MIPIM uruchamia na targach strefę Road to Zero.

Dedykowana powierzchnia 400 mkw. pomoże branży nieruchomości przyspieszyć na drodze do dekarbonizacji.

11.01.2022 – MIPIM, największa na świecie międzynarodowa impreza branży nieruchomości, utworzyła Obszar Road to Zero, aby przyspieszyć transformację środowiska zbudowanego w kierunku czegoś więcej trwały model. Nowa dedykowana strefa o powierzchni 400 mkw. połączy ekspozycję, networking i część konferencyjną z naciskiem na praktyczne metody dekarbonizacji nieruchomości.

Road to Zero by MIPIM zgromadzi wszystkich kluczowych graczy zaangażowanych w środowisko zaangażowane w tym procesie: od zrównoważonych inwestorów, po deweloperów, przemysł i innowacyjne rozwiązania.

W strefie wraz z czołowymi firmami Schneider Electric i Schindler – złotymi i srebrnymi sponsorami, pojawią się także firmy takie jak PwC, Veolia i Building Minds.

Rozmowy panelowe Road to Zero obejmą następujące tematy:

  • Dekarbonizacja infrastruktury energetycznej i inwestowanie w technologie niskoemisyjne
  • Jak wdrażać inteligentne miejskie rozwiązania technologiczne w celu rozwoju zrównoważonych miast
  • Zwiększenie różnorodności biologicznej na obszarach miejskich
  • Zrównoważona modernizacja
  • Wdrażanie strategii zerowych danych netto
  • Zwiększenie produktywności dzięki budowie modułowej poza siedzibą firmy, drukowaniu 3D i Przemysłowi 4.0

Przestrzeń Road to Zero to jeden z sześciu nowych trendów, które zostaną uruchomione na targach MIPIM 2023, Kuratorem strefy Road to Zero będzie Urban Land Institute (ULI), wraz ze Światową Radą Budownictwa Ekologicznego (WGBC) i Radą Światowego Biznesu ds. Zrównoważonego Rozwoju (WBGCSD).

Nicolas Kozubek, Dyrektor MIPIM, powiedział:

„Ponieważ branża nieruchomości dąży do osiągnięcia zera netto, MIPIM ma na celu pomóc wystawcom i uczestnikom, dostarczając im najlepszych praktyk i studiów przypadku. Strefa Road to Zero zwróci także uwagę na ESG, innowacje i rozwiązania technologiczne, które pomogą przyspieszyć przekształcenie środowiska zbudowanego w kierunku bardziej zrównoważonego modelu”.