Prosta Tower wynajęta w 100%

Prosta Tower

Po niespełna 2 latach, przypadających na okres pandemii proces komercjalizacji biurowca Prosta Tower, należącego do AEW Europe został w pełni zakończony. Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za wynajem budynku była agencja doradcza Corees Polska.

Prosta Tower to 19 kondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni całkowitej 7400m². Z najwyższych kondygnacji rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę stolicy. Budynek zaprojektowany przez zespół Stefana Kuryłowicza, wyróżnia szklana fasada z frontową elewacją w postaci nieregularnej tafli skonstruowanej z betonowych bloków w kształcie rombów. Realizacja koncepcji sprawiła, że Prosta Tower otrzymała nagrodę CEMEX Building Award 2011 w kategorii „Najciekawsze budynki z betonu zrealizowane na świecie”. Znajduje się w centrum Warszawy, w sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych, a jego dogodna lokalizacja umożliwia sprawne połączenie z innymi dzielnicami miasta. Budynek należy do portfela AEW Invest GmbH.

– Aktualnie poziom pustostanów w obrębie Ronda Daszyńskiego oscyluje na poziomie ok. 10%, my możemy pochwalić się zerowym poziomem. Proces pełnej komercjalizacji Prosta Tower został ukończony po 24 miesiącach od momentu zakupu biurowca przez fundusz AEW Invest GmbH, w czerwcu 2020 roku. Startując z poziomu 33% wakatów oraz kolejnych 27% umów najmu, które dobiegały końca w trakcie pierwszych 12 miesięcy od przejęcia, udało nam się wynająć i/lub przedłużyć wszystkie dostępne powierzchnie, w okresie przypadającym na pandemię Covid-19 oraz wojnę na Ukrainie. Zadanie wydawać by się mogło niemożliwe do wykonania, ale jesteśmy dowodem na to, że można osiągnąć założone cele nawet w niesprzyjających okolicznościach. – komentuje Robert Gietko, Asset Manager, AEW. 

– Prosta Tower to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w Warszawie. Zainteresowanie tym projektem wśród najemców było i jest wypadkową zarówno jego doskonałej lokalizacji, oferowanej powierzchni, gdzie nieduże firmy mogą być same na powierzchni całego pietra, unikalnej fasady, ale także aspektów czysto biznesowych, jak sposób prowadzenia rozmów i kontaktów z Wynajmującym. Jesteśmy bardzo dumni, że udało się mam tak szybko zakończyć proces komercjalizacji Prosta Tower. Nie było by to możliwe, gdyby nie profesjonalizm, zaangażowanie i wola współpracy z przedstawicielami AEW w Polsce – to nasz wspólny sukces. – podsumowuje Monika Rogucka, Leasing Director, Corees Polska.

 Zobacz także: W Europie trwa bitwa o inwestycje. Czy mamy szansę ją wygrać?

*** 

O Corees Polska

Corees Polska to niezależna firma doradcza, oferująca szeroki zakres usług brokerskich dla najemców oraz właścicieli nieruchomości komercyjnych, oferująca wsparcie w zakresie najmu powierzchni biurowych, magazynowych, handlowych, wycen oraz doradztwa inwestycyjnego. W oparciu o niemal 30 letnie doświadczenie eksperckie oraz wykwalifikowany zespół doradców, Corees prowadzi działania w głównych ośrodkach biznesowych, jak również w miastach regionalnych.  Współpraca z Klientami  realizowana jest przez cały zespół Corees w oparciu o pełen profesjonalizm oraz transparentność relacji, zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami. Elastyczność współpracy, dyspozycyjność oraz partnerskość relacji stoi u podstaw wszystkich działań agencji – zarówno wielopoziomowych, jak i mniejszych projektów, związanych z renegocjacjami umów najmu czy poszukiwaniami nowych lokalizacji. Jesteśmy wyłącznym partnerem na Polskę The Instant Group. www.corees.pl