Point72 wybiera Browary Warszawskie

Point72

Point72, globalna firma zarządzająca aktywami z główną siedzibą w Stanach Zjednoczonych, wynajmie blisko 3 000 mkw. w Biurach przy Warzelni, należących do wielofunkcyjnej inwestycji Browary Warszawskie. Od czasu oficjalnego wejścia na polski rynek, w sierpniu 2020 r., firma pracowała korzystając z powierzchni tymczasowej zlokalizowanej w tym samym budynku.

Point72 bazuje na ponad 25-letnim doświadczeniu w inwestowaniu i zatrudnia ponad 1 650 osób w 12 biurach na całym świecie. W warszawskim biurze Point72 pracują osoby zatrudnione na strategicznych stanowiskach w zespołach technologii, finansów, operacji i data science, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu firmy. Organizacja planuje zatrudnić 150 pracowników do końca 2021 r., a istotną częścią jej starań o przyciągnięcie najlepszych talentów z regionu był wybór odpowiedniej lokalizacji biura. Point72 zarządza 22,1 miliarda dolarów w aktywach (dane na dzień 1 kwietnia 2021 r.).

Firma wynajęła blisko 3 000 mkw. w Biurach przy Warzelni – największym z biurowców wpisujących się w wielofunkcyjną inwestycję zrealizowaną przez Echo Investment na warszawskiej Woli. Pracownicy rozpoczną tu pracę na początku 2022 r.

Point72 to dynamiczna firma o kulturze charakterystycznej dla startupów. Chcemy budować nasz zespół współpracując z najlepszymi talentami na rynku, więc gdy wybieraliśmy biuro, tętniąca życiem Warszawska Wola przyciągnęła naszą uwagę – powiedział Rafael Lopez Espinosa, Dyrektor Zarządzający Point72 w Warszawie. Browary Warszawskie mają wyjątkową architekturę i znajdują się w doskonałej lokalizacji.

Browary Warszawskie oferują szereg udogodnień i korzyści dla firm, dzięki którym pracownicy Point72 będą mieli wygodny dostęp do świetnych restauracji, w tym rzemieślniczych piekarni i butikowych cukierni, specjalistycznych delikatesów oraz profesjonalnych usług, a wszystko to w otoczeniu zielonych miejskich skwerów i wysokiej jakości architektury.

Browary Warszawskie są wyjątkowym miejscem na mapie Warszawy. Przyciągamy otwartością, gościnnością i pozytywną energią. Ambitny projekt zyskuje równie ambitnych partnerów. Firmy takie jak Allen & Overy, Grupa Żywiec czy L’Oreal Polska zaufały potencjałowi tego miejsca i już dziś rozwijają się w tej nowej części warszawskiej Woli. Niezmiernie miło jest nam powitać w tym gronie Point72, który od Browarów Warszawskich rozpocznie historię pierwszej polskiej lokalizacji – zapowiada Michał Żelski, dyrektor regionalny w dziale biur Echo Investment.

W procesie poszukiwania powierzchni Point72 wspierali eksperci z firmy doradczej CBRE.

Nasz klient, firma Point72, poszukiwał nie tylko biura, ale także przestrzeni oddającej ducha firmy i pozwalającej na rozwój swojej działalności nad Wisłą. Cieszę się, że udało znaleźć takie miejsce w Browarach Warszawskich. To wielofunkcyjne, świetnie skomunikowane miejsce, które pozwala w pełni wykorzystać wszystkie, największe zalety Warszawy. Wierzę że pracownicy Point72 będą zadowoleni zarówno z przestrzeni biurowej, jak i tej otaczającej sam budynek – mówi Michał Tyszkiewicz, ekspert ds. rynku biurowego w CBRE zaangażowany w transakcję.

Zobacz także: DESEO stawia na łódzką Fuzję

______________________

Browary Warszawskie

Browary Warszawskie to projekt wielofunkcyjnego kwartału miasta, realizowany przez Echo Investment. Nowy, przyjazny i łatwo dostępny fragment Warszawy, zaprojektowany został w trosce o miejską harmonię i w poszanowaniu do historii miejsca. Obok pieczołowicie odrestaurowanych zabudowań browarnych powstało tutaj pięć budynków mieszkaniowych, trzy biurowce oraz otwarte place: plac Brama Browarów, Ogród Centralny, Rynek Warzelni, Dziedziniec Laboratorium, plac Śniadaniowy.  W parterach nowych budynków oraz w zrewitalizowanych zabytkowych obiektach otwierają się koncepty gastronomiczne, sklepy i usługi beauty. Wśród 27 różnorodnych konceptów znalazły się m.in. cukiernie, kawiarnie, rzemieślnicza piekarnia oraz szereg restauracji serwujących dania kuchni staropolskiej, greckiej, włoskiej, śródziemnomorskiej, adriatyckiej, południowo amerykańskiej, indyjskiej, japońskiej czy koreańskiej. Piwowarską tradycję przywróci tu lwowska Grupa Kumpel, która pod kolebkami historycznej Leżakowni otworzy Browar Warszawski.

Za projekt architektoniczny kwartału odpowiada firma JEMS Architekci.

O Point72

Point72 Asset Management to globalna firma, która inwestuje na całym świecie w różnorodne strategie i klasy aktywów. Firma zatrudnia ponad 1 650 pracowników, w 12 biurach zlokalizowanych na całym świecie. Główna siedziba Point72 znajduje się w Connecticut w USA, a biura zlokalizowane są w Nowym Jorku, Palo Alto, San Francisco, Londynie, Paryżu, Hongkongu, Tokio, Singapurze, Sydney i Warszawie. Korzystając z ponad 25-letniego doświadczenia w inwestowaniu, naszą misją jest bycie wiodącą na rynku firmą zarządzającą aktywami. Chcemy tego dokonać poprzez osiąganie wysokiej jakości zwrotów z inwestycji skorygowanych o ryzyko, zachowując przy tym najwyższe standardy etyczne i oferując najzdolniejszym w branży nieograniczone możliwości rozwoju. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Point72.com/about.

O Echo Investment

Echo Investment ma już 25 lat. Ćwierć wieku temu spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i rozpoczęła działalność w sektorze nieruchomości. Od tego czasu zrealizowała blisko 200 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,9 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym i handlowo-usługowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje, jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi. To miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.