial Sales & Leasing
 • Facility Management
 • Green Building, Sustainability, Innovation & Technology
 • Legal Advisory Services
 • Marketing & PR
 • Project Management
 • Residential Sales & Leasing
 • Tax & Accounting Services

Kategorie specjalne:

 • Best Team
 • Pro-women Company
 • Personality of the Year
 • People’s Choice – online voting

Opisy każdej kategorii wraz ze szczegółowymi kryteriami oceny dostępne są tutaj: https://www.topwoman.pl/kategorie-2022/.

Rozstrzygnięcie konkursu

Top Woman in Real Estate to konkurs przygotowywany przez niezależną Radę Programową. W skład Jury wchodzą autorytety z branży nieruchomości i budownictwa, wyróżniające się wybitną wiedzą i doświadczeniem. Komisja oceni zarówno konkretne osiągnięcia, jak i specyficzne umiejętności uczestniczek. W każdej kategorii zostanie wyłonionych nie więcej niż 5 finalistek. W kategorii specjalnej „People’s Choice – online voting”, znajdą się finalistki wszystkich pozostałych kategorii konkursu.

Pełna lista finalistek zostanie umieszczona na stronie internetowej konkursu www.topwoman.pl do dnia 30 kwietnia 2022 roku, wraz z opisem ich sylwetek i osiągnięć. Laureatki zostaną ogłoszone na finałowej Gali Top Woman in Real Estate, planowanej na letnie miesiące 2022 roku.

Uhonorowane zostaną kobiety z niemal wszystkich obszarów nieruchomości i budownictwa, w tym architektury, inżynierii, rozwoju, finansów, sprzedaży, pośrednictwa, marketingu i zrównoważonego rozwoju.

Zobacz także: Jakie wartości, cechy charakteru i działania pozwalają na bycie liderką zespołów? – rozmowa inspiracyjna z Małgorzatą Badzyńską-Trojan

O inicjatywie Top Woman in Real Estate

Top Woman in Real Estate to projekt, który powstał z potrzeby docenienia i pokazania światu roli kobiet, które prowadzą ważne i przełomowe projekty w branży nieruchomości i budownictwa. Jako pierwszy powstał konkurs i gala, podczas której nagradzamy najważniejsze panie działające w nieruchomościach komercyjnych. Kolejnym etapem był program mentoringowy, którego celem jest łączenie doświadczenia z świeżym spojrzeniem na biznes.  „Działamy po to, aby panie ma wysokich stanowiskach poznawały się ze sobą, wymieniały doświadczeniami, wspierały wiedzą młodsze koleżanki.” – tłumaczy Krystyna Swojak. Celem programu jest dodawać skrzydeł, wyposażać w narzędzia i wspierać mentorsko kobiety obdarzone wiedzą i talentem, na rzecz realizacji ich marzeń zawodowych i osobistych.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.