Bieg „Razem w górę” – wyjątkowe wydarzenie sportowe promujące honorowe krwiodawstwo

Razem w górę

27 sierpnia odbędzie się druga edycja biegu „Razem w górę” organizowanego przez Stowarzyszenie ULTRAKREW i Globalworth. Uczestnicy wbiegną na 35. piętro biurowca Warsaw Trade Tower. Sportowe wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji społecznej ULTRAKREW promującej honorowe krwiodawstwo.

Udział w biegu na 35. piętro Warsaw Trade Tower jest bezpłatny i dostępny dla osób, które przyłączą się do akcji i oddadzą krew lub jej składniki na hasło ULTRAKREW w dowolnej placówce krwiodawstwa w Polsce i wykonają podczas donacji zdjęcie z kartką ULTRAKREW Lato2023.

W ubiegłym roku dzięki biegowi udało się zebrać ponad 60 litrów krwi i pomóc statystycznie 411 osobom. Korzyści płynące z oddawania krwi obejmują między innymi pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach, przechodzącym leczenie raka i walczącym z chorobami krwi. Niedobory krwi prowadzą do opóźnień w transfuzjach krwi dla osób w potrzebie.

Regularne oddawanie krwi przez wystarczającą liczbę zdrowych osób jest konieczne, aby zapewnić dostępność krwi zawsze i wszędzie, gdzie jest ona potrzebna.

W tym roku już po raz drugi z radością dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji  społecznej ULTRAKREW. Chcemy zwiększać świadomość dotyczącą tego, jak ważne dla ludzkiego życia jest regularne oddawanie krwi. Bieg „Razem w górę” to wyjątkowe wydarzenie charytatywne, które łączy krwiodawstwo z aktywnością sportową i wszystkich, którym bliska jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Serdecznie zapraszamy na bieg do Warsaw Trade Tower” – mówi Paweł Słupski, Marketing & Communications Director, Globalworth Poland.

„Razem w górę” symbolicznie łączy dawców z biorcami, tych, którzy mogą oddawać krew z tymi, którzy nigdy nie będą tego mogli uczynić. ULTRAKREW jest dla każdego. Organizując nasz wspólny bieg, chcemy symbolicznie pokazać, że tylko razem możemy więcej. Właśnie razem ma wielką moc. Cała reszta w naszym działaniu. Każdy z nas może zachęcić do oddawania krwi bez względu na osobistą sytuację zdrowotną. To tak samo ważne jak oddanie krwi. Dzięki wszystkim krwiodawczyniom, krwiodawcom i ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają zebraliśmy do tej pory ponad 5 600 litrów krwi. Potencjalnie uratowaliśmy ponad 41 tysięcy osób” – mówi Jacek Bastian, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ULTRAKREW.

Stowarzyszenie ULTRAKREW zostało założone w 2017 roku. Od 2021 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. Jako organizacja skupia się na promocji krwiodawstwa i aktywności fizycznej. Co roku w ramach akcji ogólnopolskiej edycji zimowej pokonują całe polskie wybrzeże (550 km). Do chwili obecnej odbyło się 6 edycji. Inicjatywa zrodziła się przy łóżku szpitalnym i złożonego wtedy zobowiązania. W ciągu tych kilku lat rozrosła się do dużego wydarzenia społecznego, nagrodzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu nagrodą „Ludzie, którzy zmieniają biznes” i wspólnie z firmą InterRisk TUW najlepszym projektem CSR na świecie za rok 2021. W 2023 jako jedyny NGO zostało finalistą konkursu CSR Poland Awards w kategorii Community Affairs. Więcej informacji na  Facebooku oraz LinkedInie.
Warsaw Trade Tower jest jednym z najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w Warszawie. Biurowiec o wysokości 208 metrów mieści się przy ulicy Chłodnej,  w pobliżu ronda Daszyńskiego. Liczący 42 piętra Warsaw Trade Tower został oddany w 1999 roku. Wieża biurowa oferuje ponad 46,8 tys. mkw. powierzchni najmu. Najemcy budynku mogą korzystać z ponad 450 miejsc parkingowych oraz atrakcyjnych części wspólnych. Od 2009 roku  WTT znajduje się w portfolio Globalworth, wiodącego inwestora biurowego w regionie CEE.

 

Zobacz także: Wernisaż prac polskich malarek w biurowych wnętrzach. Adgar Poland wie, jak promować młodych artystów!

1 KOMENTARZ

Comments are closed.