Relacja z konferencji podczas Festiwalu Mentoringu 2023

23 października po raz pierwszy wystartował Festiwal Mentoringu. Ideą wydarzenia jest zapewnienie dostępu do spotkań mentoringowych jak największej grupie osób, w ramach spotkań z mentorami 1:1, wspieranie kobiet w biznesie oraz nawiązywanie relacji biznesowych pomiędzy uczestnikami wydarzeń.

Uroczystym elementem Festiwalu była konferencja inspiracyjno-mentoringowa dla wszystkich zainteresowanych, która odbyła się w środę 25.10. w Hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Podczas konferencji goście wysłuchali prelekcji i wykładów inspiracyjnych oraz panelu dyskusyjnego na temat komunikacji w zespołach międzypokoleniowych, była to też szansa do nawiązywania relacji biznesowych.

 Jest to pierwsze takie wydarzenie nie tylko w branży nieruchomości i budownictwa. Niewiele jest tak cennych akcji w polskim biznesie. Jak pewnie wiecie od 5 lat tworzymy Program Mentoringowy Top Woman in Real Estate. Jest on bardzo prestiżowy i często trudno się do niego dostać. Zdarza się też, że na 1 miejsce przypadają nawet 3 kandydatki.

Stąd pomysł, aby osoby, które nie mają szans na skorzystanie z całego cyklu, w ramach Programu Mentoringowego w danym roku, mogły wziąć udział w Festiwalu Mentoringu. Podczas inauguracji wydarzenia mieliśmy szansę  pokazać szerszemu gronu wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm naszych mentorów. Przygotowaliśmy olbrzymią dawkę pozytywnych emocji, inspiracji i spotkań. Liczę, że projekt zagości na stałe w naszym kalendarzu.” – mówi Krystyna Swojak, Managing Director projektów Top Woman in Real Estate.

Pierwszą prelekcję na temat zaufania w przywództwie poprowadziła Metamentorka Programu Mentoringowego Top Woman in Real Estate, Aldona Królikowska. Następnie Małgorzata Sztejter, akredytowany executive & team coach, mentorka oraz trenerka mentorów opowiedziała o mocy zadawania pytań. Kolejną prelekcję pt. „Liderka… W pogoni za…” poprowadziła Anna Trochim, Liderka HR, członkini Executive Committee, Head of HR Business Partnering w Cushamn & Wakefield. Joanna Plaisant, Strategic Partnership & Sustainability Associate Director, ESG Lead w polskim oddziale Arcadis, poprowadziła wykład na temat syndromu oszusta.

Po krótkiej przerwie kawowej goście wysłuchali panelu dyskusyjnego, w którym udział wzięli: Anna Tomowicz – Partner w kancelarii Wolf Theiss, mentorka, Agnieszka Witkowska – Human Capital Dyrektor (People & Culture Leader) w MDDP, psycholożka, mentorka, Paweł Myrda – Business Intelligence, Data and Analytics Executive w JLL, mentor, Patrycja Bartkowiak – Inżynier ds. Ofertowania i Sprzedaży w PERI, mentee Programu Mentoringowego Top Woman 5 edycji, Agnieszka Godlewska – Radca Prawny w PROFBUD, mentee Programu Mentoringowego Top Woman 5 edycji oraz prowadząca panel Karolina Kaim CEO w Blueprint Group, mentorka TWiRE. Paneliści rozmawiali na temat na temat różnic w zespołach międzypokoleniowych.

Przeciekawa była dla mnie dyskusja panelowa o współpracy w biznesie pokoleń X, Y i Z – z udziałem przedstawicieli tychże pokoleń, moderowana przez Karolina Kaim. Intrygująca, obalająca pewne mity, prowadzona w atmosferze życzliwości, wzajemnego zainteresowania i z poczuciem humoru, które nie przeszkodziły szczerze przyznać panelistom, co im przeszkadza w pracy z innymi pokoleniami oraz czego od nich potrzebują w kontekście biznesowym.” – mówi Izabela Borawska, business coach, mentor w Develop U.

Ostatnie dwie prelekcje poprowadziły Nina Ambroziak, Trenerka szybkiej, mentalnej zmiany poprzez pracę z podświadomością. Hipnoterapeutka Rapid Transformational Therapy®, Certyfikowany Coach RTC®, Profesjonalna Mentorka Biznesowa oraz Marta Stańczak, Managing Director Sodexo w Polsce. Wystąpienie Niny Ambroziak dotyczyło kształtowania swojej rzeczywistości swoimi myślami, a wykład Marty Stańczak dotyczył roli szczęścia w prowadzeniu biznesu.

W czasie konferencji odbyła się również loteria wizytówkowa, której partnerem był MT Biznes oraz loteria fantowa na rzecz Stowarzyszenia TOP WOMAN for women. Goście mogli wygrać następujące nagrody: książki biznesowe od MT Biznes, książki „Jak zostać Top Woman”, filiżanki „Jestem Top Woman” oraz wejściówki na konferencję z okazji Dnia Kobiet Top Woman Experience, która odbędzie się już w marcu 2024.

W ciągu ostatnich kilku(nastu:) lat miałam okazję brać w przeróżnych konferencjach i słuchać wielu ciekawych wystąpień. Tym większe wrażenie zrobiła na mnie konferencja towarzysząca #FestiwalMentoringu, w którym mam przyjemność być mentorką a organizowanego przez Top Woman in Real Estate. Bo niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, mentee czy mentorką, pracujesz w branży nieruchomości, fmcg czy finansowej, jest duża szansa, że było tam “Coś” dla Ciebie.” – dodaje Izabela Borawska.

Po zakończeniu części konferencyjnej odbył się networking między uczestnikami, a następie goście zostali zaproszeni na uroczystą Galę Mentoringu, która była zakończeniem IV edycji oraz oficjalnym rozpoczęciem V edycji Programu Mentoringowego Top Woman in Real Estate. Podczas tej części wydarzenia wręczono dyplomy i certyfikaty Mentorom, Mentees oraz firmom wspierającym Program Mentoringowy. Powitano Mentees tegorocznej, V edycji Programu, a następnie zaproszono wszystkich do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na afterparty, podczas którego obył się bankiet oraz networking.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, liczymy że wydarzenie napełniło Was dużą dawka inspiracji oraz zaowocowało w nawiązanie nowych kontaktów i relacji biznesowych. Dziękujemy również partnerom wydarzenia oraz partnerom IV i V edycji Programu Mentoringowego.

Mecenasi wydarzenia:

Partnerzy V edycji Programu Mentorigowego:

Srebrni Partnerzy:

Partnerzy:

Partnerzy Wspierający:

Partner technologiczny:

Organizacje Wspierające:

Zobacz fotorelację z wydarzenia:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.