Zaproszenie na webinar pt. „Student housing od kuchni. Prywatne domy studenckie w Polsce.

Student housing

Rynek prywatnych akademików w Polsce rozwija się dynamicznie. Studenci zdobywający wykształcenie na 373 uczelniach w naszym kraju stanowią pokaźną grupę 1,2 mln osób, a uczelniana baza akademikowa nie nadąża za rosnącymi oczekiwanymi dotyczącymi standardu w domach studenckich. Dodatkowo z roku na rok zwiększa się także liczba cudzoziemców na polskich uczelniach. O zmianach na rynku student housingu będą rozmawiać eksperci z branży PRS podczas spotkania online organizowanego przez firmę Cushman & Wakefield 15 czerwca o godz. 10:15. 

Od roku akademickiego 2016/2017 liczba cudzoziemców studiujących w Polsce wzrosła o 27%. Polska jest pod względem umiędzynarodowienia na podobnym poziomie do Hiszpanii i Grecji. W roku akademickim 2019/2020 studiowało w Polsce ponad 82 tys. cudzoziemców. Czy jednak tylko cudzoziemcy mieszkają w prywatnych akademikach?

W czasie pandemii COVID-19 studenci przeszli na nauczanie zdalne, czy akademiki stały puste? Jak pandemia zmieniła nawyki studentów? Jakie wyzwania stoją obecnie przed zarządzających akademikami? Czy pandemia zahamowała plany inwestycyjne? A jeśli nie, jakie miasta są następne na celowniku inwestorów?

Na te i inne pytania dotyczące prywatnych akademików w Polsce opowiedzą eksperci z branży student housing na najbliższym spotkaniu organizowanym przez Cushman & Wakefield 15 czerwca o godzinie 10:15.

Spotkanie będzie miało formę moderowanej dyskusji, którą poprowadzi Karolina Furmańska, Starszy Analityk Mieszkaniowy w Dziale Doradztwa i Analiz Rynkowych  oraz Rynków Kapitałowych w Cushman & Wakefield, a wśród prelegentów znajdą się eksperci z branży prywatnych akademików:

  • Jacek Trybusz (Prezes Zarządu, Probuild)
  • Renata Kusznierska (Regional Manager Poland, Youniq. My Way of Living.)
  • Tomasz Paszkowski (Business Development Manager, BaseCamp Student)
  • Jolanta Bubel (CEO, Student Depot)

Zobacz także: Internauci wybierają Fasadę Roku 2021

Słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom.

Webinar odbędzie się we wtorek 15 czerwca o godzinie 10:15.

Zapisy możliwe za pośrednictwem: LINK DO ZAPISÓW

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2020 roku jej przychody wyniosły 7,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWake