Sodexo Polska nagrodzone za wsparcie uchodźców z Ukrainy

Sodexo GEEIS-SDG

Sodexo Polska zostało nagrodzone GEEIS-SDG Trophy za wsparcie i zaangażowanie w tworzenie kultury włączającej w Polsce dla ukraińskich uchodźców  

Podczas 4 edycji rozdania nagród GEEIS-SDG, Sodexo zostało wyróznione za wyjątkowe zaangażowanie zespołów w Polsce na rzecz integracji ukraińskich uchodźców, a w szczególności za wspieranie kobiet.

Gala GEEIS-SDG Awards, organizowana przez Gender Equality European & International Standard (GEEIS) i Arborus, odbyła się 12 grudnia 2023 r. w Paryżu. Podczas gali nagrodzone zostały firmy certyfikowane przez GEEIS, które promują równość płci poprzez działania zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG).

Sodexo Polska zostało docenione za swoje wolontariackie wsparcie i zaangażowanie w tworzenie kultury włączającej dla ukraińskich uchodźców. W świetle wojny, która doprowadziła miliony Ukraińców do utraty domów, Sodexo Polska podjęło znaczące działania, aby pomóc i wzmocnić pozycję tych uchodźców, w szczególności kobiet. Inicjatywy te obejmowały szerokie wsparcie dla rodzin pracowników dotkniętych kryzysem, opiekę nad zdrowiem psychicznym pracowników we współpracy z lokalnymi specjalistami, zapewnienie niezbędnych artykułów dla uchodźców, możliwość zatrudnienia oraz program mentorski dla uchodźczyń. Dzięki tym wysiłkom Sodexo Polska zatrudniło 46 uchodźców, z których 45 to kobiety, i wdrożyło programy mentorskie dla 5 ukraińskich kobiet. To osiągnięcie odzwierciedla kulturę integracji, która jest głęboko zakorzeniona w Sodexo.

Nagrodę w imieniu Sodexo Polska odebrały Anna Stopel, HR Director Poland & Head of Diversity, Equity and Inclusion i Monika Bentkowska, HR Director Continental Europe.

Sodexo jest firmą z certyfikatem GEEIS, członkiem Fundacji Arborus oraz sygnatariuszem międzynarodowych konwencji Global Compact i Women’s Empowerment Principles. W poprzednich latach Sodexo otrzymało trofeum GEEIS-SDG w 2022 r. za inicjatywę Wróżki Chrzestnej w Brazylii, a w 2019 r. za projekt Paraisópolis w Sao Paolo.

Zobacz także: Grupa Echo-Archicom finalizuje połączenie biznesu mieszkaniowego – Archicom wchodzi na nowe rynki

O Sodexo

Założona w 1966 roku w Marsylii przez Pierre’a Bellona, firma Sodexo jest światowym liderem w dziedzinie usług podnoszących jakość życia – istotnego czynnika wpływającego zarówno na wyniki indywidualne pracowników,
jak i całej organizacji.

Działając w 45 krajach świata, 430 000 pracowników Sodexo każdego dnia obsługuje 80 milionów konsumentów.

Grupa Sodexo charakteryzuję się niezależnością i wciąż pozostaje w rękach rodziny, która dała początek całemu przedsiębiorstwu. Firmę wyróżniają także zrównoważony model biznesowy i portfolio serwisów. Oferuje przede wszystkim usługi gastronomiczne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz usługi motywacyjne. Zapewnia wysokiej jakości, wielowymiarowe i dopasowane do potrzeb konsumentów doświadczenia kulinarne, a także kreuje atrakcyjne i włączające miejsca pracy. Zapewnia zarządzanie obiektami klienta
w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Od momentu powstania, Sodexo koncentruje się na konkretnych, codziennych działaniach, aby, za pośrednictwem swoich usług, wywierać pozytywny wpływ gospodarczy, społeczny i środowiskowy. Firma uważa, że rozwój i zaangażowanie społeczne idą w parze. Celem Sodexo jest tworzenie lepszej codzienności dla każdego, aby budować lepsze życie dla wszystkich.

Firma Sodexo jest notowana w indeksach: CAC Next 20, CAC 40 ESG, FTSE 4 Good i DJSI.

Więcej informacji na: www.sodexo.com

W Polsce Sodexo od 30 lat jest liderem w dziedzinie kompleksowej obsługi nieruchomości i największą firmą FM o zasięgu ogólnopolskim. Usługi Integrated Facility Management (IFM) świadczy w ponad 200 obiektach.
Prowadzi 40 restauracji pracowniczych, świadczy usługi cateringowe – w tym: catering klasy premium jako Sodexo Prestige. Wspiera firmy w zarządzaniu miejscem pracy i tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla pracowników w obiekcie klienta. W portfolio stałych klientów ma wiele ikonicznych brandów z branż m.in.: przemysłowej, FMCG, farmaceutycznej i technologicznej.

Więcej informacji na: www.pl.sodexo.com