Marynarska Point I zmienia właściciela

Marynarska Point I

Firma Savills Investment Management sfinalizowała sprzedaż warszawskiego budynku biurowego Marynarska Point I funduszowi inwestycyjnemu zarządzanemu przez Adventum Group. Strony uzgodniły, że cena transakcji pozostanie poufna.

Budynek biurowy Marynarska Point I zlokalizowany jest przy ul. Postępu 15B na warszawskim Mokotowie, największej dzielnicy biznesowej poza ścisłym centrum stolicy. Obiekt oferuje łącznie 13 270 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz lokale handlowe na parterze budynku. Od ponad 10 lat swoje siedziby mają tu tak renomowane firmy jak Generali czy Nielsen. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.

„Cieszymy się ze sfinalizowania transakcji z Adventum. Sprzedaż biurowca Marynarska Point I wpisuje się w naszą strategię zakładającą koncentrację na aktywach typu core i – po wcześniejszej sprzedaży budynku w Hamburgu – oznacza dla naszego funduszu inwestycyjnego European Office Fund zakończenie działań sprzedażowych ” – mówi Piotr Trzciński, Head of Investment w Savills Investment Management w Polsce.

„Nabycie budynku biurowego Marynarska Point I, który uzyskał certyfikat BREEAM Excellent In-Use, do portfela funduszu Adventum Penta świadczy o naszym zaangażowaniu w spełnianie standardów w zakresie ESG i planach dalszej ekspansji w Polsce. Cieszymy się, że współpracowaliśmy przy tej transakcji z Savills Investment Management” – mówi Kristóf Bárány, Partner, Adventum Group.

„Marynarska Point I to budynek biurowy w świetnej lokalizacji ze znacznym potencjałem wzrostu wartości. Nieruchomość zyskała na dużych inwestycjach w infrastrukturę miejską, w tym na przebudowie ulicy Marynarskiej. Atrakcyjność biznesowego obszaru Mokotowa znacząco wzrosła w oczach inwestorów dzięki usprawnieniom komunikacyjnym i zmianie jego charakteru na bardziej mieszkaniowy” – mówi Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills Polska.

Zobacz także: Grupa Altkom w Kazimierz Office Center

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny rynku nieruchomości, działała w imieniu Savills IM European Office Fund, specjalistycznego funduszu inwestycyjnego otwartego dla inwestorów instytucjonalnych w Niemczech.

Adventum Group zajmuje się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, koncentrując się na inwestycjach w nieruchomości w Europie Środkowej. Zarządza aktywami o wartości ponad 500 mln euro, obejmującymi nieruchomości biurowe i handlowe na terenie Węgier, Polski i Rumunii.

Stronie sprzedającej, Savills Investment Management, w transakcji doradzały firmy: Savills Polska, Dentons oraz ATA Tax, natomiast firmy BSWWMDDP i Avison Young reprezentowały Adventum Group.

-koniec-

Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości.  Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.

O Savills Investment Management

  • Savills Investment Management jest międzynarodowym menedżerem inwestycyjnym rynku nieruchomości z siecią 17 biur zlokalizowanych na całym świecie.
  • Według stanu na dzień 31 marca 2021 r. Savills Investment Management zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 20,8 mld euro.
  • W Polsce firma Savills Investment Management zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 1,5 mld euro w trzech sektorach nieruchomości komercyjnych: biurowym, logistycznym i handlowym. W jej portfelu znajdują się między innymi takie obiekty jak: kompleks biurowy Gdański Business Center w Warszawie, Centrum Dystrybucyjne Amazon w Gliwicach, Centrum Dystrybucyjne H&M w Bolesławcu oraz Galeria Katowicka.

Adventum Group zajmuje się zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi, koncentrując się na inwestycjach w nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona w 2006 r. i jest w całości własnością zarządzających. Prowadzi działalność na podstawie dyrektywy w sprawie zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi ze spółkami zarządzającymi funduszami mającymi siedzibę Budapeszcie i Valletcie. Zarządza aktywami o łącznej wartości przekraczającej 500 mln euro. Strategia Adventum w zakresie ESG koncentruje się na redukcji emisji dwutlenku węgla w okresie eksploatacji obiektów oraz uwzględnia globalne cele związane ze wspieraniem zrównoważonego rozwoju oraz konwencje takie jak porozumienie paryskie. Grupa zatrudnia niezwykle doświadczonych specjalistów w zakresie nieruchomości, którzy posiadają tytuły CFA, NRW i MRICS oraz udokumentowane doświadczenie zawodowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory Adventum Group zrealizowała inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej o łącznej wartości 1,5 mld euro.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.