Nowe modele pracy wymagają odpowiednich biur. Krakowski oddział Capgemini zmienia siedzibę

Capgemini
W obliczu zachodzących zmian, które Firma zaobserwowała w odniesieniu do potrzeb pracowników, ich oczekiwań, a także nowej funkcji, jaką przez kolejne lata będzie pełniło miejsce pracy, Capgemini Polska zdecydowało się na przeniesienie do nowoczesnego kompleksu biurowego – Fabryczna Office Park.
Dla dzisiejszych organizacji – funkcjonujących w postpandemicznej rzeczywistości i nauczonych doświadczeniem ostatnich dwóch lat – jasne staje się, że przejście na model wyłącznie pracy zdalnej nie jest rozwiązaniem idealnym. Bezpośredni kontakt w środowisku zawodowym wciąż jest niezwykle ważny i prognozuje się, że będzie to czynnik, który wpłynie na kierunki rozwoju efektywnych i elastycznych biur przyszłości. Widząc ten trend, krakowski oddział Capgemini Polska rozwija hybrydowe środowisko pracy i przenosi się do nowej powierzchni biurowej. W kompleksie Fabryczna Office Park firma zajmie ponad 13,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ten model zaoferuje pracownikom odmienne podejście do kultury pracy, w nowoczesnym biurze, stworzonym na miarę naszych czasów. Pierwsze zespoły zostaną relokowane na przełomie I i II kwartału 2023 roku. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Zmiana postrzegania biura – z tradycyjnego środowiska pracy do miejsca rozbudzającego kreatywność, sprzyjającego spotkaniom i bezpośrednim interakcjom – wiąże się z całkowicie nowym podejściem do projektowania przestrzeni. Powstanie więcej przestrzeni współdzielonych, wspierających integrację – tak ważną z perspektywy budowania zespołów – z jednoczesną możliwością pracy w ciszy i odosobnieniu w dowolnym momencie.
Nowe biuro krakowskiego oddziału Capgemini zostanie zaprojektowane we współpracy z architektami z całego świata, tak aby zapewniło jak największy komfort pracy.
– Podążając za zachodzącymi na świecie zmianami i nowo wykształconymi trendami, które redefiniują kulturę zespołową, zdecydowaliśmy się wybrać Fabryczna Office Park na siedzibę naszego nowego biura w Krakowie. Kompleks zlokalizowany przy Alei Pokoju oferuje wysokiej klasy środowisko pracy z atrakcyjnymi udogodnieniami. Konsolidacja krakowskich biur pozwoli nam na bliższą i przyjemniejszą współpracę w całej firmie – mówi Ewa Gołębiewska, Przewodnicząca Zarządu, Wiceprezes, Dyrektor HR w Capgemini Polska – Nasze nowe centrum będzie mieścić się w nowoczesnym i ekologicznym kompleksie, pełnym udogodnień, takich jak m.in. różnorodne stanowiska pracy z ergonomicznym wyposażeniem (np. 100 proc. elektrycznych biurek), atrakcyjne otoczenie, oznaczające nie tylko dostępność sklepów, restauracji czy centrów fitness w samym kompleksie, ale także bliskość centrum Krakowa i innych ważnych punktów na mapie naszego miasta. Współdzielone przestrzenie sprzyjać będą integracji zespołowej, tak ważnej w czasach, kiedy dużą część obowiązków wykonujemy zdalnie – dodaje Ewa Gołębiewska.
Do nowego kompleksu biurowego Fabryczna Office Park przy Alei Pokoju pracownicy dotrą w łatwy sposób, korzystając z komunikacji miejskiej – w okolicy znajduje się 8 linii tramwajowych i 4 linie autobusowe. Dodatkowo budynek przystosowany jest do potrzeb osób podróżujących samochodami, motocyklami i rowerami – posiada wiele miejsc parkingowych, 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych oraz alternatywny parking w pobliżu. Kompleks biurowy Fabryczna Office Park, w którym znajdą się biura Capgemini Polska, będzie posiadać certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding – kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju, kompleks dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zwiększając komfort i produktywność miejsca. Pierwszy etap Fabryczna Office Park (budynki B1, B2 i B3) uzyskał certyfikat BREEAM Post Construction Stage z najwyższym możliwym wynikiem na poziomie Outstanding.
