Shell Polska przedłuża najem w Bitwy Warszawskiej Business Center z portfolio CA Immo

Bitwy Warszawskiej Business Center
Piotr Krajewski - Fotografia Architektury / Architectural Photography

Shell Polska, część globalnej grupy spółek energetycznych i petrochemicznych, szeroko rozpoznawalna w Polsce dzięki popularnej sieci stacji paliw, przedłużyła umowę najmu w biurowcu Bitwy Warszawskiej Business Center, należącym do CA Immo. Firma jest obecna na warszawskiej Ochocie od 18 lat.
To główna siedziba Shell w Polsce.

Bitwy Warszawskiej Business Center to znany obiekt na stołecznej mapie biurowców, zlokalizowany na warszawskiej Ochocie, zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od ścisłego centrum Warszawy. Swoją siedzibę mają tam m.in. Warner Bros, Cortland, Polski Związek Piłki Nożnej, Urząd ds. Cudzoziemców i właśnie Shell Polska.

Ewa van der Nat, menedżer portfolio nieruchomości w Shell: Bitwy Warszawskiej Business Center to bardzo reprezentatywny obiekt, który dzięki kolejnym inwestycjom utrzymuje wysoki standard. Nasi pracownicy doceniają jego lokalizację, z łatwym dojazdem własnym autem i komunikacją miejską oraz liczne udogodnienia, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Ważne są dla nas także dobre relacje z właścicielem obiektu. Dlatego w tym szybko zmieniającym się świecie zdecydowaliśmy się na pozostanie w miejscu dobrze nam znanym, które spełnia nasze oczekiwania.

Biuro przy Bitwy Warszawskiej jest siedzibą główną Shell Polska i przestrzenią do współpracy dla około 200 pracowników.  Odpowiadają oni za biznes energetyczny Shell w Polsce, w tym zarządzanie stacjami paliw, program lojalnościowy, marketing i komunikację,
a także logistykę i dystrybucję paliw, ofertę olejów i smarów, jak również rozwiązania
dla flot, które Shell oferuje polskim klientom.

Firma jest obecna w biurowcu od 2002 roku.

Dawid Wątorski, Leasing Manager CA Immo: Proces inwestycji i pozytywnych zmian, prowadzony przez CA Immo w całym portfolio w Europie, ma charakter ciągły. Naszym zadaniem jako właściciela jest bowiem zapewnienie wysokiej jakości funkcjonalnej i estetycznej obiektów, by wspólnie z najemcami tworzyć nowoczesną przestrzeń do pracy i spotkań biznesowych. Bitwy Warszawskiej Business Center jest siedzibą wielu znanych firm polskich i międzynarodowych, a także urzędów, które doceniając walory wnętrz samego biurowca i jego lokalizację, pozostają w tym miejscu przez lata.

Bitwy Warszawskiej Business Center to biurowiec klasy A, który tworzą trzy nowoczesne, przeszklone budynki, połączone ze sobą w jeden kompleks. Obiekt jest dobrze rozpoznawalny na stołecznej mapie biurowców i doskonale widoczny dla przechodniów i przejezdnych. Zlokalizowany jest w warszawskiej dzielnicy Ochota, w niedalekim sąsiedztwie dworca Warszawa Zachodnia – 10 minut pieszo, zaledwie 3 km od centrum miasta, z łatwym dojazdem na lotnisko Chopina oraz autostradę A2.

CA Immo to ceniony właściciel prestiżowych obiektów biurowych w głównych miastach Austrii, Niemiec oraz w krajach Europy Środkowej. W portfolio firmy znajdują się nieruchomości warte ponad 5 mld euro, a poziom najmu sięga w nich blisko 100 procent.

W Polsce CA Immo jest właścicielem dziewięciu biurowców w Warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu oraz sąsiednich dzielnicach: Warsaw Towers, Saski Crescent, Saski Point, Sienna Center, Warsaw Spire B, Warsaw Spire C, Wspólna 47/49, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Postępu 14.

Zobacz także: Antal na dłużej w biurowcu Plac Unii

CA Immo jest specjalistą w zakresie nieruchomości biurowych w stolicach Europy Środkowej, z filiami w sześciu krajach centralnej części Starego Kontynentu. Działalność firmy obejmuje cały łańcuch wartości w dziedzinie nieruchomości komercyjnych – od opracowania projektu po wynajem i zarządzanie.

Założona w 1987 roku firma CA Immo jest spółką notowaną na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w ramach indeksu ATX. CA Immo zarządza nieruchomościami w Niemczech, Austrii i Europie Wschodniej. Firma rozpoczęła ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 1999 roku, nabywając nieruchomości na Węgrzech i w Czechach, a następnie – w 2001 roku – wchodząc na rynek polski.

Warszawa to jeden z głównych rynków dla CA Immo. Portfel nieruchomości obejmuje obiekty zlokalizowane głównie w obrębie warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu (CBD), obejmując biurowce klasy A, takie jak: Warsaw Towers, Saski Crescent, Saski Point, Sienna Center, Wspólna 47/49, a także Bitwy Warszawskiej Business Center, Warsaw Spire B i C oraz Postępu 14. Budynki biurowe w Warszawie przekonują swoją nowoczesną architekturą, jak również najlepszą lokalizacją oraz zaawansowaną infrastrukturą otaczającą.

Shell to globalna grupa spółek energetycznych i petrochemicznych, prowadząca działalność w ponad 70 krajach. Shell wykorzystuje zaawansowane technologie i nowatorskie podejście, aby budować zrównoważoną przyszłość energetyczną. Shell w Polsce operuje aktualnie ok. 420 stacjami oferującymi najwyższej jakości paliwa, bogatą ofertę kawową oraz asortyment produktów spożywczych i motoryzacyjnych. W 2020 r. po raz 11. Shell został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi, co potwierdza zaufanie klientów do marki. Shell dysponuje również szeroką gamą olejów i smarów do samochodów i dla przemysłu, a do klientów biznesowych skierowana jest oferta kart paliwowych, usług drogowych i innych rozwiązań dla flot w ramach programu Shell Card. Ponadto w Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce: 4200 pracowników stanowi wsparcie dla grupy Shell globalnie w obszarach finansów, logistyki, zakupów, procesów kadrowych, obsługi klientów, jak również w komunikacji zewnętrznej czy wewnętrznej. W 2020 roku praktyki Shell Polska w obszarze zrównoważonego rozwoju znalazły się w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki” Global Compact Network Poland nadał Shell tytuł Rzecznika Standardu Etyki wyróżniający firmy, które konkurują w oparciu o transparentne zasady biznesowe, wiarygodność i wzajemną odpowiedzialność.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.