ZF Automotive Systems Poland zostaje w Symetris Business Park i rozbudowuje swoje laboratorium

Firma ZF Automotive Systems Poland renegocjowała umowę najmu powierzchni w biurowcu Symetris Business Park przy ul. Piłsudskiego 86 w Łodzi i powiększa przestrzeń o dodatkowe 206 mkw. Właścicielami biurowca są firmy Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%). Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Colliers.

– Bardzo się cieszymy, że w kolejnych latach będziemy mogli kontynuować współpracę z tak wymagającym klientem. ZF Automotive Systems Poland jest częścią globalnego koncernu technologicznego, co przekłada się na wyjątkowo wysokie oczekiwania co do lokalizacji biura, standardu powierzchni biurowej i jej infrastruktury technicznej. Umowa z ZF to dowód wyjątkowej pozycji Symetris Business Park na łódzkim rynku biurowym, ale też potwierdzenie biznesowej atrakcyjności Łodzi, która oferuje bardzo dobre środowisko dla działania i rozwoju największych międzynarodowych korporacji – mówi Sylwia Piechnik, Dyrektor Działu Leasingu Projektów Biurowych EPP.

Po renegocjacji umowy i ekspansji ZF zajmuje w biurowcu łącznie 2551 mkw. Dodatkowa przestrzeń będzie przeznaczona na rozwój laboratorium firmy, która w przyszłości ma w planach podwojenie przestrzeni laboratoryjnej Centrum oraz dalszą, intensywną rekrutację wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników.

–  Wzmacnianie i rozbudowa lokalnych ośrodków inżynieryjnych pozwala koncernowi ZF na realizację strategii mobilności nowej generacji (Next Generation Mobility). Od prawie 5 lat rozwijamy naszą działalność w Łodzi w biurowcu Symetris przy ul. Piłsudskiego 86. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu kontraktu ze względu na dynamiczny rozwój naszego Cenrum Inżynieryjnego oraz dotychczasowe pozytywne doświadczenia we współpracy z właścicielami budynku  – mówi Tomasz Szkudlarek, Dyrektor Centrum Inżynieryjnego ZF Automotive Systems Poland w Łodzi.

W 2021 r. w Łodzi 70% transakcji stanowiły renegocjacje. Kontrakt z udziałem ZF jest trzecią największą umową najmu w Łodzi w minionym roku.

– Spełnienie wymagań klienta dotyczących tej transakcji było procesem trudnym i czasochłonnym, ale równie satysfakcjonującym. Głównym wyzwaniem było zwiększenie powierzchni laboratorium w budynku, w taki sposób, aby od 2022 r. cała przestrzeń mogła bez zastrzeżeń funkcjonować jako całość. Ta transakcja pokazuje też potencjał Łodzi jako miejsca, w którym z powodzeniem można rozwijać biznes w wielu różnych branżach. Miasto dysponuje odpowiednim zapleczem zarówno w postaci nowoczesnej powierzchni biurowej, jak i doskonale wykwalifikowanych pracowników – mówi Andrzej Szczepanik, Senior Associate z Działu Powierzchni Biurowych Colliers w Łodzi.

Zobacz także: Warszawska Izba Administracji Skarbowej przenosi siedzibę Oddziału Celnego VI i dwóch komórek organizacyjnych Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego na Żerań, do inwestycji OKAM

O Colliers

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 62 krajach, ponad 17 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 27 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający znaczne udziały w firmie, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości blisko 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $4,1 mld oraz aktywami w zarządzaniu o wartości ponad $50 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

O EPP

EPP to wiodąca firma na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Kompleksy biurowe należące do EPP są zlokalizowane w Warszawie (Park Rozwoju), Szczecinie (Oxygen) i Kielcach (Astra Park). Firma w ramach joint venture z Henderson Park jest również współwłaścicielem i zarządza projektami biurowymi zlokalizowanymi w Poznaniu (Malta Office Park), Krakowie (O3 Business Campus) i Łodzi (Symetris Business Park). Wśród najemców kompleksów biurowych EPP znajdują się największe polskie i międzynarodowe firmy. EPP jest także największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel firmy obejmuje 36 projektów (29 handlowych, 6 biurowych oraz jeden wielofunkcyjny w trakcie planowania) o łącznej wartości ponad 2 mld euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion mkw. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) w Republice Południowej Afryki i Luksemburgu (LuxSE Euro MTF).

www.epp-poland.com

1 KOMENTARZ

Comments are closed.