– Ogromnie się cieszymy, że kolejna globalna firma dołączyła do naszego kompleksu biurowego Fabryczna Office Park. Wierzymy, że nasz omnifunkcyjny projekt Fabryczna City wraz z biurową częścią Fabryczna Office Park spełni oczekiwania naszego nowego najemcy. Na chwilę obecną inwestycja oferuje już cały wachlarz udogodnień dla najemców i ich pracowników, a mam na myśli takie udogodnienia jak czterogwiazdkowy hotel Mercure Kraków Fabryczna City z przeszło dwustoma pokojami hotelowymi, Gastro Miasto Fabryczna 13 z licznymi konceptami gastronomicznymi, centrum sportowe z pełnowymiarowym basenem, nowocześnie wyposażoną siłownią i fitnessem, grotą solną i saunami, duży sklep spożywczy, przedszkole, placówka bankowa, kantyna i wiele innych. W niedalekiej przyszłości do tych atrakcji dołączy również muzeum wódki, centrum konferencyjne, a nawet paczkomat. Tworzymy komplementarną inwestycję, swojego rodzaju samowystarczalne „miasto w mieście”, które mamy nadzieję, odpowie na większość, jak nie wszystkie potrzeby najemców i ich pracowników – wyjaśnia Stanisław Łukasik, właściciel Grupy INTER-BUD.
– Capgemini było pierwszą firmą, jaka zgłosiła się do nas w czasach pandemii z komplementarnym pomysłem na nową rzeczywistość i nową jakość biura. Jest to godne uznania z uwagi na wymagające czasy i niepewną przyszłość. W takich momentach potrzebni są ludzie, którzy potrafią z odwagą znaleźć rozwiązanie nie tylko na bieżącą sytuację, ale również odpowiadające potrzebom przyszłości. Myślę, że to wszystko udało się Capgemini zrealizować decydując się na naszą inwestycję. Od samego początku jest to niesamowicie absorbujący projekt, który mam nadzieję przyniesie najemcy oraz jego pracownikom dużą wartość dodaną, ale przede wszystkim wpłynie korzystnie zarówno na work-life balance jak i subiektywne odczucie poziomu szczęścia – dodaje Przemysław Łukasik wiceprezes Grupy INTER-BUD.
Praca krakowskiego oddziału Capgemini nad projektem relokacji swojej głównej siedziby jest odzwierciedleniem odejścia firmy od tradycyjnego modelu środowiska pracy do nowego elastycznego modelu wysokowydajnego. Przejście to dodatkowo umożliwi bardziej efektywne wykorzystanie powierzchni nieruchomości zajmowanej przez firmę. Pracownicy obecni będą w wyjątkowej lokalizacji w samym sercu Krakowa, gdzie do ich dyspozycji będzie wiele udogodnień. Wierzymy, że nowe przestrzenie zapewnią komfort ich pracy poprzez m.in. utrzymywanie niskiego poziomu hałasu, optymalnego dostępu do światła dziennego dla każdego użytkownika budynku, czy nadanie możliwości indywidualnego sterowania klimatyzacją, co wydaje się błahe, lecz w rzeczywistości jest bardzo często podejmowanym przez pracowników tematem. Nie mniej ważnym czynnikiem wpływającym na komfort pracowników jest wyjątkowo bogata oferta atrakcji dostępnych w bezpośrednim otoczeniu. Biuro jako miejsce pracy oraz miejsce spotkań pomoże najemcy w codziennym funkcjonowaniu w zredefiniowanej kulturze pracy – komentuje Michał Galimski z Cushman & Wakefield.
Capgemini korzystało w tej transakcji z doradztwa Cushman&Wakefield oraz DLA Piper, zaś INTER-BUD korzystał ze wsparcia kancelarii prawnej act BSWW legal&tax.
O Capgemini
Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem poprzez wykorzystanie mocy technologii. Celem Grupy jest dążenie do odpowiedzialnej społecznie, zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości, w której potencjał ludzki jest wspierany nowymi technologiami. Capgemini jest odpowiedzialną i wielokulturową organizacją, liczącą ponad 325 000 pracowników zatrudnionych w ponad 50 krajach. Dzięki silnemu 55-letniemu dziedzictwu i szerokiej wiedzy branżowej cieszy się zaufaniem swoich klientów, a także jest zdolna kompleksowo zaspokoić ich potrzeby biznesowe: od strategii i projektowania rozwiązań po działania operacyjne napędzane przez dynamicznie rozwijający się i innowacyjny świat technologii chmury, danych, sztucznej inteligencji, łączności, oprogramowania, inżynierii cyfrowej i platform. W 2021 roku Grupa odnotowała globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.
Get The Future You Want | www.capgemini.com
O Grupie INTER-BUD
Grupa INTER-BUD jest polską prywatną grupą inwestycyjną i wykonawczą, istniejącą na krakowskim rynku już od ponad trzydziestu lat. Obecnie skupia kilkanaście spółek specjalizujących się w poszczególnych sektorach branży budowlanej i inwestycyjnej. Jest wiodącym i uznanym krakowskim deweloperem na rynku mieszkaniowym, a także inwestorem i deweloperem w sektorze nieruchomości komercyjnych. Należy do grona największych polskich firm deweloperskich.
www.mieszkania.inter-bud.pl | www.inter-bud.pl
O Cushman & Wakefield
Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2021 roku jej przychody wyniosły 9,4 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWake.

 

Zobacz także: Antal z ekspansją w Palio Office Park