CPI Property Group zarządza Eurocentrum

CPI Property Group (CPIPG) przejmuje zarządzanie w kolejnym biurowcu ze swojego portfela.
Od pierwszego kwietnia, spółka zarządza Eurocentrum, które jest jednym z największych kompleksów biurowych w Warszawie.

Eurocentrum, które CPIPG nabyło w listopadzie 2019 roku, to największy zielony kompleks biurowy w stolicy, certyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Składa się z budynków Alfa, Beta/Gamma i Delta oferujących łącznie ponad 85.100 mkw. powierzchni najmu, w tym 3.500 powierzchni handlowo-usługowej i gastronomicznej zlokalizowanej na parterze kompleksu, w ogólnodostępnym pasażu łączącym wszystkie budynki. Biurowiec posiada także nowoczesne centrum konferencyjne, mogące pomieścić́ jednocześnie 200 osób. Budynek jest niemal w pełni skomercjalizowany, wśród najemców są m.in. Unilever, COTY, Group One, Randstadt, SAGE, PSE S.A. i Urząd Transportu Kolejowego.

„To kolejny krok w ogłoszonej przez firmę strategii właścicielskiego zarządzania. Wierzymy, że w tym szczególnie wymagającym okresie, nasze podejście do aktywnego zarządzania nieruchomościami i praca nad wzrostem ich wartości, zyskuje na znaczeniu” – mówi Barbara Topolska, Country Manager CPI Property Group Polska.

Eurocentrum jest trzecim, po Warsaw Financial Center i Equator II, budynkiem biurowym zarządzanym przez CPIPG, w kolejnych miesiącach, firma przejmie zarządzanie we wszystkich biurowcach ze swojego portfela. Model Property Management przyjęty przez CPIPG jest oparty na wypracowanych zasadach zrównoważonego rozwoju i stałego podnoszenia jakości i wartości inwestycji, a także na wysokiej jakości usług oferowanych użytkownikom obiektów biurowych.

Aktualnie CPIPG jest właścicielem dwunastu nieruchomości biurowych w Warszawie, ich łączna powierzchnia najmu to ponad 280 000 mkw. Siedem z nich, spółka nabyła w ostatnim półroczu, po ogłoszeniu w marcu 2019 roku strategii inwestycyjnej, zakładającej koncentrację na warszawskim rynku biurowym.

Zapraszam po więcej informacji o CPI Property Group:

Monika Olejnik-Okuniewska

tel. +48 601 290 400

mail: m.olejnik@cpipg.co

CPI Property Group (CPI PG) jest wiodącą firmą w sektorze nieruchomości komercyjnych i hotelowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Niemczech, koncentruje swoją działalność na długoterminowych inwestycjach i wynajmie nieruchomości. Należy do wąskiego grona firm w regionie posiadających rating inwestycyjny. Moody’s przyznał spółce rating Baa2, a Standard&Poor’s: BBB.

CPI PG jest największym właścicielem powierzchni handlowych w Czechach oraz powierzchni biurowych w Berlinie. Siedziba CPI PG znajduje się w Luksemburgu, a akcje firmy są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Grupa działa w sektorze nieruchomości biurowych, handlowych, mieszkaniowych i hotelowych, dysponuje aktywami o łącznej wartości ponad 9,1 miliarda euro.

W Polsce CPI Property Group działa od 2013 roku. Jest właścicielem i aktywnie zarządza 21 nieruchomościami
z sektora biurowego, handlowego i hotelowego. Inwestycje spółki są zlokalizowane w Warszawie, Elblągu, Zamościu, Tarnowie, Radomiu i Zgorzelcu. Spółka planuje dalsze zaangażowanie na polskim rynku poprzez zakup
i inwestowanie w wybrane nieruchomości biurowe w najlepszych lokalizacjach Warszawy.