Digica wprowadza się do biurowca Zielony by Synergia

Synergia

Nowa siedziba międzynarodowej firmy Digica zajmie w łódzkim budynku Zielony by Synergia 772 mkw. Najemcę w procesie poszukiwania powierzchni biurowej oraz negocjowania warunków najmu reprezentował Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych.

Digica to międzynarodowa firma działająca w obszarze Data Science i AI. Pomaga tworzyć innowacyjne rozwiązania z zastosowaniem m.in. Deep Learning for Computer Vision, AI on the Edge czy Synthetic Imaging zarówno dla największych światowych firm, jak i innowacyjnych start-upów z wielu branż, w tym motoryzacyjnej, obronnej, e-commerce, medycznej, technologicznej i telekomunikacyjnej.

Zielony by Synergia to jeden z pięciu obiektów składających się na kompleks biurowy Synergia Hub o łącznej powierzchni ponad 15 tys. mkw. Budynek klasy A, oferujący blisko 4100 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, może pochwalić się licznymi rozwiązaniami mającymi na celu ograniczenie zużycia energii.

– Projekt, konstrukcja i technologie zastosowane w tym kameralnym biurowcu czynią go niskoemisyjnym. Jest to jedyny budynek biurowy w Łodzi, w którym nie ma ani jednego okna skierowanego na południe, co zmniejsza o 30% zapotrzebowanie na energię potrzebną do pracy klimatyzacji – mówi Kamil Marzec, wspólnik Synergia Hub.

Campus Synergia wyposaża swoje budynki w instalacje fotowoltaiczne, które docelowo dostarczą 200 kW zdrowej energii.

Biurowiec wyróżnia także biofiliczny design – roślinność zajmuje ponad 13% powierzchni budynku. Najemcy mają do dyspozycji wewnętrzny ogród z licznymi drzewami oraz bogatą roślinnością, która została dobrana pod kątem niewielkiego zapotrzebowania na wodę, produkcji dużej ilości tlenu oraz pochłaniania toksyn. Do utrzymania ogrodu wykorzystywana jest woda z deszczówki. Ściany Zielony by Synergia porasta winobluszcz, który chroni budynek przed nagrzewaniem się i buduje zdrowy mikroklimat. Organiczność Zielonego dopełnia największa miejska pasieka w Łodzi.

Ogromnym atutem Zielony by Synergia jest lokalizacja – przy ul. Wólczańskiej 143, w ścisłym centrum Łodzi – która pozwala na szybki dojazd w różne części miasta zarówno samochodem, jak komunikacją miejską czy rowerem, dzięki rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych w okolicy. Biurowiec dzieli zaledwie 150 metrów od głównego przystanku przesiadkowego zwanego Stajnią dla Jednorożców. Zielony ma również bezpośrednie połączenia z dworcami kolejowymi Łódź Fabryczna i Kaliska oraz Portem Lotniczym im. Władysława Reymonta. W bezpośredniej bliskości obiektu znajduje się najdłuższa ulica w Łodzi – ul. Piotrkowska – a także 2 parki, centra handlowe, siłownie i liczne restauracje.

– Digicę tworzą ludzie z ogromną wiedzą w tematyce sztucznej inteligencji, która stanowi ważny element w czynieniu naszego świata lepszym miejscem. Nie jest to jednak możliwe bez dbania o zrównoważony rozwój środowiska, dlatego w procesie poszukiwania nowego biura szczególny nacisk położyliśmy na kwestię zielonych rozwiązań budynkowych. Podpisanie umowy najmu z Zielony by Synergia daje nam gwarancję, że nasz ślad węglowy pozostanie tak niski, jak to tylko możliwe i będziemy stanowić dobry przykład dla innych firm z branży High Tech. Ponadto współpraca z firmą Zielony by Synergia zapewnia nam możliwość realizacji naszych planów rozwoju na kolejne lata – mówi Rafał Janczyk, prezes firmy Digica.

– Zielony by Synergia przekonała nas do siebie niespotykanym poziomem dbałości o jakość. Budynek wyróżnia szereg rozwiązań wyjątkowo przyjaznych dla pracujących w nim ludzi. Gruntownie przemyślano wszystkie elementy – od podłóg, ścian i sposobu otwierania okien, po wsparcie pracowników dojeżdżających do pracy rowerem – dodaje Daniel Rurarz, odpowiedzialny za polskie biuro Digica.

– Już od dłuższego czasu obserwujemy wśród naszych klientów coraz większe zainteresowanie nieruchomościami wyposażonymi w proekologiczne rozwiązania i jestem przekonany, że trend ten będzie przybierać na sile. Zauważają to nie tylko międzynarodowe firmy deweloperskie, ale także lokalni deweloperzy i właściciele budynków tacy, jak Synergia Hub, którzy dokładają starań, aby chronić środowisko. Odpowiedzialne podejście do biznesu zarówno ze strony deweloperów, jak i najemców nie jest dziś tylko zabiegiem wizerunkowym, a realną chęcią zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że jako doradcy na rynku nieruchomości możemy wspierać naszych klientów w realizacji tych strategii – mówi Andrzej Szczepanik, senior associate w łódzkim biurze Colliers.

Zobacz także: PGE Systemy na dłużej w Warsaw Towers!

O Colliers
Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 20% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,0 mld ($3,3 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $40 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.