Colliers z nową usługą dla firm wracających do biur

Back to Work Navigator
Dorota Osiecka, dyrektor działu Workplace Innovation w Colliers International Poland

Colliers International, wiodąca forma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, uruchomiła nową usługę Back to Work Navigator. W jej ramach najemcy i zarządcy nieruchomości planujący powrót pracowników do budynków biurowych po izolacji związanej z pandemią COVID-19 w ciągu 48 godzin otrzymają rekomendację od ekspertów firmy, jakie rozwiązania zastosować, aby praca w biurze była bezpieczna.

Szybkie, szczegółowe i innowacyjne rozwiązania pozwalające na maksymalizację wydajności powierzchni biurowej wraz z wycenami będą przygotowywane przez ekspertów w dziedzinie środowiska pracy oraz inżynierów i kierowników projektów z regionu EMEA tej międzynarodowej firmy doradczej.

Według Colliers, w pierwszej fazie powrotu do biur, firmy będą mogły udostępnić jedynie 40-50% biurek ze względu na zalecenia zachowywania dystansu pomiędzy stanowiskami pracy. Oznacza to konieczność dostosowania aranżacji i opracowanie procedur zarządzania liczbą osób jednocześnie korzystających z przestrzeni biurowej. W pierwszej fazie powrotów musimy liczyć się z tym, że nadal część pracowników pozostawać będzie w trybie pracy zdalnej.

– Dla odpowiedzialnych pracodawców zdrowie oraz dobre samopoczucie ich pracowników będzie priorytetem podczas planowania powrotu do biura. Dlatego konieczne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie środowiska pracy – zarówno samej przestrzeni jak i obowiązujących w niej reguł i procedur. Pracodawcy muszą dostosować aranżację i odpowiednio oznakować przestrzeń, tak aby umożliwić zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy pracownikami. Równie istotne jest odpowiednie rozlokowanie środków ochrony osobistej i klarowna, wielokanałowa komunikacja, która pomoże pracownikom przyswoić nowe nawyki. Warto też rozważyć inne działania, takie jak instalacja przegród oddzielających stanowiska pracy, wprowadzenie zasady jednostronnego ruchu w ciągach komunikacyjnych, czy też ograniczenie korzystania z przestrzeni wspólnych, aby zminimalizować ryzyko zachorowania. Sytuacja z dnia nadzień zmienia się dynamicznie, a dodatkowo każda powierzchnia biurowa ma swoją specyfikę, dlatego też wprowadzamy szybką usługę, która pozwala nam zidentyfikować potrzeby klientów w zakresie bezpiecznego powrotu do biura i szybko wprowadzić odpowiednie rozwiązania – mówi Dorota Osiecka, dyrektor działu Workplace Innovation w Colliers International Poland.

W ramach usługi Back to Work Navigator eksperci firmy przeanalizują, jakie zmiany należy wprowadzić w pięciu kluczowych obszarach: rozkładzie stanowisk pracy, nawigacji po biurze, zachowaniach pracowników, higienie oraz technologii. Pozwoli to zmaksymalizować pojemność biura i wspierać jego bezpieczne użytkowanie. Usługa jest skierowana do najemców i zarządców nieruchomości, którzy muszą zaplanować ponowne otwarcie budynków biurowych. Dodatkowo, firma wesprze swoich klientów we wdrożeniu przygotowanych rekomendacji i przygotowaniu długoterminowych strategii dla ich biur.

– Zakładamy, że pandemia COVID-19 będzie miała długotrwały wpływ na to, jak pracujemy. Z danych zebranych podczas naszego globalnego badania na temat pracy zdalnej wynika, że 80% respondentów chciałoby kontynuować pracę z domu przynajmniej raz w tygodniu. W związku z tym, możliwe jest, że funkcja biura ulegnie drastycznej zmianie – nie będzie ono miejscem, do którego chodzimy codziennie, a miejscem, w którym spotkamy się, by wspólnie pracować nad projektami czy budujemy relacje – zaznacza JanJaap Boogaard, szef Workplace Advisory na region EMEA.

— Koniec —


O Colliers International

Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie. 

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Lublinie, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers International w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.

Więcej publikacji na temat biznesu i informacje z branży nieruchomości