Nagrody Top Woman in Real Estate rozdane

Top Woman

 

„Jest takie specjalne miejsce w piekle przeznaczone dla kobiet, które nie wspierają innych kobiet” – to jedna z sentencji przytoczonych przez laureatkę podczas gali Top Woman in Real Estate (cytat za Madeleine Albright, byłą sekretarz stanu USA).

W ciągu kilku lat wyróżnienia Top Woman in Real Estate stały się marką dla niezależnych kobiet branży nieruchomości, które nie boją się wyzwań i potrafią wspierać się nawzajem. Podczas uroczystej Gali, która miała miejsce w dn. 26-27 września, tytuł Personality of the Year otrzymała Katarzyna Zawodna-Bijoch, Skanska, a w głosowaniu internautów na Top Woman in Real Estate zwyciężyła Sandra Wróblewska, Kajima Poland.

„W obecnym, burzliwym czasie zarządzanie firmami wymaga niezwykłej elastyczności. Szybka adaptacja do zmian, wielowątkowość i inteligencja emocjonalna to cechy typowe dla kobiet. Dlatego ich aktywność w zarządach, zespołach i globalnych projektach jest dziś niezwykle cenna.” – komentuje Krystyna Swojak, organizatorka i pomysłodawczyni inicjatywy Top Woman in Real Estate.

Kobiety wspierają kobiety

Tegoroczny konkurs to już trzecia edycja wydarzenia, które z roku na rok przyciąga więcej uczestniczek. Prestiż tytułu pomaga paniom realizować kolejne wyzwania i buduje pewność siebie. W tym roku statuetki wręczono w 18 kategoriach, z czego dwie trafiły do firm. Colliers International otrzymał tytuł Pro-women Company, natomiast kancelaria Greenberg Traurig Poland otrzymała tytuł Best Team dla zespołu nieruchomości zarządzanego prze Jolantę Nowakowską-Zimoch.

„Zespoły powinny być takie, żeby zarówno kobiety jak i mężczyźni czuli się w nich dobrze i chcieli  wspólnie pracować. Kobiety potrafią wnikliwiej słuchać drugiej strony i mają mniejszy problem z przyznaniem, że nie miały racji. Promowanie konkretnych kobiet jest potrzebne ze względu na ciągle istniejące trudności, wynikające z ograniczenia w nas samych, z wychowania, tradycji” – komentuje Jolanta Nowakowska-Zimoch z Greenberg Traurig.

Na szczególną uwagę zasługują wyróżnienia dla osobowości roku 2019. Panie Katarzyna Zawodna-Bijoch (wybór rady programowej) oraz Sandra Wróblewska (wybór internautów) zostały uznane za najbardziej wpływowe, rozpoznawalne, szanowane i kreatywne kobiety świata nieruchomości minionego roku.

„Wspieranie i promowanie kobiet w biznesie jest częścią dbania o różnorodność. Różnorodne zespoły radzą sobie lepiej w złożonej rzeczywistości biznesowej, więc różnorodność się po prostu opłaca. Jednak tak długo, jak kobiety będą w mniejszości, będą potrzebowały wsparcia i mentorów na swej ścieżce kariery. Cieszę się, że w Polsce powstało do tego forum. Wspieram Top Woman in Real Estate całym sercem.” – mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Ciekawostką były też nowe kategorie: Banking & Finance oraz Tax & Accounting Services, których laureatkami zostały w kolejności: Anna Tomaszewska i Justyna Bauta-Szostak. Dodanie nowych wyróżnień dla branży finansowej pokazuje, jak duży jest udział kobiet o umysłach ścisłych w globalnych projektach branży nieruchomości. Łączy je talent, asertywność i szeroka wiedza, którą chcą i potrafią na co dzień dzielić się ze swymi zespołami.

„Myślę, że droga na szczyt, w przypadku zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jest dokładnie taka sama. Wymaga wiele zaangażowania, pracy, ciągłego samodoskonalenia się, ambicji, jasnych celów, ale przede wszystkim – odpowiednich ludzi wokół. Chcę, żeby mój zespół wiedział, że to wyróżnienie jest dla nas, bo nie byłabym w miejscu, w którym jestem dzisiaj, gdyby nie ludzie, z którymi na co dzień mam wielką przyjemność pracować.” – mówi Barbara Topolska, country manager CPI Property Group Poland, zwyciężczyni kategorii Top Management.

