Te firmy zmieniają branżę nieruchomości w Polsce. Statuetki World Changer Company rozdane

7 czerwca odbyła się jubileuszowa Gala Top Woman in Real Estate. Podczas uroczystości uhonorowane zostały nie tylko kobiety aktywnie działające w branży nieruchomości i budownictwa, ale także firmy, które angażują się i wspierają ideę promocji kobiet w biznesie.

W tegorocznej edycji wręczyliśmy po raz 5-ty statuetki w kategorii Pro-women company. Aby zdobyć tą nagrodę firmy muszą udokumentować specjalne działania na rzecz kobiet w swoich organizacjach. W tym roku brano pod uwagę m.in. liczbę kobiet zatrudnionych w firmie oraz liczbę kobiet na stanowiskach managerskich.

Nagrodę w tej kategorii w 2022 roku dostała firma Panattoni, w której kobiety stanowią ponad połowę pracowników firmy, a wiele z nich zajmuje w jej strukturach najwyższe i najbardziej odpowiedzialne stanowiska. Szefowymi siedmiu z dwunastu kluczowych działów w Panattoni są kobiety. Przewodzą one działom Finansów, Marketingu i PR, Land Development, Property Management, Treasury oraz Administracji i HR.

Podczas wydarzenia wręczono też statuetki World Changer Company. Są one przyznawane firmom identyfikującym się z ideą wspierania rozwoju osobistego i zawodowego kobiet pracujących w branży nieruchomości komercyjnych i budownictwa.

Nagrody w tym roku otrzymali Partnerzy III edycji Programu Mentoringowego Top Woman in Real Estate. Program dedykowany jest młodym, ambitnym kobietom działającym na rynku nieruchomości. Zrzesza najbardziej rozpoznawalne osoby w branży nieruchomości, które występując w roli mentorów, dzielą się wiedzą, doświadczeniem, inspirują i dają uczestniczkom najlepszy możliwy przykład budowania kariery oraz rozwoju osobistego i zawodowego.

Na początku roku Program Mentoringowy Top Woman in Real Estate zdobył jedno z dwóch wyróżnień w kategorii Biznes w prestiżowym konkursie dla programów mentoringowych „Super M”. Zwycięzcy plebiscytu organizowanego przez EMCC Poland wyłaniani są na podstawie Międzynarodowych Standardów dla Programów Mentoringowych i Coachingowych (ISMCP ). Program trwa cyklicznie od września do czerwca. Jesienią 2022 roku startuje nowa, IV edycja, a już w lipcu rusza nabór uczestniczek oraz partnerów.

Wszystkie współpracujące z nami firmy utożsamiają się z ideą wspierania kobiet w ich rozwoju osobistym i zawodowym. W myśl powiedzenia “chcesz zmienić świat zacznij od siebie i swojego najbliższego otoczenia” wprowadzają w obrębie swoich struktur specjalne działania w tym obszarze. Z tego względu podczas gali przyznaliśmy specjalne wyróżnienia – statuetki “Word Changer Company” dla organizacji, które zmieniają świat na lepsze – mówi Krystyna Swojak, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu Top Woman in Real Estate.

W tym roku statuetki World Changer Company otrzymali:

  • Hillwood Polska,
  • Panattoni,
  • Greenberg Traurig,
  • MDDP,
  • Skanska,
  • BNP Paribas Real Estate.

Ponadto podczas tegorocznej, jubileuszowej gali Top Woman in Real Estate zostały przyznane specjalne nagrody dla firm, dzięki którym konkurs Top Woman in Real Estate w ogóle mógł powstać i które od 5 lat wspierają projekt. Wyróżnienia wręczono po raz pierwszy, jako uroczyste uhonorowanie i podziękowanie dla firm, które angażują się i wspierają ideę promocji kobiet w biznesie, oraz uwierzyły w nią od samego początku powstania projektu.

Jestem niesamowicie wdzięczna firmom, które te 5 lat temu uwierzyły w potrzebę powstania projektu wspierającego kobiety. Kiedy opowiadałam o swoim pomyśle, nie miałam nic więcej prócz wizji i tylko dzięki firmom takim jak: Hillwood, NHOOD, AGIS MANAGEMENT GROUP, CFE, Grupa Capital Park, Panattoni i Vistra, ta wizja miała szansę się spełnić i trwać do tej pory, zmieniając wiele w świadomości całej branży nieruchomości i zmieniając także bardzo dużo w pozycji i sytuacji kobiet w tej branży – mówi Krystyna Swojak, Managing Director projektu Top Woman in Real Estate.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.