Colliers zarządcą II etapu Face2Face

Face2Face

Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, przejęła w zarządzanie drugi budynek kompleksu biurowego Face2Face Business Campus w Katowicach przy ul. Żelaznej 2.

Na Face2Face Business Campus składają się dwa biurowce o łącznej powierzchni ponad 46 tys. mkw. Pierwszy z nich, oferujący blisko 21 tys. mkw. został oddany do użytku w styczniu ubiegłego roku i również znajduje się pod opieką Colliers. Drugi budynek, o powierzchni 26 tys. mkw., został przekazany do użytkowania w grudniu 2020 r. Projekt znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej, w bezpośredniej bliskości centrum miasta oraz Drogowej Trasy Średnicowej. Inwestycja została zrealizowana przez Echo Investment, a za projekt architektoniczny odpowiadała Grupa 5 Architekci.

Face2Face Business Campus poza powierzchnią biurową oferuje ponad 3 tys. mkw. pod lokale usługowo-handlowe, a także miejsca parkingowe zlokalizowane wokół nieruchomości oraz na parkingach podziemnych. Kompleks został zaprojektowany zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa oraz certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Budynki oferują m.in. stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, miejsca parkingowe dla rowerów, a także szatnie i prysznice dla rowerzystów. Echo Investment w Face2Face dużą uwagę poświęciło przestrzeniom wspólnym projektu. Boisko do gry w koszykówkę na świeżym powietrzu, strefa chillout z leżakami i ławkami, łąki kwietne oraz tereny zieleni – to wszystko oferuje patio znajdujące się pomiędzy budynkami.

– Przejęcie w zarządzanie drugiego budynku wchodzącego w skład kompleksu Face2Face jest dla nas podwójnie ważne – stanowi rozszerzenie współpracy z firmą Echo Investment, dla której będziemy zarządzać już piątą nieruchomością oraz przyczynia się do powiększania naszego portfolio w regionie Górnego Śląska. Wzmocnienie naszej obecności w Katowicach stanowi jeden z naszych celów biznesowych, który konsekwentnie realizujemy. Obecnie zarządzamy tam trzema biurowcami o łącznej powierzchni ponad 66 600 mkw. – mówi Agnieszka Krzekotowska, partner, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

Colliers w Katowicach poza dwoma budynkami kompleksu biurowego Face2Face Business Campus jest również zarządcą biurowca .KTW I.

Zobacz także: Biura na karuzeli zmian

O Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 20% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,0 mld ($3,3 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $40 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.