Firmy sprawdzają swoje zapotrzebowania na biura

Redd

Firmy chcą analizować swoje zapotrzebowania na powierzchnię biurową. To jeden z głównych wniosków z ostatniego tygodnia. W ciągu ostatnich 7 dni wynajęto w Polsce jedynie 45 biur, a na rynek wprowadzono 82 nowe biura do wynajęcia. W związku z epidemią COVID-19 i wprowadzonymi ograniczeniami analitycy REDD monitorują dane napływające z rynku. Oto najnowsza analiza danych. 

Tydzień zakończył się spadkiem wolnej powierzchni do poziomu 2,25 mln m kw. W porównaniu do zamknięcia poprzedniego 7-dniowego okresu rynek wchłonął ponad 20 tys. m kw. powierzchni biurowej.

redd

W kontekście łącznych zasobów biurowych, które wynoszą ponad 13,8 mln m kw., jest to procentowo niewielki ruch w granicach 0,5 proc.

redd

– Jest za wcześnie, aby wyciągać konkretne wnioski czy prognozować to, jak wpłynie na rynek obecna sytuacja. Analizując dane, widzimy jednak wpływ tego, z czym mamy do czynienia, na wydłużenie pewnych procesów. Wiele firm zamawia także raporty, które pozwolą na analizy zapotrzebowania na powierzchnię biurową, widać także zainteresowanie informacjami o biurach w Polsce – mówi Piotr Smagała, Managing Director, REDD.

Poniższe zestawienie prezentuje wskaźnik popularności zapytań o powierzchnie biurowe odnotowanych w platformie REDD (na skali 1-100) w zestawieniu z popularnością hasła „koronawirus” w Google. Monitorowanie korelacji zapytań agentów nieruchomości o dostępne biura i nastrojów społecznych może być jednym ze wskaźników sentymentów na rynku nieruchomości.

Mimo negatywnych nastrojów i okresu kwarantanny, które wpływają na funkcjonowanie rynku, to obserwujemy nieprzerwany wzrost wyszukiwań powierzchni biurowych w Polsce z wykorzystaniem platformy.

redd

– Nasi analitycy na bieżąco monitorują dane napływające do systemu. Uważnie obserwujemy zmiany w ofertach właścicieli nieruchomości, które mogą być kluczowe dla określenia dalszego kierunku dla rynku nieruchomości biurowych – dodaje Piotr Smagała, Managing Director, REDD. Rekordowo wzmożoną aktywnością wykazali się właściciele nieruchomości, którzy zaktualizowali informacje o ponad 1088 biurach.

REDD Real Estate Digital Data jest największą bazą danych o rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Misją ekspertów REDD jest dostarczanie najbardziej transparentnych i rzetelnych danych. Korzystając z zaawansowanych technologicznie narzędzi REDD udostępnia informacje o warunkach najmu, aktualnej ofercie powierzchni komercyjnych do wynajęcia, wysokości stawek czynszów czy trendów i prognoz dotyczących sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych. Każda transakcja zaczyna się w REDD!

Pełna wersja REDD ALERT pod tym adresem: 

https://reddplatform.com/pl/news/redd-alert-analiza-rynku-biurowego-firmy-sprawdzaja-swoje-zapotrzebowanie-na-biura

Kontakt dla mediów

media@reddplatform.com

501 421 949

Więcej na temat: informacji z branży nieruchomości, biznesie, inwestycjach