28 tys. zł na rzecz polskich szpitali

Tegoroczna gala, zorganizowana w warszawskiej Villi Foksal, miała nietypowy charakter. Wydarzenie podzielono dwa dni, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników. Po uroczystym rozdaniu nagród, prowadzonym przez Krystynę Swojak Managing Director konkursu Top Woman in Real Estate oraz Wojciecha Szeląga prezentera Telewizji Polsat goście wysłuchali występu artystki mieszkającej na stałe w Londynie – Octavii Kay (http://www.octaviakay.com/)

Atrakcją specjalną wieczoru był recital Partycji Piekutowskiej, światowej sławy skrzypaczki, będącej prezeską stowarzyszenia K.I.D.S. – Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. K.I.D.S. wprowadza rozwiązania, które zwiększają komfort pracy personelu medycznego, redukują stres u pacjentów oraz pozwalają przyspieszyć procedury szpitalne. Na rzecz stowarzyszenia wylicytowane zostały dwa recitale Patrycji Piekutowskiej na skrzypce solo z rozrywkowym repertuarem artystki pochodzącym z płyty My Journey oraz dwie ręcznie robione misy ceramiczne. Łącznie udało się zebrać kwotę 28 400 zł.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona darczyńców fundacji zapraszamy do wpłaty datku na konto fundacji: https://www.kids.org.pl/projects

Zapraszamy do galerii zdjęć z gali umieszczonych na stronie:

https://www.topwoman.pl/gala-2020/

Laureatki Top Woman in Real Estate 2020:

 • Architecture & design – Ewa P. Porębska
 • Banking & finance – Anna Tomaszewska
 • Legal advisory services – Anna Tomowicz
 • Residential sales – Łucja Rosiak
 • Tax & accounting services – Justyna Bauta-Szostak
 • Best Team – Greenberg Traurig Poland
 • Pro-women Company – Colliers International
 • Personality of the Year – Katarzyna Zawodna-Bijoch
 • Top Woman in Real Estate – online voting – Sandra Wróblewska
 • Asset & Property Managemant – Agnieszka Krzekotowska MRICS
 • Business development – Sandra Wróblewska
 • Commercial sales – Hanna Milczarek
 • Green building & sustainability – Monika Melaniuk-Kopańska
 • HR & employer branding – Magdalena Rapacka – Wojdat
 • Innovation & technology – Anna Szmeja
 • Marketing & PR – Katarzyna Dorocińska
 • Project management – Anna Malarczyk-Arcidiacono
 • Top management – Barbara Topolska

O Konkursie

Nieruchomości to jedna z najszybciej rozwijających się dziś branży w Polsce. Jest w niej coraz więcej kobiet, szczególnie na stanowiskach kierowniczych. Wchodzą̨ do sektora historycznie zdominowanego przez mężczyzn, bo oferują̨ kompetencje odpowiadające dzisiejszym wymaganiom rynku – są elastyczne, ambitne, decyzyjne, a przy tym zyskują̨ przewagę̨ dzięki większej chęci dzielenia się̨ wiedzą i wzajemnej pomocy.

W organizację Konkurs Top Women in Real Estate aktywnie angażują się liderzy rynku nieruchomości i przedstawiciel kluczowych organizacji branżowych, takich jak: Ladies First, WIREP czy OSWBZ. Udział w Konkursie można było zgłaszać osobiście, z ramienia firmy lub organizacji branżowej. Wyboru w poszczególnych kategoriach dokonywało Jury. Ustanowiono też jedną kategorię, w której decyzja należy do Rady Programowej oraz jedną, w której głosować mogli internauci.

W skład 37-osobowego Jury wchodzili przedstawiciele zarządów największych firm branży nieruchomości, zarówno polskich jak i zagranicznych, a przewodniczyła mu Agata Demuth z kancelarii Schoenherr, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Projekt Top Woman in Real Estate wspierany jest przez firmy, które na co dzień w swoich korporacjach wcielają idee i wartości przyświecające promowaniu i wsparciu w rozwoju kobiet w biznesie. Dzięki nim projekt może się rozwijać i zajmować się coraz nowymi obszarami Real Estate. Po raz trzeci Partnerem strategicznym wydarzenia był Hillwood Polska, a partnerami kategorii m.in. Capital Park, Ceetrus, Panattoni oraz Vistra.

Więcej na:  topwoman.pl

Więcej publikacji na temat konkursu i gali tutaj